Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 8:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Мар 23, 2009 2:07 pm
Мнения: 9
Пичове викам да протестираме !!!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 10:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ангеле,разбрах те от раз,но за човеците дето стрелят не си прав-за един от тях/няма да кажа кой/ съм сто процента сигурен,че нито пази рибите за богуизбрани,нито самия той риболовства по тези места.Той има такъми,но от поне пет години не е метнал шнур нито веднъж на вода...даже и на трева.Толкоз се е отвратил от всичко,за което пишем,че дори и косвено не иска да покварява всякакви води и гори/последното по повод на това ,че слага и ловците в същия кюп/.Затова неговото докосване до мухарлъка в последно време се изразява в изваждане на вярната мухарка от платнения калъф,избърсване грижливо на липсващ прах и ...споделена чаша истински коняк с приятел,без излишни думи.Почти винаги липсва свидетел на тези съкровени моменти или най-много дъждът е такъв.
Наздраве!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бат`райко, във тоя район на Искъра,със ръчно правен туистер съм поставял рекорд-8 костура-12килограма..
Колкото до романтиката-представяш ли си да си във палатка на 2500м.,нощ, пълнолуние , и езерото,оцъклено като чаша вода!!?? Почват да кацат извънземните,ВЕРВАЙТЕ ми...
НАИСТИНА ще разберем, какво е природа, когато изчезне НАПЪЛНО..
Поздрави...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 12:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Петре,дотук като гледам темата,протеста ще се състои в закупуването на картечница или нещо с по-голям калибър...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 12:09 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
СЪС ДВЕТЕ РЪЦЕ ЗА..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 7:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате Данчо, здрасти!! Абсолютно съм съгласен с теб, това даже си е пак някаква наша изчанчена особеност - съсипем нещо със садо-мазо кеф и след това почваме да се тръшкаме да го оплакваме......Конкретното място на Искъра също е много интересно - до скоро в рамките на сто метра от двете страни на бунгалото имаше две тесни дерета със заляти от водата изсъхнали дървета - какви рибища съм гледал...и кефали и шарани, не е истина...Сега дерето е само едно....другото попадна във владение на базата "Камелот", ако не бъркам името..Лятно време вече е някакво безумие от десетината джета, с които разполагат, моторниците, които кръстосват ЗАДЪЛЖИТЕЛНО с тъпо русо парче на носа, развяващо опиянено от себе си перхидролените си коси, двете мрежички, които се опинят къде стотина метра.....абе...добър ден тъга...Лошото е, че това е съдбата на повечето ни хубави язовири, а нали се сещата като ги застроят накъде ще погледнат дебелосерковците!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 9:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vesko написа:
Ангеле,разбрах те от раз,но за човеците дето стрелят не си прав-за един от тях/няма да кажа кой/ съм сто процента сигурен,че нито пази рибите за богуизбрани,нито самия той риболовства по тези места.Той има такъми,но от поне пет години не е метнал шнур нито веднъж на вода...даже и на трева.Толкоз се е отвратил от всичко,за което пишем,че дори и косвено не иска да покварява всякакви води и гори/последното по повод на това ,че слага и ловците в същия кюп/.Затова неговото докосване до мухарлъка в последно време се изразява в изваждане на вярната мухарка от платнения калъф,избърсване грижливо на липсващ прах и ...споделена чаша истински коняк с приятел,без излишни думи.Почти винаги липсва свидетел на тези съкровени моменти или най-много дъждът е такъв.
Наздраве!
Веско


Веско,
Разбира се, че винаги има изключения.
Има и добросъвестни хора и затова и аз самият няколкократно съм казвал, че рано или късно ще се оправим.

Хай', наздраве!!!

Изображение

Изображение

:) :) :)

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 9:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
По-страхотна компания отдавна не съм виждал!! <occasion <occasion <occasion и на двама ви - кой каквото си цуцка!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 9:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Bate Raiko написа:
.......
- кой каквото си цуцка!!!!!


Блага ракийка, разбира се :)
И сме много икономични - само с две кисели краставички, цяла бутилка опраскваме :) :) :)
--------
А, най-обнадеждаващото е, че освен към чашката :wink: , с голям интерес "посяга" и към мухите и въдиците на баща си \:D/ \:D/ \:D/

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 11:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 04, 2006 11:36 am
Мнения: 747
Местоположение: София
Много сте готини и двамата. Пълните ми душата. Живи и здрави да сте! :wink:

_________________
Животът е това, което ти се случва докато си правиш съвсем други планове...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 3:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Petar написа:
Пичове викам да протестираме !!!!!


Протеста е доста неикономичен и безрезултатен начин да се промени нещо конкретно.

1. Ако имаш желание да помогнеш на езерото, подай сигнал до ИАРА със конкретна информация: "на еди коя си дата бях еди къде си и видях еди кой си да прави еди какво си". Общата констатация, че езерата се бракониерстват е безмислена.

2. Има и друг законов начин. Може да подадеш сигнал до прокуратурата.
Ето ти няколко текста за кураж:

Наказателно-процесуален Кодекс
Чл. 205. (1) Когато узнаят за извършено престъпление от общ характер, гражданите са обществено задължени да уведомят незабавно орган на досъдебното производство или друг държавен орган.

Наказателен Кодекс
Чл. 238. (1) (Предишен текст на чл. 238 - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) Който улови риба:
а) (доп. - ДВ, бр. 28 от 1982 г.) в рибостопански води с взривни, отровни или зашеметяващи вещества или в количества, надхвърлящи значително нормите за спортен риболов;
б) в запазени места или при маловодие;
в) в непромишлени води през размножителния период на рибата или
г) от видове, застрашени от изчезване, (изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., доп., бр. 89 от 1986 г., изм., бр. 86 от 1991 г., бр. 85 от 1997 г.) се наказва в немаловажни случаи с лишаване от свобода до една година и с глоба от сто до триста лева, както и с лишаване от право по чл. 37, ал. 1, точка 7 .

Една осъдителна присъда, дори и да е условна, ще шахматира "пичовете" поне за три години.

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 3:25 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Tazz написа:
Petar написа:
Пичове викам да протестираме !!!!!


Протеста е доста неикономичен и безрезултатен начин да се промени нещо конкретно.

1. Ако имаш желание да помогнеш на езерото, подай сигнал до ИАРА със конкретна информация: "на еди коя си дата бях еди къде си и видях еди кой си да прави еди какво си". Общата констатация, че езерата се бракониерстват е безмислена.

.........


ИАРА няма юрисдикция в пределите на Националните Паркове.

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 3:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
Tazz написа:
1. Ако имаш желание да помогнеш на езерото, подай сигнал до ИАРА със конкретна информация: "на еди коя си дата бях еди къде си и видях еди кой си да прави еди какво си". Общата констатация, че езерата се бракониерстват е безмислена.



Не съм много сигурен, но знам че ИАРА, няма правомощия в природните и народните паркове. Трябва да се сигнализира управата на съотвения парк, а те езерата са именно там.

_________________
BORN TO FISH
forced to work :-(


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 5:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Ангеле,евалла за кадрото! :D Наздраве и от мен и бъдете винаги така близки с малкия!
Аз напоследък се усещам,че нещо попадам в пенсионерскатата партия-в желанието си да предпазя синовете си от глупави грешки.Давам си сметка,че е по-добре да ги оставя да се поопарят и сами да усетят нещата.
Още веднъж наздраве-тази вечер ще ударя една карнобатска във ваша чест! :wink:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 26, 2009 6:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Нека по-запознатите с управлението на парковете да дадат информация къде точно се подават сигналите за нарушения.

Така или иначе става дума за подведомствени органи. Идеята ми е, че наред с административната отговорност осъществявана от тях, може отделно да бъде потърсена и наказателна отговорност.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов