Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Здравейте отново!
Стояне ,изпълнявам с радост молбата ти, без снимков материал- просто, не мога да качвам снимки, а и нямам цифрови такива. Отворете обаче нета, за всички места ,за които разказвам, снимки има достатъчно..
И така:
РИБОЛОВ В АВСТРИЯ
Първият ми риболов в републиката беше през2003 година, 1октомври.
Бях там със моят приятел, Наско Куртев,по покана на шефа на фирма "Рьослер"/Байрон/-хер Карл Крамрайтер.Срещите са ежегодни, на тях присъстват всички дистрибутори от цяла Европа,и задължително се прави общ риболов.
Времето бе типично есенно. :D Реката ,на която отивахме ,се казва Ерлауф,намира се на около 100 км.от Виена в посока Линц- Залцбург.
Малко пояснения: ВСИЧКИ реки в държавата, се стопанисват от клубове ,или частни лица.Реките се взимат под аренда, като цените са горе долу по милион евра на километър,за 5-10 години. Има много строги правила за биологичното разнообразие-ако натъпчеш примерно реката само с американки, арендата ти изгаря!!
Най-големият собственник е Остерайшише Фишерай Гезелшафт-съкр.ОФДжи-Австрийско риболовно Дружество. То е основано през1880...Всеки да си прави извода,къде сме били ние тогава :cry:
Та ,тези хора имат на всички хубави места/най-хубавите/участъци-по два-три,пет километра.Ние бяхме техни гости..
И така, по перфектната магистрала неусетно стигнахме във г.Визелбург,където се сливат двете реки -Голям и Малък Ерлауф.Денят беше събота.Първо се качихме над градчето- излишно е да описвам един малък Австрийски град- изобщо няма да описвам,спомнете си приказките на Братя Грим,Хензел и Гретел,и така.
Почнахме риболова на малката река, тъй като домакина се опасяваше,че голямата река ще е мътна от дъждовете.Веднага се появи дух на съревнование,естествено.Особено ме издразниха Хърватите,които се държаха леко високомерно, и въпреки, че им разбирахме прекрасно езика, говореха само на английски.Долових,че се разбраха да се движат така, че да не допускат друг между тях!
Това ми стигаше,докато си вадят ботушите,да съм вече готов-обух бързоходките,отидох на първото перспективно място, заметнах брутално със един стример,за който и до днес благодаря на Стефчо Кабзамалов :D :D :D и след едно-две прекарвания отпрах една хамериканка,около 45 санта! Великите състезатели загубиха говор и картина, а хер Крамрайтер дойде и ме попита, всички ли българи са толкова бързи..Отговорих, че аз всъщност съм бавен,има и по-бързи.
Тази река е голяма, колкото Искрец,тече равно,относително право,бреговете са покрити с храсти и вековни дървета.Обитава се и от трите вида-липан,америка и балканиади.Последните са много красиви-подобни на Кюстендилските :D :D Продължихме нагоре срещу течението с Наско.Той застана на едно място,равно,дълбоко около половин метър .Водата беше мътна, със цвят от дъждовете.На пет метра стърчеше едно клонче. На всяко изтичане покрай клончето му кълвеше непрекъснато-само балканки,по 20-25 см.! Аз продължих нагоре, и не след дълго хванах следващата си риба- отново америка,около 35..Имахме право да задържим по пет броя на човек. Малко по нагоре открих място,където реката правеше дълъг,прав дълбок,изровен ров близо до корените на една елша.На второто минаване индикатора се върна почти метър срещу течението...Засякох -нищо! Верният, незаменим "Серт-Пиам Концепт"-2,59,5 клас се сгъна на колело..Усетих, как нещо спокойно,без да бърза, се местеше напред -назад във силното течение..Тъй като бях със конусен повод,доста късан,и прецених, че е поне 0,20, опрях индикатора във върха и напънах здраво..От мътилката се показа американка,широка повече от педя, и дълга поне 50см...Нищо не можех да и направя,а и внимавах да не се юрне надолу по течението-ситуация, във която почти винаги си губещ.Поиграхме си малко,след което повода се скъса-явно, се беше протрил на възела..Спря ми мисленето :oops: :oops: След поредица от такива емоции,се върнахме около масата,изчистихме улова и го метнахме в пушилнята.Извадихме "Загорката",благоразумно донесена от България,и почерпихме колегите и домакина...Хората опитаха,и казаха-хубава бира, ма не е Българска...Не е, отвърнах-продадохме я. Кой глупак си продава бирените фабрики,попитаха те? Ние, отвърнах аз..Там,общо взето, във всяко село има собствена пивоварна,понякога и повече,и е въпрос на чест да извадиш местна, прясна бира..Още си пазя едно шише "Пиво Визелбург", със порцеланова капачка и телена пружина- много арна биричка беше \:D/ \:D/
Така завърши половината ден..След обяда продължихме на голямата река, но затова-по натам
Цена: на въпросната река е около 50, на голямата -70 евро на ден..
Такъми-каквито ви харесва. Всички нимфи, работещи у нас, работят и там.Моят фаворит е "блондинката"на И.Михайлов,която не се нуждае от представяне или коментар..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 11:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Данчо, благодаря ти! Надявам се, скоро пак да можем да си поприказваме наживо! :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: пивоварна
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 11:46 am 
Offline

Регистриран на: Чет Фев 08, 2007 10:05 am
Мнения: 200
Местоположение: Велико Търново
Здравейте. От премахването на общежитията за емигранти в недалечното минало, Австрия не е същата като преди 1985г. Та въпросът е за пивоварниците, да имат във всяко населено място такава, но ние имаме освен в населените места но и в домовете си ракиджийници..." Ракийчице ракийчице, света благословийчице Алилуия. На бавен огън си се пекла и на тъмничко си текла ой ракийчице...." Ха наздраве. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 4:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Бай Данчо много ми хареса разказа ти.
Ще очаквам с нетърпение продължението му.Благодаря,че го сподели с нас.
Искам да те питам нещо.Знаеш ли как стои въпроса,ако иска един чужденец да лови там,какво трябва да направи,какви разрешителни са му необходими?Така като гледам цените които си споменал са поносими.Питам те това тъй като при мен е необходимо само да си изкара общия билет и след това остава само да провери как стои въпроса със собствеността на реката(участъка ) на който иска да лови и от собственика остава да си купи и неговото разрешително.Това разбира се се отнася за повечето реки и участъци като за някой разбира се особенно които са държани от по стари клубове без специална покана от член на клуба посмъртно не можеш да ловиш в техния участък.Докато пък в Германия един приятел който живее там ми каза,че е почти невъзможно един чужденец да лови там или поне е много трудно.
Можеш ли и да напишеш ако не те затруднява разбира се немските наименования на реките и местатата на които си бил за да може по лесно да се търсят в интернет?
А за снимките които не са ти дигитални,можеш да ги сканираш със скенер и по този начин да ги качиш на компютъра ти и оттам вече остава само да ги качиш в интернет.

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Продължаваме:
Стояне, Австрия печели чудовищни суми от туризъм,така че не проблем да ловите ,където и да е! Отивате ,питате във съответното населено място ,и се оправяте веднага.Единственото изключение е Траун-перлата на държавата,там цифрата за един ден е 140 евра.НИКЪДЕ не трябва да се ходи за един ден-скъпо и безмислено-не можеш да видиш и усетиш нищо!
Относно имената- голяма река си е "ревиер"/ривер/.По-малка река,тип Панега,Искрец на немски е "Ахе". Пълноводен поток,алпийски тип се нарича "Бах",кафявата пъстърва по такива места обикновенно е дива, рядко можеш да закачиш 40-см екземпляр,в смисъл -не се прескачат.Тези риби са красиви,и на немски имат отделно име:"щайнбахфореле"-каменнопроточна пъстърва.
Продължаваме със Ерлауф.
Това си е голяма река- приблизително като Искър във долното течение.Във въпросният Визелбург е фантастична за риболов-можеш да замяташ под моста в центъра,и отгоре майки със колички ти ръкопляскат..Най-големите риби по принцип са в градовете-ХОРАТА ИМ СЕ КЕФЯТ,А ДЕЧИЦАТА СЕ ОПИТВАТ ДА ГИ УЦЕЛЯТ С ПАРЧЕ КИФЛА. Излишно е да споменавам такива неща ,като ред и чистота- австрийската провинция не е Виена-всичко е като изблизано, и няма един фас в реката,за парцали и найлони не говориме.Ловил съм под града,на нещо като бент-умопомрачително място за стример.Там със Наско орахме първата година -мястото представляваше коса от чакъл,дълга може би шест-седем метра .Във горният край се ловяха американки,от 35-45 см, а във долният -балканки 30-35.Такъмът в случая беше пръчка 2,90,6 клас,повод 3 метра монофил ,0,20 голям индикатор и 3 сачми утежненение.Във момента, във който успееш да обърнеш кръгово на 6-7 метра и линията тръгнепокрай косата, индикатора просто изчезва,сякаш си хвърлил на рибка, и веселбата почва..
Второто ходене беше над града.Реката е бърза,права ,със прагове,доста опасна ,ако не внимаваш!Холандският дистрибутор се изкъпа чудесно..Там хванах хубав липан,40+, на нимфа.реката отново бе мътновата.По обед винаги по това време има люпене на малки бели еднодневки-съответно Наско сложи "бела права"-парашут със светлозелено,почти бяло телце и светъл хакъл ,на 16№, и преби липаните на един разлив...По -нагоре ,на един праг, беше ад от прибиращи американки,просто кръг върху кръг! Там реших да сложа голяма майска еднодневка, изплува нещо черно, голямо, и след кратка борба ми счупи куката...Щях да умра. Още километър срещу течението намерихме място,където реката срещаше брега под прав ъгъл.Съответно ,се получаваше нещо като пещера...Надникнахме пълзешком,отгоре-и щяхме да паднем-отдолу имаше само балканки,от 45 до 60+..Хванахме една- две, съответно не и най-голямата, защото браздеше ужасно,просто не можеш да заметнеш..Това е може би най-вълнуващият ми излет.
Последните две години ходихме около 40 км.над Визелбург.Реката там тече през едно неописуемо красиво ждрело, със отвесни брегове,планината е висока 2,200 метра.Цялото място е природен парк,планината се казва Тьормауер.Реката е бистра като сълза ,много студена,типичен алпийски фрийстоун.Американките са просто безцветни-едвам им се забелязва червената линийка отстрани.Мястото е трудно, изисква се прецизно замятане, индикатора е забранен!Мястото е със статут "Класик щреке"-класическо място за суха муха! Забранено е също така да се ползват куки, по -дълги от 20 милиметра!
Навсякъде в държавата се лови без контра, или със смачкана такава.
Това е нещо,което проверяват ПЪРВО при проверка-след това те питат,имаш ли разрешително...
Та, това дефиле, със цялата тая красота, е дълго 10 -тина километра.
Основен такъм за там-прът 2,59, 4-5 клас, или 2,70. Мухите са стандартни-сухи атрактори,малки черни баетис нимфи, чешки имитации на хидропсихе.Много добре се лови без индикатор, със ярко червено парче шлаух, нанизано на повода,ПО ТЕЧЕНИЕТО, на задържане във "джобовете ",зад камъните.Най-голямата ми риба от там е 38 см. балканка.Насето има към 40см. липан, на нимфа.Липана е относително рядък.

Има една хижа във дефилето, "Шиндлер хюте"-Хижата със керемидите-горещо я препоръчвам, на всички, които не обичат колбаси в България.Хората са адски любезни,бирата разкошна, а при първото плато със филета ,пушени меса, колбаси започваш да слюноотделяш като "кучето на Павлов"...
Цените са съвсем поносими-по селата може да си намериш нощувка със закуска за 13 евро, "Виенски "шницел от МЕСО не от кайма със соя,струва 9 евро,и е голям колкото пицата у нас-това е традиция.Не знам кой си император ЗАБРАНИЛ шницела да е по-малък от ухото на слона в зоопарка на двореца Шьонбрун..."Детският шницел"е 4,50 евра и е съвсем приличен.Филе от благороден елен със сос от манатарки струва 19 евро..
Струва си да се види Алпийският пейзаж,момчета-човек осъзнава такива простички думи,като "селски туризъм","Ред", "Чистота", "Гостоприемство", Пейзажи",неща ,ОТДАВНА забравени у нас..България е известна там като "страната на Мики Маус".Обяснява се така:"Палиш колата, караш,-ужасни дупки,кочина, и стигаш до чудовищен бетонен хотел, като декор от мултипликационно филмче"...Тъжно, но вярно,за съжаление.. :oops: :oops:
Утре продължаваме със село Митерзил- хотел"Бройруп",държан във продължение на поколения от фамилията Гаснер, най-големите собственици на води в държавата- 130км.-от седем реки, и 8 езера в Алпите,Място ,където са били Риц и който се сетите още...

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ....
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 8:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Дек 27, 2004 4:30 pm
Мнения: 237
Местоположение: Varna
Здрасти Данчо,
Броирупа е в програмата, ко не съм ти казал де..!!?? 130км ..дръж те се ..!!!!!

_________________
наслука на другарите Мухари..!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 8:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Oх, Божке, Божке... нека ни боли...

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 8:56 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Ех Чиче, разказвал си ми ги тези неща много пъти, и снимки и клипове съм гледал, но усещането след тези редове е все така.....замечтано :D Как искам, ако не да отида, то поне тук да стане НАПОЛОВИНА както е там :?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 9:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Ай, сега "НАПОЛОВИНА"! То на една четвърт да стане, пак ще си ударим задниците в тавана, ама... ](*,)

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 9:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо,
С тая поредица си вкарваш таралеж в гащите! \:D/ усещам как ще се заформи една групичка,която ще те цани за гид!?!Аз съм навит от доста време,но не съм попаднал на други мераклии.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 25, 2009 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Т`ва за таралежа е ясно..За гидовството -също..Само , пара да има..
Малко пояснения:
-Австрия си заслужава ОТСЕКЪДЕ, НО:
НЕ Е рибарник-риби има, но има и много, много мухари,и рибите са понаплашени..
-Ако някой си мисли ,че със отиването ще почне да дърпа 50-ки,се заблуждава- големите риби затова са големи, защото са оцелели дълго време.
Нещата във интернета са понагласени , и поукрасени-малко, но достатъчно,за да избиеш кочината, да заложиш къщата и да тръгнеш \:D/ .После ,като отидеш, ти става ясно ,че не е точно така..
Общо взето: -
-Трябва да се ходи лятото,юни-юли.
-Трябва да се ходи на големите реки, където освен всичко друго ,можеш да се изкифиш на хубави липани на суха муха.
-При всички случаи, ползвайте пакет- излиза много по -евтино!!!
На повечето места, хотел 4 звезди със храна-закуска и вечеря,нощувка и риболова,за 6 нощувки и 7 дена риболов излиза 500 евра!! Ако се направиш на мъж, и отидеш самосиндикално, за един ден,или отделно хотел-риболов,ще те оцуцуркат така, че ще ти държи влага дълго ..
Повечето реки в Австрия са фрийстоун-сиреч, големи, буйни ледено студени през цялата година. Тия неща ,със бавно полюшващите се водорасли,ги оставете за Босна и Словения..Рибите са групирани, можеш да застанеш на даден участък и да се капотираш.Много зависиш от времето-практически, цялата държава е планини, и то зловещи!!!-това не е Витоша, или Сакар планина...
-Полезно е да се гледат колегите от другите държави.Например, белгийците са добър индикатор.Във Белгия има три реки накръст, а хората са луди по мухарството, и обикалят цяла Европа и света ,като ненормални.Движат се на малки групи, задължително със човек,КОЙТО ВЕЧЕ Е БИЛ на мястото, и са много бързи и ефективни във всичко.Два пъти съм се сблъсквал с такива групички,те ни дадоха нишан за едно добро място ...
Относно реките- пак казвам, това не е карст! Ако на снимките водата ви изглежда синьо-зелена,това е, защото сваля от планината много фин гранитен,или от други скали ,прах.На местата, на които съм бил, няма и кал по дъното, момчета-като си вдигнеш обувката, от нея пада една особенна ,тежка сива утайка, като от флотационна фабрика..Затова и всичко изглежда толкова красиво, умито ,чистичко...и ,леко стерилно, може би :D :D
Поздрави.. \:D/ \:D/ \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 10:25 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
За тези, които имат пари, ето едно предложение:
http://www.flyfish.at/

Не съм ходил там, разбира се, но го препоръчват в други сайтове.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 11:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Тва с 500-те евра не е толкоз плашещо.По-скоро другото,което описваш-природата,водата в реките и вероятността да си останеш с екскурзията.Не става дума за това,че ще се прекараш,а по-скоро ако случиш лошо време и не случиш на места за риболов си явно капо!В този смисъл Л.Минев е прав,че в бившите сръбски провинции е по-изгодно за риболов.
Като споменаваш Словения да те питам:Ходил ли си там,щото доколкото знам и там е много хубаво.А таксите на р.Соча, фаворита им са около 90 евра на ден на най-рибните места?!?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 26, 2009 11:59 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
...Относно бившите сръбски провинции, е ясно.Възможност за капо съществува винаги ,и навсякъде.
Продължаваме поред:
- И тъй, хотел "Брауруп"/Произнася се Бройруп/.Намира се в селцето Митерзил,в подножието на най -високият дял на Австрийските Алпи,в началото на долината на река Залцах/да не се бърка със Залца!!/.На същата река,преди Митерзил,се намира световонизвестният езерен курорт-ЦельАмЗее-/Цел,на езерото/.Над Митерзил се намира ледника Капрун,световен ски курорт, целогодишен/над 3000 м./Фамилията Гаснер се е постарала, като напишете у нето "флайфишинг Аустрия",да излиза Бройруп веднага...
Хотелът представлява типичен австрийски "Гастхаус"-огромна ,четириетажна ,масивна селска къща,без бетонна плоча-като крепост,със стени,дебели метър.Обзавеждането е във стил"Викторианска Англия"-разгледайте оригинални илюстрации към "Шерлок Холмс".Потресаващ е мухарският музей-има списания и каталози на "Харди",със пръти, посветени на раждането на Принц Чарлз,и на -по стари крале и принцове, мухарки "Риц",самоделни блесни,такъми ,приличащи на уреди за мъчение,една от първите Австрийски спинингови макари,приличаща като две капки вода на "Стабил-4",чешкият,-/зелено хамършлак покритие,остро ,капковидно тяло,пластмасова шпула,цвят "слонова кост",червена перка на аванса../ и тн.,и тн.Има старинен лоби бар,със оформени в кръг канапета,със разделена на 4централна маса ,за муховръз,със всичко необходимо.Около масата бяха седнали четири БРУТАЛНИ старчета,запалили пура,със по уиски,които си връзваха мухи и си лафеха..БЯХА НА ПО СТО ГОДИНИ ВСЕКИ,НАЙ-МАЛКО..Абсолютно съм сигурен, че никой от тях не знаеше кой ден сме,от доста време..Поклоних им се, и си пожелах, на техните години да имам същият хъс,и същите пари... \:D/ \:D/
Хотела има мухарски магазин, където всяка сутрин един от собствениците Е ДЛЪЖЕН да изнесе сводка, за състоянието на реките и езерата,къде к`во кълве, на к`ва муха-това Е РИТУАЛ.
За трите дни, които прекарахме там,във френетично надпреварване с времето,и желанието да хванем колкото се може повече риби,установих със сигурност следното:
1.Голямата река-Залцах, е известна със рекордните си балканки-от примерно осем рекорда на държавата , 4 са уловени там....Това ,АБСОЛЮТНО не ми е известно как може да стане-реката представлява ПРАВ канал,със неизвестна дълбочина,БЕЗ места-прагове,големи камъни по руслото, и тн.,със зидани с кръгли речни камъни брегове, по които достъпа до водата е невъзможен, на повечето места.Риболова там е със БРУТАЛЕН ,тип щукарски ,такъм, стримери,със които не е проблем да си пробия "Ситроена",ако го уцеля, и поводи от жило за спирачка на колело :D :D :D :D
СъВСЕМ решително се отказахме да ловим там.Сутринта плахо си показах кутията с мухите,вързани в пуристки размер-последва такъв смях, че се разтресе хотела..Хората извадиха имитации на мишки и седжове,в сравнение с които,мойто"пуделче,ударено от гръмотевица",си беше детска история... :-s :-s \:D/ \:D/ Мунчакис щеше решително да изпадне в депресия :D :D :D
2.Насочихме се към един от притоците, изглеждащ по обещаващо-Щюбах.Както говори името, това е по-пълноводен поток, от който хотела държи два километра, непосредствено от устието нагоре.Реката е приятна, нормална за риболов,във края на участъка има ВЕЦ-има табела, предупреждаваща за опасност от вълна!! Широка е 10-тина метра, гази се в по-голямата си част.В устието хванах 30-на см .липан на суха,а на нимфа-50см,много хубав,дебел такъв.Препарираният на стената на хотела беше 54см..Близо сме, нема страшно \:D/ \:D/ \:D/
3.Друг приток, е Холерсбах, на който има микроязовирче-Щаузее Холерсбах.Това е единственото място,от което може да задържите улов за ядене!!Във язовирчето има всички видове ,без липан, плюс кленове ,и щуки.Може да се лови на спининг,като блесната Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО със ЕДИНИЧНА кука!!
Прекрасен резултат дава риболова на стример-колегата закачи на първо мятане 70см.американка, която изплиска гьола....Местенцето е много живописно ,синьо зелено, със стръмни,обрасли с брезички,елши и борове брегове, и построени кейчета, за по удобно замятане.Устието е разкошно, дълго100-150 метра, разлято, широко ,кристално ,бистро,напомнящо като цяло това на яз."Малък Беглик".На най-хубавото място беше застанал един тъпак,който не можеше да уцели посмъртно талвега и събиращата огромна риба..Погледах го , и отминах със обляно във кръв сърце.. :? :cry: :cry: Потокът нагоре е великолепен,от него участъкът е 20-тина километра.Макар и малък, е много буен,пълен с риба-американки и балканки,които са черни, със огромни червени точки оградени с бяло,"щайнбахфореле".Видяхме над40 см.риби!Дъното е много хлъзгаво ,камъните са отвратителни,трябва да се внимава там..Добри резултати дават ЯСНО ВИДИМИ сухи мухи-"Роял коучмен", "Хъмпи Дъмпи".Въпреки ЧУДОВИЩНОТО люпене на големи кафяви ручейници, "Елк хеър Кадис" беше тотално пренебрегнат :shock: :shock: :?: :?:
Продължаваме утре \:D/ \:D/ \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 27, 2009 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Евала Данчо,
Сякаш и аз бях с вас!Опасен разказач си и се чудя що досега си си мълчал??? \:D/ Предполагам,че и на тебе ти е кеф да споделиш,защото споделеното с приятели си е хубаво нещо.Очаквам с нетърпение продължението.И накрая,много хубаво ги редуваш излетите-пишеш за огромни риби и красоти и таман ни потекат лигите пускаш един студен душ за отрезвяване.Още веднъж благодарско от мен!!!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов