Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 11:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 2:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 2:07 pm
Мнения: 9
Рибните езера , Смръдливо езеро и постоянното им косене с мрежи предполагам не ви е безразлично


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 3:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 2:07 pm
Мнения: 9
Редица други езера са по същия начин и предполагам няма да ви стане много приятно като влезете в хижа Рибни езера и видите на стената пъстърва от Рибни езера 5 лв за да може някои дебелогъзко да се натъпче ,а друг чичко които НЕ си е мръднал пръста да вземе париЧките без дори да е пуснал една едничка красавица (пъстървичка) в тези езерца


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 3:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Eто това вече е прекалено. Не вярвам да има колега от форума, на който му е безралично това деяние. Единственото нещо, което може да се направи в такава ситуация е да се обадиш на ръководството на съотвение парк и да ги информираш. Друг е въпроса дали ще има полза от обаждането. Ами какво да кажем за някои хижари, които си мислят, че езерата съм им бащиния!? :-s

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 5:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Момци, здрасти!! Обичам да съм информиран човек и затуй задължително преглеждам новинарските сайтове....Ми какво да ви кажа, освен да ви преразкажа - момче се самообесило в Козлодуй....15 годишен копелдак убил 82 годишна женица, дето се осмелила да го помоли да си тръгне от къщата и, след като го НАХРАНИЛА.......един хамстер, дето мина за малко през бившето ми министерство като зам.министър, лекинко се уредил с 12 декара имот покрай морето чрез заменка, разбира се.....проверката в МЗХ, видите ли, установила оставени 70 свободни номера за заменки, то било рано да се каже, но проверката трябвало да приключи ДОСТОЙНО, според градския прокурор Кокинов - ама господа, за подготовка за престъпление ли говорим, или че съпругата на някой е хваната в изневяра, та да призоваваме за достойнство????????????....Мога да продължа, ма е безмислено....Ако за някого не е ясна "червената нишка" на мисълта ми му казвам в прав текст - момци, тая шибана държава се разцепва по шевовете като прогнил Москвич....а вие сте седнали да говорите за някакви си пъстърви!!! Бог да ги прости пъстървите и дано пожали нас, хората и ни опази от нас самите!!!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 8:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Бате Райко, не се пасникьосвай. Д-вата може да се "цепи", но това не означава, че е прогнил москвич. Ресурсите й са апетитни. Затова към тях се протягат хамстери и дървояди.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
За планинските езера- или нищо или хубави неща!
Петре, има едни хора дето като видят ,че някой продава пъстръмки от езерата постъпват "мноого вежливо и галено с съответния продавач" и той скоропостижно сменя планината,региона,а някои и ..държавата. \:D/
Само така съм чувал...А тая година особено щели да наблягат на района около Семково,Белмекен и май Бели Искър???
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vesko написа:
За планинските езера- или нищо или хубави неща!
Петре, има едни хора дето като видят ,че някой продава пъстръмки от езерата постъпват "мноого вежливо и галено с съответния продавач" и той скоропостижно сменя планината,региона,а някои и ..държавата. \:D/
Само така съм чувал...А тая година особено щели да наблягат на района около Семково,Белмекен и май Бели Искър???
Веско


Веско,
За разчистване на конкуренцията ли говориш!!!???
-----------
В НАЦИОНАЛЕН ПАРК РИЛА се бракониерства БЕЗНАКАЗАНО на ДИВА КОЗА, пък камо ли на "някакви си там" риби

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:24 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
нищо ненормално невиждам

_________________
LA VITA E BELLA


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 2:07 pm
Мнения: 9
Ами относно точно тези "ненормални глекания" бих казал и го казвам ,че може би целия форум да им звънне на незнам си какви пазачи които не си вършат таботата и 80% от тях са с другите от хижите ,и тези които се качват с мулетата и мрежите ,мъжаги даите да направиме нещо, а не да сме стадо. Рибата си е нашата риба и ние я обичаме защото не я продаваме а я ценим


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 10:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Петре, нямам честта да те познавам лично, но и това ще стане.Аз съм един от хората,които са качили най-много рибки на Рибни Езера-счупил съм 2 коли.Там от години върлува бандата на така наречения "полковник".След скандал със сегашният хижар,чисто бракониерска душа, за съжаление,не съм стъпвал горе от 6 години..
За допълнение мога да кажа, че В СОФИЯ ИМА РЕСТОРАНТ,ВЪВ МЕНЮТО НА КОЙТО ПРИСЪСТВА РИБА ОТ ЕЗЕРАТА..-за огромно съжаление, не знам кой е,но ще опитам да разбера..Така че,нищо ново,колега-просто,България.Ако прочетеш постовете ми, ще видиш-нашият народ няма НИКАКВО ОТНОШЕНИЕ към природата-нито добро, нито лошо..Просто, си пием ракията и серем-на зелено,да ни е гот.Това е.
Във последните години се появиха хора, които купуват и пускат рибки.Те стават все повече,НО МИСЛЕНЕТО НА МАСАТА НЕ СЕ ПРОМЕНЯ,и мисля,че никога няма да се промени..Това съсипва всички зарибявания от корен.
За съжаление, има и мухари,които се държат месарски-криво разбрано чувство за превъзходство,величие,и тн.,и тн..
Може да си пишем още дълго..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
За никаква конкуренция не говоря-веднъж присъствах на следната случка.Бях на Долно езеро и докато наблюдавах от една висока скала американките с размери 15-20см/езерото явно беше зарибявано преди година-две/се чуха два страхотни изстрела придружени с яки псувни!?! :shock: Едва тогава видях,вдясно от мен на около стотина метра двамина бягащи,които се метнаха на коне и ....Човекът,който стреля по тях беше далеч вляво от мен и докато разбера какво става беше хукнал да пресреща ездачите.Отидохме с жена ми да видим какво са правили двамата ездачи и видяхме ,че в езерото беше опънато малко ръбче с дължина около 10-12 метра.Когато го издърпахме в него се беше заплела и умряла една от дребните американки.Тръгнахме си и на хижата стана ясно,че ездачите са отпрашили с голяма скорост надолу.Били от циганите,които шетат на кон в региона и вместо пушка имат закрепена за седлото моторна резачка.Уплътнявали си времето с "риболов".После в базата,където бях отседнах стана дума,че по подобен начин в Благоевградско бил прогонен отявлен бракониер,по лодката на който неизвестен Робин Худ стрелял няколко пъти по време на пускането на мрежите.
Давам си сметка,че подобни действия са меко казано незаконни,но някои хора изпушват от време на време...
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 3:19 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Веско, тоя Робин Худ си е за черпене.. :lol: :lol: Че и боеприпаси да му купим.. \:D/
За съжаление,хижарят Тодор,си държи лодката и мрежката във кухнята на хижата..Правят се тави ,пиянски сборища и кьорсофри през ден...За стрелбите по кози и муфлони ,не ми се говори..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 3:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бат Данчо каза:

"...За стрелбите по кози и муфлони.."

Момци, ся ще ви разкажа една случка, която, като се замисля, е напълно възможно да се е развила по тия места. Казаното и от Ангел и от Бат Данчо затвърждават туй ми убеждение...Та историята е следната:

Няколко пъти съм ви казвал, че най-добрия ми приятел от студентските / по-точно курсантските / години е Бат,ви Райко на ен-та степен в лова :lol: :lol: . Става въпрос за Георги Богданов, виден столичен адвокат, списуващ в някое от ловните списания, ма не ме питайте в кое :oops: :oops: . Та Жоро от няколко години има възможността да "открие" Африка и е почти е на крачка да направи Биг Файв! Преди няколко години му се обажда колега и го моли да поеме защитата на някаква дама, която била обвинена от прокуратурата за бракониерство. Не знаейки подробности за случая, Жоро поема ангажимент за предварителна среща. На срещата се появява въпросната дама, придружавана от путетъпкателя :lol: :lol: и се очертава следната картинка - тия гьонсурати застреляли няколко диви кози, и гадината си направила снимки с "трофеите".....Не им стигнало туй, ами и изтипосали една от снимките на корицата на наше ловно списание....То всъщност и затова от прокуратурата се размърдали и я обвинили, щото станал голям скандал в ловджийските среди / възможно е някой от авджиите да знае подробности /. Та Жоро ми разправя - брато, разбираш ли, че ми идваше да скоча и да удуша тая гад с два пръста......Едвам изчаках да си изговори глупостите и отказах да се занимавам с проблемите им....
Та така....както каза Бат ви Данчо - пием и серем, серем яко, миризливо, по много и все на зеленото...Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 4:46 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Bate Raiko написа:
Бат Данчо каза:

"...За стрелбите по кози и муфлони.."

Момци, ся ще ви разкажа една случка, която, като се замисля, е напълно възможно да се е развила по тия местата. Казаното и от Ангел и от Бат Данчо затвърждават туй ми убеждение...Та историята е следната:

Няколко пъти съм ви казвал, че най-добрия ми приятел от студентските / по-точно курсантските / години е Бат,ви Райко на ен-та степен в лова :lol: :lol: . Става въпрос за Георги Богданов, виден столичен адвокат, списуващ в някое от ловните списания, ма не ме питайте в кое :oops: :oops: . Та Жоро от няколко години има възможността да "открие" Африка и е почти е на крачка да направи Биг Файв! Преди няколко години му се обажда колега и го моли да поеме защитата на някаква дама, която била обвинена от прокуратурата за бракониерство. Не знаейки подробности за случая, Жоро поема ангажимент за предварителна среща. На срещата се появява въпросната дама, придружавана от путетъпкателя :lol: :lol: и се очертава следната картинка - тия гьонсурати застреляли няколко диви кози, и гадината си направила снимки с "трофеите".....Не им стигнало туй, ами и изтипосали една от снимките на корицата на наше ловно списание....То всъщност и затова от прокуратурата се размърдали и я обвинили, щото станал голям скандал в ловджийските среди / възможно е някой от авджиите да знае подробности /. Та Жоро ми разправя - брато, разбираш ли, че ми идваше да скоча и да удуша тая гад с два пръста......Едвам изчаках да си изговори глупостите и отказах да се занимавам с проблемите им....
Та така....както каза Бат ви Данчо - пием и серем, серем яко, миризливо, по много и все на зеленото...Поздрави!!!!


Бате, такъв скандал (ако е истина, а предполагам че е щом твой добър приятел ти е споделил) съм 99% сигурен, че е дискутиран някой в БГ ловните форуми, но аз лично отдавна не влизам в такива и не мога да взема отношение.
Сетих се обаче за едно списание, което ми беше попадало пред погледа преди време и ВИЖ какво намерих ;) (броя от м. Декември 2006). Не казвам обаче, че става въпрос за същата мацка и улова й (може в конкретния случай да си е напълно законен лов).
Но за бракониерски лов на дива коза в пределите на НП "Рила" съм абсолютно сигурен - чувал съм го от човек, на който напълно мога да вярвам, канен в такъв.
Тъй че - вЕрвай ми!!!
--------------

Веско,
Като слух съм чувал, че пазачите в парковете имат право да стрелят "на месо" при констатиране на бракониерски и противозаконни прояви, и при неподчинение на заповедите им (например, при опит за бягство от местопрестъплението или при оказване на съпротива и/или проява на агресия).
Пак казвам, това са само слухове и не претендирам за достоверност, но може да се окаже, че това което си чул и видял да е било законово оправдано!?

Имам чувството обаче, че (за разлика от Данчо) не си ме разбрал какво имам предвид под "разчистване на конкуренцията". Силно се съмнявам, че същите тези хора (Робин Худ-довци, както ги нарече ти), както стрелят по мангали и всякаква друга паплач "простосмъртни" бракониери, в същото време бракониерстват съвместно или най-малко си затварят очите за бракониерските изяви на техни приятели, и/или шефове, и/или техните приятели.
Т.е. пазят си реколтата да не им я обере някой друг ;)

Може и да не съм съвсем прав (и дано да е така), но парковете още от Татово време са си с особен статут - нещо като държава в държавата със собствени правила, наредби, забрани и интерпретации за прилагането им, много често неясни и неразбираеми (и в този форум не еднократно сме се чудили на идиотски забрани), което засилва "мистиката" около тях и "подхранва" допълнително подобни съмнения.

Поздрави!

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 5:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ангеле, здрасти!! И за миг не съм подложил на съмнение думите ти, просто се сетих за тая история, дето Жоро ми я разказа....Възможно е и за тоя глист рус да става въпрос, ще ви докладвам своевременно 8) 8) ....
Като разказваш за парковете се сещам и за още една преживелица, дето ще я помня докато съм жив / или докато мозъка работи нормално :wink: /.
Та случката е следната - до преди година ходех относително редовно на едно бунгало на бившето Главно управление на пътищата / сега печално известната НАПИ /, находящо се точно километър преди Щъркела, срещу почивната база на КАТ. Та една късна есен - 2002 или 2003г. се бях качил горе с два фидера и една пръчка на жива рибка за костур. Времето беше отвратително - от петък ранния следобед до неделя на обяд ситния студен дъждец спря точно за не повече от половин час. Подобно на времето и рибата никаква я нямаше, абе като че ли хвърлях в легена в банята :( :( . Ядосвах се, ядосвах се, пък накрая взех да гледам философски на нещата....Тогава още дърпах махорките и няма да забравя как в полумрака около 4.30 следобеда дъждецът спря за момент, язовира се оцъкли като стъкло, аз си седях на столчето, дърпайки ненаситно поредния фас, а около мен не помръдваше нищичко, освен дима от цигарата , омесен с парата от намокрените ми дрехи.....Не знам дали сте изпитвали подобно усещане - като че ли времето забавя хода си и нещата стават сюрреалистични.....Само от резервата от другата страна на язовира се чуваше рева на мъжките елени....Тогава си казах - маа му стара, ако има Рай, то съм на 100% сигурен, че ще изглежда така....просто ТРЯБВА да изглежда така, няма начин да е другояче......После заваля отново, излезе лек ветрец, който ме накара да настръхна от студ и..... магията изчезна...........
Та като чуя за резервати, винаги пред очите ми е тоя вълшебен половин час на язовир Искър!!
Поздрави на всички муари и авджии!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов