Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2012 12:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
От BFFI поехме към ирландския мухарски панаир.Оставихме Мънков в Кембридж а ние с Роѝ се отправихме към Нюкасъл където щяхме да преспим.Преди това обаче спряхме да половим малко сини американки.Мястото се състои от шест малки резервоара и един по голям които се захранват от карстова река.Мястото е много красиво и спокоѝно супер е за релакс.
Ловихме два дена като първия ден мухите които работеха бяха мои бъзери и дамсел нимфата ми а втория ден сухи мухи които трябваше да се презентират грубо и то на място на което секунди преди това риба е събрала муха.Втория ден беше доста тегав откъм кълване а имаше и доста силен вятър.Още с пристигането ни на резервоарите питахме местните за обстановката и те казаха,че от няколко дни е доста тегаво по една две риби и то не всеки показаха ни и работещите мухи.Двата дена риболов доказаха,че местните не са винаги прави.Първия ден имахме десет рибки а втория коѝто ловихме до обяд седем.Ловихме до обяд защото после такава буря се изви,че улиците станаха като реки и с голяма мъка се добрахме до Нюкасъл.Е имаше и трима идиота които ловиха по време на бурята един гид и двама начинаещи.Единия от начинаещите тъкмо хвана една риба и гида му обясняваше как да я пребори когато такава светкавица се изсипа наблизо,че изгаси тока на хижата и накара тримата да се фърлят по корем в храстите като двама от тях явно по-умните си фърлиха и въдиците ма тоя с рибата не даже легнал по корем в храстите я държеше на горе за да не опусне пустата риба.Голям късмет имаха,че не станаха на барбекю.
Ловихме аз с четвърти клас въдица а Роѝ с пети с много дълги лидери като типета беше 0,20 защото от брега до към три метра навътре имаше доста водорасли и типета трябваше да държи и на рибите и на килограмите водорасли които вадихме с тях.А рибите се забиваха доста дълбоко в тях изпуснах няколко риби защото куките ми се изправиха от тежеста на водораслите които на всичкото отгоре трябваше и да изкореня.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение



Поздрави и наслука на всички.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2012 2:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
http://www.youtube.com/watch?v=NJsS8SX-gYk
http://www.youtube.com/watch?v=jfCxZWOmjJM

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Съб Ное 24, 2012 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Браво Стояне, както винаги добри риби сте хванали с Рой. =D> А това с гръмотевиците хич не е за подценяване.
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Нед Ное 25, 2012 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 1:53 am
Мнения: 49
Прекрасно е при вас.
Няма къде да закачиш мухата зад гърба, няма къде да се препънеш, няма къде да се подхлъзнеш, няма опасност някой див звяр да изкочи от някъде или водата да те отнесе. Пълен релакс.

_________________
www.troutsalmonchar.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 9:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравеѝте приятели.
Радвам се,че репортажа ви е харесал.
Cougar написа:
няма опасност някой див звяр да изкочи от някъде

Жельо е как ще има опасност като има други дзверове по опасни от тех
Изображение
Една шапка една мечка.
Изображение
Цитат:
Waste of life: This dead bear's skin will now be used to make just one hat

Та така е как са ги овесили
Изображение



Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Пон Ное 26, 2012 6:24 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ужас.. Калпаците продължават ли да са наистина от мечка, не са ли изкуствени вече !?
Относно излета , Англия е пълна с такива гьолчета, то основният риболов на англичаните е езерен, а не речен /който за съжаление е доста скъп../
Поздрави!!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 6:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Фев 24, 2005 1:53 am
Мнения: 49
Стояне, някъде ги бях гледал тези черни шапки, но си нямах никаква идея че те са от кожа на черни мечки (най вероятно Канадски). А после обвиняват японците че ловяли акули заради перките или китайците че убивали носорози заради роговете им....

Не ми е ясен сегашния режим на риболов в Англия, но мисля трябва да се чувствам благодарен че не съм там. Най-вероятно до сега с моите разбирания щях да съм в някой британски затвор.

Четах някъде много интересн разказ (класика) за бракониер на съомга в Англия но не се сещам кой беше автора - отлично четиво, ще го потърся и преведа ако го намеря.

_________________
www.troutsalmonchar.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 5:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Поздрави към Стоян относно хубавия излет. Извинявам се ако спамя излета му но...

Колега Cougar сам знаеш, че в световен мащаб няма нация която да не може да бъде упрекната по отношение опазването на околната среда и животинските видове.

Онзи ден попаднах на един филм за Камчатка и сатана въпрос, че всяка година незаконния улов на сьомга е над 100 000 тона. Подобни примери за влиянието на "най-големите зверове" колкото иска човек.

Много добър пример в това отношение са "братята" ХАмериканци, които почти са избили бизоните. В началото на 19 век са били над 70 млн. животни, а в края на същия век са били може би не повече от 100. Представи си за какво "плюскане" става на въпрос. Какво се получава на практика... "тъпия индианец" убива точно колкото му трябва за да нахрани семейството си, а "умния" британец, ирландец, французин и т.н. представляващ новосъздадения "американец", който носи модерни дрехи, прави железници и има пушки убива колкото и когато си иска. Историята в момента в цял свят е същата просто изпълнителите малко са се видоизменили.

Тези британски копелета, който ни обясняват колко сме лоши и какви расисти сме до преди няколко десетилетия се се избивали един друг, а в момента не могат да се гледат само щото единия е католик, а другия е протестант.

В останалата част на цивилизована западна Европа и Гърция ситуацията е същата - всичко са наследници на едни задници и бивши робовладелци тайничко съжаляващи, че комшията им е малко по-богат от тях.

Аре..., че се ядосвам само.
Още един път извинение на Стоян, че му спамя темата :)
Поздрави!

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Sharpley springs fishery
МнениеПубликувано на: Вто Ное 27, 2012 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Де бре, Стойене, спри се - Велики пости са - какви са тия тлъсти репортажи! :D Ние тука вече "зазимихме", ще ни се пръснат сърцата от мъка при тия кадри.... :(

Поздрави и Наслука! <occasion

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов