Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ез. Синаница
МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2008 11:08 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здравейте,

Идеята на този подфорум е да си направим една своеобразна карта на езерата, попълвайки я постоянно с интересна информация, плучена от риболовните ни излети.

http://www.akulata.com/art11.html

В тази статия, започнах с впечатленията ми от планиснките езера в Пирин, на които съм ходил, като снимковия материал в случая от първата част са е от ез. Синаница.
Имам още неща да напиша за Синаница, но ще се включа по-късно в темата, че имам малко работа.

Поздрави,


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2008 11:59 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Радо, какъв е статута на това езеро в момента? В един период беше забранено (то това не е пречка за някои), а след това чух някакви слухове, че самият хижар го бил "забранил", за да си го пази за себе си и своите гости и не пускал други да ловят там.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2008 1:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Николай Енчев написа:
Радо, какъв е статута на това езеро в момента? В един период беше забранено (то това не е пречка за някои), а след това чух някакви слухове, че самият хижар го бил "забранил", за да си го пази за себе си и своите гости и не пускал други да ловят там.


Аз също съм патил от този, а и не само от този "хижар" и "пазител" на водните обитатели на езерото. Подобно нещо ми се случи и х. Грънчар. Сега нека се опита някой да не ми даде да ловя на езерото. Знам какво да правя.

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Апр 30, 2008 8:11 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здравейте,

До колкото знам, това езеро не е било забранявано, като изключим момента, когато Пириниските езера бяха забранени за 2 години, заради зарибяване.
Има един тънък момент, който се повтаря на много от езерата и той е, че хижарите, които стопанисват хижите гонят непознати риболовци, казвайки, че е забранено.
Сега, за Синаница, до колкото знам, човека, който държи хижата, е пуснал няколко торби с американки в езерото и гледа да не пуска случайни минаващи от там. Неправилно е това, че използва езерото, което е държавно, за лични цели, но пък от друга страна е полезно това, че пази, до колкото може пъстървата, която вирее там, или съответно е пусната. В момента каквъ статут има езерото, точно не зная, скоро време ще провера и ще ви кажа.
До езерото Синаница, единият маршрут по който се стига е, през Сандански, Попина Лъка, Спано поле, покрай средното Спанополско езеро в ляво и през портата, под върха Синанина сте при езерото.
Отнема около 5 часа, до колкото си спомням ходене от мястото, където се оставя колата над Попина Лъка, но да не ви излъжа, ще проверя. Хижата е в сравнително добро състояние, с готвено яденце, ракийчица, македонски песни и оро.
Аз съм ходил, три пъти всичко на всичко там, и трите пъти имах успех в риболова. Лесно е за суха муха, защото рибите идваха много наблизо, голяма част от езерото, да не кажа цялото е заобиколено с морени.
Самият риболов съм го описал, до колкото мога в тези опити за статии за планиснките езера, като съм наблегнал на впечатленията ми до онзи момент.
Това е за сега, скоро пак ще пиша. Имам да разкажа едни впечатления, които натрупах тази година на Смрадливото езеро в Рила.

Поздрави,

П.С. Ники, би ли споделил твоите впечатления от Йончено езеро в отделна тема, моля? Надявам се, че ще има и други хора, които ще се присъединят към тази идея и ще споделят от своя опит.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Май 07, 2008 8:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Нямаше ме в България за няколко дни, та затова сега се включвам. Още един маршрут към това езеро - от хижа "Вихрен", където може да се остави кола, покрай Хвойнатото езеро, през Бъндеришката порта, а след това надясно от Спано поле. Пътеката си е маркирана и се минава за около 4 часа.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов