Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 7:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Реката е пълна с кефали ясно се виждаха от мостовете по центъра на Трявна , казаха че е забранена за риболов трябвало да се крия да не ме видят че хващам нямя как да се скрия с мухарката.Това не бе проблем за този "колега" плувкар който хвърляше на трийсе метра от часовниковата кула прекривайки се в папура Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 09, 2008 10:59 pm
Мнения: 179
Местоположение: Варна
Бях преди 10-15 дни там.Рехих да проверя една нова за мен река в Балкана, извираща близо до Кръстец и минаваща през Борущица.Слязохме на гара Борущица и тръгнахме по релсите в посока надолу по течението, като мисълта ни беше да се връщаме през реката и да ловим.За 2-3 километра, които извървях сам нагоре по течението почти до селото, не видях нито една сянка на риба, камо ли да имам удар!Тази река има прекрасни условия за живот на пъстърва, но явно е била отровена от мина нагоре по течението, както ми казаха ЖП работници, които срещнах на релсите.Потресени се качихме на обедния влак за Трявна с надежда за някакъв риболов на кефали.Слязохме на гарата и продължихме до края на града, където реката излиза от границите му.Реката е супер красива, но по дъното и брега има за всеки по нещо.Строителни материали, цели бетонни късове, от които стърчат арматурните пръти, фаянс, теракота, легени, кофи, чували и т.н. По дъното има парчета необработени метали, явно от чугунолеярния участък в близост.Много мръсно!За два дни хванах 2 риби, като и двете бяха случайно на втория ден, докато чакахме влака за Варна.Даже вечерта, или на следващия ден като се прибрах веднага писах на Росен от Русе за положението и му споделих разочарованието си.

_________________
"Риболовът на дивите риби е твърде ценен, за да бъдат те улавяни само веднъж!"

- Лий Улф - 1939 г.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 04, 2010 9:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Авг 20, 2009 6:00 pm
Мнения: 214
Здравей аз бях три дена на Борущица но реката е без риба затова и нея споменах преди няколко години след проливни дъждове внея се изля много замърсена вода от рудника, течеше жълто кафява.Сега се виждат малки кефали около 7см но много рядко реката е много красива и добра за мухарски риболов.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов