Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:06 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 1:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Браво бай Данчо
С огромно удоволствие чета разказите ти.Много са хубави,ще очаквам с нетърпение и продължението им.


Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
"Благодаря, вие сте чудесна публика"-както би казала Лили Иванова :D :D :D
И така , продължаваме:
-Времето никога не стига, колеги..не успяхме да направим риболов на някое от големите езера в района, но посетихме Елизабет зее.Това е малко ,естествено езеро, около1500-600 м.надморска височина.Забранено е прибиране на риби-само "Кеч енд релийз".Във езерото има само трофейни екземпляри-сивен и балканка.Във Австрия има и двата вида сивен, които се развиват прекрасно.Във нашият случай това беше "Зеезейблинг"-езерна форма.Посетете страницата на хотела,веднага ще добиете представа..
Излишно е да споменавам, колко проклета е тая риба, особенно във размер40-45 см.Времето напредваше,имахме половин-един час риболов-езерото е далеч от хотела,20- :?: :?: километра,може и повече.На трети окотомври се стъмва бързо..Стана студено, появи се лека мъгла.За щастие,нямаше вятър, и по огледалната повърхност се появиха колела,които можеха да накарат всеки нормален мухар да скочи да ги лови....със зъби!! Имаше само съвсем малки,бели мухи,-"ашфлай."Позната до болка ситуация от езерата у нас..Сглобихме такъма за целта-повод3,80,0,12 типет,обезмасляване,мноо малка "бела права",но- тесла,и то здрава..Наско имаше много хубаво взимане, но при засечката миниатюрната, но зловеща кука "Канел",късо стъбло,широка извивка,се заби във мастната перка на огромен, червен, тлъстичък сивен..Последва идиотска борба,въпреки въдицата 2,90,6-7 клас,рибата нямаше прекарване..наложи се да го уморим почти до смърт, за да го кепчосаме.После му правихме реанимация ,сигурно 10 минути.Колегата Вуте хвана два сивена и няколко прилични балканки на втичалото на езерото..Проблмът със уморяването на рибите ,вследствие на прекалено леки такъми, е факт-със очите си видах два трофейни екземпляра,на дъното, със корема нагоре...
И, за десерт, може би най-добрата река в района-Кримльахе..
Това е реката, даваща началото на Залцах.Намира се на трийсетина километра от хотела, във националният парк "Хьоне Тауерн"-Висок Тауерн.На територията на парка е ЗАБРАНЕНО движението на МПС,има само колела,и пеши туристи.За мухарите се прави изключение-има специален паркинг, където по предварителна заявка ви чака специална маршрутка,събираща осем човека,качва ви на реката, и вечерта обикаля и бибитка, докато не ви събере, за да ви свали долу.Това струва допълнителни 16 евро на човек!
Река Кримл извира някъде си,тече през УМОПОМРАЧИТЕЛНА долина, абсолютно равна,на големи меандри, всред високи алпийски треви, широка от15 до20 метра.Цялата тая спираща дъха прелест продължава 15 километра...Долината е широка половин километър,от двете страни оградена от страховити скалисти чалове,високи 2200-2400 м.Местните са кръстили на шега местността "Патагония".След всичко, което съм изгледал като пейзаж за истинската,мога със ръка на сърцето да ви кажа, че трудно човек може да си представи такава прилика във всичко, дори и във вятъра :cry: :cry: :oops: .След долината, реката със рев пада почти отвесно,оформяйки каскада от три водопада, съ височина общо 100 метра-най-високите в Европа/преди не го знаех,честно :shock: /Във реката има само балканки,сивени и липан.Последният изглежда брутално-почти черен, със лилаво на корема,подобен на руският хариус.Надморска височина-1600м.Реката е прекрасна за дебнене,суха муха, бистра е като не знам к`во, синя е като мечтите ни...Добре се лови и на нимфи.Вуте хвана на нимфа 52 см липан/или54,вече го бъркам/,и ми би рекорда от Щюбах,келешът му с келеш :D :D .Много са интересни сивените-има бая тухли ,но са ОТВРАТИТЕЛНИза риболов-по-капризна гад не съм срещал :shock: Балканките са естествено "Щайнбахфореле".Не се хващат големи, не че ги няма-има вирове, на които не се вижда дъно, със размер на малко езеро, но ,аз лично, не закачих по-голяма от 35 см.На втичалото на един такъв вир закачих на суха муха най-големият липан,който съм виждал-може би 55 :shock: но ,със18 № кука..Откъснах му парченце кожа от устата,и си замина без фотосесия :cry: :cry: :oops: :oops:
Единственото неприятно нещо във цялата идилия е вятърът-и двата пъти, когато съм ходил,-две поредни години, духа със двеста...Сутрин-по течението, следобед- срещу..Това прави избора на такъм дилема-финно полагане, съчетано със пробивност и мощ.Първият път се засекохме със едни белгийци, които идваха там всяка година явно.Единият беше превъзходен кастър,спокойно застана на най-доброто място и ги преби..Втората година ,отидохме със Наско право там, и ние ги наказахме \:D/ \:D/ .Та, човекът ползваше ТЦР-4 клас, със Експерт Дистанс на СА.Един от малкото,които съм виждал да ползват наистина добре тази комбинация.Аз ползвах "незаменимата "Серт-пиам 2,59,със шнур 5ВФ, Екзакт презентейшън, а Наско-"Харди -Ултралайт"2,70-6клас,със съответен шнур..
Като цяло: носенето на много пръти в чужбина е глупаво,/ особенно със самолет/добре е е да имате един ,универсален,и най-важното:трябва да ви е удобен,ПРОСТО ДА СТЕ СЕ СРАСТНАЛИ С НЕГО/.Разбира се, добре е човек да носи всичко, но багажът набъбва неимоверно, и, в края на краищата , добре е да борим суетата..Разбирам, защо хората са казали-"9 фута ,5 клас-за навсякъде"..
ВЪВ ПОСЛЕДНАТА ЧАСТ УТРЕ-

"Фушерахе-личната река на семейство Фердинанд Порше"..
Поздрави.. \:D/ \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 8:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Брех....човек да ви остави за малко без надзор и немате спиране бре :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !! Бат Данчо, по вглъбено съм чел само книгите на Кинг бе човек!!
Сещам се за оная култова сцена от "Голият пищов", дето Лесли Нислен обясняваше на прекия си шеф - "..ех...добре ти е на теб със съпругата ти...тридесет години спокоен брак, домашен уют...а аз какво...всяка седмица ученички, белезници, разюздан секс..." и когато камерата отиде към шефа му на оня пич беше избила пяна на устата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Та и аз си обърсвам пяната като чета разказите ти за тия красоти!!! Благодаря ти за чудесните разкази!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 2:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
<winers ,Данчо!!!
А бе, кой е Вуте? :shock:
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 4:36 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Вуте е четвъртият член на групата,Ивайло Вутов,живее в Белгия от 15 години. :D :D :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 28, 2009 10:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
И така, Фушерахе..Това е река, извираща от подножието на на най-високият връх в държавата, ГросГльокнер-3800 м висок.Покрай върха Хитлер е прокарал панорамен път,за да може работниците да разглеждат пейзажите от новите си "Фолксвагени"-костенурка.. :D :D
Днес това е най-високото шосе в Европа-движи се на 2500 м. надморска височина, и там се тестват всички нови модели коли..
Двайсет километра от реката , между селата Фуш и Брюк, са принадлежали на съпругата на Фердинанд Порше.След войната бабата забранява риболова, и реката се отваря отново ,след нейната смърт,преди пет-шест години..
Представлява буен ,пълноводен планински поток ,със стръмни брегове,силно течение,едри камъни покрай брега и във талвега. По течението няма много завои.На участъка, в който бяхме, има 12 притока-малки вадички ,които се използват за риборазвъждане. Във реката има големи американки и балканки.Много са интересни правилата-лови се без контри, със поплавък и олово по линията.Разрешени за прибиране са риби от30 до 40 см, или над 60-за трофей.На повечето места в Австрия уловената риба не се чисти на брега, а се носи в хотела, където ви я приготвят.Трофейните риби се изпращат в Швейцария, и пристигат готови направо на домашният ви адрес.
Риболовът беше основно на нимфа.Вуте закачи 42 см балканка на суха.На нимфа Наско отпра американка,50 плюс.Аз прибрах две американки, скъсах няколко,но не можах да хвана балканка на суха над 30.На нифа закачих една, може би,38.
Риболовът протича така:замяташ срещу течението,на една педя от брега, индикаторът забива, ти засичашНЕЖНО, и държиш леко опънато.Ако почнеш да сецаш, рибата подскача като луда, влиза в талвега, и хуква по течението..Прътът се огъва така , както не може да предположите ,че може да се огъне-във една трепереща линия със шнура..Следва развиване, късане-БРУТАЛНО, или изправяне на куката.Нещото, което трябва да се отбележи, е ЗАШЕМЕТЯВАЩАТА Австрийска провинция..Всичко е във идеална хармония, никъде не се виждат бетони и простотии.Чистотата е кристална- през почти цялото време ловихме във селата, под къщите на хората-не можеш да видиш фас, камо ли найлон...Селата приличат на пейзаж от картичка.Къщите са като нарисувани, отрупани с цветя, буквално извиращи от огромни сандъци по балконите, обрамчващи цялата фасада...Не може да се опише с думи просто...Във цялата държава НЯМА НИТО ЕДНО СТРЪКЧЕ неокосена трева-всичко е като едно игрище за голф,със безброй крави по него.Овце и кози не видях, за сметка на това редовно се виждаше по някой котарак със овчи размер :shock: на средата на ливадата, да пристъпва дебнещо :D Местен символ е алпийският мармот-добре познат от рекламата на "Милка " гризач със размер на малко мече.Предлага се нато сувенир във всякакъв размер,от ключодържател до плюшена кукла колкото миниван.Маста му има репутацията на вълшебно лекарство за всяка болка, заради което е бил почти изтребен в миналото.Днес има мас, има и мармоти-може и тук да са се намесили китайците, знае ли човек...
Това , във общи линии ,е положението, момчета...Радвам се ,че харесвате историята ми..
Поздрави!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2009 6:49 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:21 pm
Мнения: 251
Здравейте!Лични поздрави Данчо-за невероятните репортажи,дето се четат на един дъх;удоволствието да започнеш деня с тях докато си пиеш кафето рано сутринта е несравнимо-Благодаря!Твоите репортажи са също така увлекателни,като на Желю от Канада,е,няма ги снимките,но това е бял кахър-сигурно след време ще ги качиш.На мен годината ми започна с една сбъдната мечта-да карам ски в Алпите,като гледам тук цифрата е доста по-малка :lol: :lol: :lol: въпрос на организация повече...Поздрави!

_________________
Винаги можеш да направиш още една крачка нагоре!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2011 12:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Цяла седмица размишлявах над опцията да изпуша една пура в този хотел. Дано някой ден ме огрее :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2011 12:43 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
"Гастхаус" - и да пожелая на старчетата това което ти си им пожелал Данчо.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2011 10:59 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Драго, не е недостижима мечта,приятелю. Просто ние малко обедняхме :-s последните две години. Иначе, има места, на които просто трябва да отиде човек-да сложи едно цвете пред паметника на Гебетсройтер,и да се превърне в мухарски хаджия.. :D
Много интересно е ,че според самите австрийци,мухарството в тяхната страна загива, поради високите цени. Те споделят, че ходят все по-често в Словения, и Босна,както и в Южен Тирол.
Мухарството е занимание, което е препоръчително да се практикува сред хубава природа. Ето защо, съществена негова част е пътуването по света! Всеки, който е открехнал веднъж вратата, знае за какво говоря..Живота е един, проблемите няма да ги победим, така че бъдете малко "безотговорни", и си подарявайте веднъж годишно по някоя екскурзия...
Весела Коледа на всички :smt111

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2011 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Весела Коледа Данчо! От твоите уста в Божиите уши!
Здраве и късмет !!! <occasion
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 18, 2012 1:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Днес имах излизане до центъра на София и реших да си оставя колата пред офиса и да ходя с трамвая за по-удобно. След като се качих в трамвая реших да почета малко за някой хубав излет из чуждите географски ширини. Малко съжалявам, че попаднах на тази тема защото така се унесох, че си прескочих с 2 спирки мястото където трябваше да сляза:)
Благодаря за споделената емоция:)

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Окт 19, 2012 8:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
И аз прочетох отново темата; мерси, че я разръчка! Бате Данчо си е Бате Данчо! : )


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов