Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:02 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Мар 29, 2012 4:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Три дни изминаха от както се върнах от Черна Гора и не мога да спра да мисля за това, което видях там и за това кога ще се върна отново.
Заедно с моя добър приятел Иван решихме да посетим страната за три дни. Отпътувахме от България петък вечер. Рано сутринта пристигнахме в град Плав разположен в южната част на Черна Гора. Бяхме топло посрещнати от нашите домакини- Омар Башич и Брат му Оки. Беше ни дадена всичката информация, която ни бе необходима за района. Риболова все още не е разрешен на повечето места. Сезона се открива на 1 ви април. За сега може да се лови само на така наречения „Ревир”, който представлява началото на река Лим. Цената е 15 евро на ден. Река Лим е фристоун, който води началото си от Плавското езеро и е наистина величествено и красиво място. За съжаление времето не беше на наша страна. С идващата пролет и топящите се снегова водата на реката беше много висока и ледено студена, което е съвсем нормално по това време на годината имайки предвид тежката зима на Балканите.
Взехме решение да отидем на друго място –известната река Тара.
Намира се на разстояние около 70 км от Плав и един от ревирите на река Тара се намира до град Колашин. За тези от вас, които не са запознати река Тара тече основно през територията на Черна Гора но навлиза и в Босна и Херцеговина. Води началото си от сливането на реките Опасница и Веруша в Комовите планини, които са част от Динарските алпи в Черна гора. Река тара е дълга 144 км. Тече от юг на север и северозапад и се слива с река Пива при границата на Босна и Черна Гора, за да сформира река Дрина.
Река Тара сформира най-дългия каньон в Черна Гора и Европа и втория по дължина каньон в света след Гранд каньон. Каньона на река Тара е дълъг 78км и дълбок 1300 метра в най-дълбоката си част. Намира се под защитата на UNESCO и е част от Дурмиторския национален парк.
Планините, наоколо бяха покрити със сняг и гледките, които видяхме по пътя си от Плав до Колашин ни оставиха безмълвни. Когато пристигнахме в града се насочихме директно към реката, под моста намиращ се на изхода на града. Река Тара определено е една от най-красивите реки, които съм имал щастието да видя и да ловя риба. При вида на небесно синия цвят на водата и пъстрите камъни по дъното дъха ми спря и съзнавах, че стоя на брега на една от онези реки, които карат главите ни да шумят и сърцата ни да бият по-силно.

За времето, което ни беше останало през деня с Иван успяхме да хванем няколко липана на нимфа. Това сложи усмивка на лицата ни и ни накара да решим да останем още един ден.
Посетихме също и намиращата се в близост река Плащица, която е по-малка като размери от Тара, но също е абсолютен скъпоценен камък за риболовеца. Там имахме щастието да хванем по някоя дребна балканка.
Последния ден от нашето пътешествие беше най-добрия. Може би сте изпитвали това чувство, когато не искате да си тръгнете от реката, а просто да останете там и да ловите, и да ловите, и да ловите. И да ловите! Така се чувствахме и ние...
Беше доста ветровито и хладно този ден, но липаните бяха активни сутринта и за по-малко от три часа успях да хвана около 20 риби с различни размери. След това трябваше да вървим... но няма да изтече много вода преди да се върна на реката и да продължа своето приключение.
Много благодарности за всички хора, които срещнахме по реките и градовете Плав и Колашин.
За снимки... мисля че се досещате къде може да ги намерите.

Поздрави

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2012 1:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Страхотен излет с много красота. Поздравления Мънков <bravo .
Поздрави!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Мар 30, 2012 1:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
За да бъда откровен с теб ще ти кажа, че не всичко е толкова красиво по бреговете на реката, но понеже в БГ ни липсват такива реки онемяваме при вида им. Проблема както винаги сме ние хората.

Поздрарви!

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 03, 2012 9:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Станиславе, поздравления за това, че най-накрая се решихте да отидете там. И съм сигурен, че скоро ще повторите. Жалко е, че се разминахме за малко там - видях те на моста в Плав, но докато си кажа две приказки с Омар, вие вече бяхте тръгнали. Но чувам, че много силно сте изкарали и се радвам, че по тези места вече има сериозно българско присъствие. Радзвам се също, че все пак сте уцелили и добър момент за риболов, защото точно това е най-куция сезон.

П.С. както знаеш, пръчката ти те чака в Плав. Мога да помагам ако се наложи - в началото на май минавам от там.
П.П.С. Утре ще кача аз малко снимки, за да не остава темата съвсем суха.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 04, 2012 9:28 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
ето малко от Тара:

Изображение

Изображение

Изображение

и от Плащица:

Изображение

Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 8:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 21, 2004 6:23 pm
Мнения: 537
Местоположение: Wherever the trout are
Ники благодаря ти за снимките, и поста. Пръчката надявам се пътува към мен. Омар ми я прати. Мястото ще го посета поне още 3 пъти това лято, за два от които вече знам със сигурност :D

Мисля, че съм се влюбил! Казва се Тара !

Поздрави !

_________________
http://mankovflyfishing.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Апр 24, 2012 11:12 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Станиславе, познато ми е това чувство! \:D/
Една идея: следващия път като отидеш в Колашин питай и за Мртвица и Морача!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов