Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Юли 12, 2012 4:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Ловихме на реките Черната вода и Буш.
Започнахме риболова на първата река където половихме няколко часа.Рибките не бяха големи.Успешната тактика беше да подадеш мухите надолу и напряко на течението към единия бряг и докато теченитето преместваше линията към другия бряг или с леко трептене на върха на мухарката се придаваше живот на нимфите или с леко прибиране на шнура.Ловяхме с две малки нимфи на 14 номер.Успешната муха за реката беше заешка нимфа със златна глава:
Изображение
Още със стъпването ми на брега на реката се подлизнах и направих такова салто,че спокоѝно може да ми завидят много гимнастици. :D
Роѝ шегуваѝки се ми каза след като се изправих,че съм се представил много по-добре от предишния рибар коѝто е бил там и ми показа те тва: :D
Изображение
Започнах риболова с едно малко ярко стримерче и на третото подаване закачих едно грилсче което за съжаление се откачи.Е какво пък сигурно следващия път ще го изкарам а защо не и дедо му.Полових още малко с него но друго кълване не последва след което преминах на комбинацията с двете малки нимфи.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Извадихме по около тридесетина рибки на човек.
По едно време решихме да се преместим на втората река където също половихме няколко часа.Хубаво е обаче човек да си зарежда фотото преди риболов щот кат ти падне батерията снимки нема.От риболова на реката имам само тия три снимки:
Изображение
Изображение
Изображение
На тази река извадихме по около двадесетина рибки на калпак.Тук тактиката ни на риболов беше различна.Аз лових с новозеландска връзка като мухите бяха:
Изображение
Изображение
Нимфата беше като тази но с каяв биот и сребърна глава.
Роѝ лови на суха муха.Мухата с която ловеше беше неговата EasyPeasy USD на 14 номер:
Изображение
Изображение
Само,че с цветовете на мухите които се подмотаваха по реката този ден.



Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Юли 15, 2012 8:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 1:53 am
Мнения: 49
Много хубаво изглежда Черната вода. Този грилс какъв размер имаше и на какво удари?

_________________
www.troutsalmonchar.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2012 8:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Cougar написа:
Много хубаво изглежда Черната вода. Този грилс какъв размер имаше и на какво удари?

Рибката беше към три килограма.Удари на вариант на стримера Тъндър криик миноу.
От няколко години на острова правят проучване на грилсовете и забелязват,че през последните години са значително по-малки от преди което доста ги притеснява.
При вас дали има подобни проучвания и наблюдения?



Поздрави Жельо.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юли 17, 2012 8:41 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
"От няколко години на острова правят проучване на грилсовете и забелязват,че през последните години са значително по-малки от преди което доста ги притеснява."
Това си е нормален процес-като се изключат триплоидите, ГМо-тата, и всякаквите изкуствени породи. Хората стават все повече,животинките-все по-тревожени, и малко. Върнете се във времето, когато още не е имало бели в Америка,да видите животни, и риби. Върнете се във Австрия, преди ВЕЦ-а на Траун!! Питайте Роман Мозер за рибите през детството му- човекът ще ви каже...
"Учените" били "обезпокоени".... Изроди нещастни, лицемерни.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 18, 2012 5:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 1:53 am
Мнения: 49
Стояне,

При мен в Западна Канада няма грилс, но знам че това са атлантически съомги прекарали една година в морето и не по-дълги от 62-65см. Това което си закачил е бил доста голям грилс. Дано другия път да остане на куката.

Тук от тихоокеанските съомги също влизат и по-малки риби, наричани джакове. Интересното е че понеже всички тихоокенски съомги умират в прясна вода след хвърляне на хайвера, тези джакове също умират. Не ми е ясно дали вземат някакво участие в размножаването, но съм хващал мъжки риби които имаха семенна течност при доста малки размери.

Данчо напълно споделям мнениято ти за "учените". Това са политици, подкупени и поставени от големия бизнес, имащи за задача само да заблуждават обществеността (поне по-глупавите хора) че уж нещо се прави и с нещо се "помага".

Най голямата помощ за природата е просто да я оставим на мира и да не правим нищо.

_________________
www.troutsalmonchar.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 18, 2012 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Природата като велик творец е намерила с годините схема, гарантираща оцеляването на вида.Едно от тези "предпазни бушончета" е наличието на джуджевидна форма на мъжките сьомги, гарантираща разплода.Също така от тях остават постоянно в реката, а не мигрират в океана.
От женските има част, която живее също цяла година в реката, и хвърля хайвера си на следващата-като гаранция, че ако стане нещо с това поколение, ще оцелеят индивиди.
Атлантическата сьомга поне на теория не умира,след като хвърли хайвера, но в момента това не е така-не умира една на всеки 7, което си е голям процент..
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2012 12:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Cougar написа:
Стояне,

При мен в Западна Канада няма грилс, но знам че това са атлантически съомги прекарали една година в морето и не по-дълги от 62-65см. Това което си закачил е бил доста голям грилс. Дано другия път да остане на куката.

Тук от тихоокеанските съомги също влизат и по-малки риби, наричани джакове. Интересното е че понеже всички тихоокенски съомги умират в прясна вода след хвърляне на хайвера, тези джакове също умират. Не ми е ясно дали вземат някакво участие в размножаването, но съм хващал мъжки риби които имаха семенна течност при доста малки размери.

Данчо напълно споделям мнениято ти за "учените". Това са политици, подкупени и поставени от големия бизнес, имащи за задача само да заблуждават обществеността (поне по-глупавите хора) че уж нещо се прави и с нещо се "помага".

Най голямата помощ за природата е просто да я оставим на мира и да не правим нищо.

Имах впредвид Канада.Иначе знам,че това са едногодишните атлантически сьомги.
Преди години грилсовете тук са били от три до пет килограма а сега са от един до три килограма.
На река Буш има изграден научен център за изследване на сьомгата.За да изследват рибата са прекарали джица с точец за да спират рибката да ходи нагоре по реката пускат я едва един месец преди рибката да се връща в океана обратно.Извинението им за тая джица е ората да не я излавят и в същото време да правят проучвания.
Ма маѝ главната цел е да продават скъпи билети за тоя участък.
Благодаря за пожеланието.



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 19, 2012 12:24 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Eдна снимка на табела на река Буш:
Изображение
И две снимки на реката:
Изображение
Изображение



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов