Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 9:36 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Малък искър
МнениеПубликувано на: Пон Дек 22, 2008 9:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Като говориме за замърсени реки... лошо ми става направо.Бях командировка тази седмица в района на Етрополе,лопян и Лъга..
малък искър тече през описаните населени места и положението там е трагично.Имам къща в Етрополе и от години прекарвам свободното си време там.Реката от както я помня никога не е държала риба заради обогатителната фабрика на мина Елаците,завода за изкуствени кожи и каквото още се сетите.Обаче видяното тази седмица ме уби....
Единя от парцелите коите трябваше да измеря се намира в близост до реката.Повярвайте ми подобна смрад не съм подушвал отдавна.Миришепе на гнилоч,лайна и какво ли не ще.Извинете ме за цветущия език но няма как по друг начин да ви опиша видяното и помирисаното.Беше ме гнус да прекося реката с джипа камо ли пеша.
И идея си нямам кой свинарник си изпуска тора в реката/именно от това идва смрадта/ама това е недопустимо.Жалка държава сме...

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Дек 23, 2008 2:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Жалка работа. Все повече и повече реки се съсипват вместо вече да имае готова и работеща програма по опазването им. И тъй като са модерни загадките тези дни можете ли да познаете какъв е оранжевия аксесоар на елека на младежа :)

Изображение

Жокер: свързан е с темата.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 25, 2008 9:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Та чета си аз паралелно тук и в един иноземски форум и какво ми се набива в очите. Докато при нас за 1 месец писахме за отровени реки, проекти за вецове и масова съсипия на природа то в иноземско хората ги вълнуваше червения атрибут на елека на Стефан :) . Ето как протича горе-долу част от дискусията
Цитат:
hey Stefan - what's that orange/red thingy on your vest? ....
Attached Image

Craig


Цитат:
Hi Craig!

It is a foldable cup, most of the rivers we fish you can drink the water from. The color is in nice camo :D

Thanks for visiting my directory page!

Best Regards
Stefan


Всички ние сме пили вода директно било то от язовира или реката. Но дали нашите деца ще имат този див късмет.

Ето и цялата закачлива дискусия.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Дек 27, 2008 8:58 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Какви деца Драго? Аз вече не смея да пия вода от реки, от където съм пил само преди 7-8 години. Децата ми сигурно няма да смеят и да газят там.

П.С. Все пак, Честита Коледа и на теб, и на всички останали колеги! Дано имаме повече поводи за радости през следващата година!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов