Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:09 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2013 11:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
"Внимание! Полицията погна рибарите ни в Гърция
Ченгета и горски гонят нашите на Ангиста, те се крият като партизани в шаварите

Голяма хайка срещу българските риболовци по река Ангиста почват властите в областите Серес и Драма, научи Bigfish.bg. Първата гонка на нашенци е била тези дни в околностите на село Символи. Полиция и горски са ударили по българското присъствие на реката. Тези, които са им паднали в ръцете, са отнесли свирепи актове между 300 и 1000 евро, съобщиха свидетели на случката. Глобени били към 15-20 души, сред които и няколко мекадонци. Други са се спасили, като зарязали въдиците и се скрили в шаварите като партизани.
Акцията е била заради системното нарушение на законите за риболов в Гърция от българите и македонците. По регламент е позволено задържането на 2 кг риба дневно. Нашенци обаче тъпчат чувалите вече пета година, след като в началото на 2007 г. достъпът до Гърция стана възможен само с представяне на лична карта.
Говори се, че мерките ще се затягат още повече. На гърците им писнало от българските бракониери, които сериозо са разредили рибата в северната част на страната. В Кавала и Керамоти пък вече не дават да се лови от кейовете в града заради замърсяването с боклуци."

Инфо: http://bigfish.bg/news/novini/Vnimanie- ... tziya.html

P.S. Това за чувалите е вярно. Виждал съм го с очите си ! Гадните Орки почти приключиха с нашите водоеми и масово налазиха у гръцко. "Ония" обаче не си поплюват. Чудя се дали да не помолим гърците да изпратят някоя мобилна група и у нас... да покажат на ИАРА как се прави ! :(

Наистина нЕма такава гад като българина :(

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2013 2:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Сурови глоби трябват. Убеден съм, че с момента поне 30 човека "ловят" с голи тройки от Невестино до Благоевград. Всекидневно се вадят огромно количества риба по този начин. Нека да му сложат една глоба от 500-1000 лв. на родния "риболовец" и да видим дали ще продължават по същия начин.

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Фев 16, 2013 8:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 12, 2013 6:26 pm
Мнения: 45
Местоположение: Велико Търново
Имам опасението че в голяма степен нашият народ ,няма да се научи никога на култура .Това бракониерството и замърсяването си е като тумор който няма лечение ](*,)

_________________
„Човек не може да бъде вкаран в правия път, но може да му бъде показан”, Конфуций


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 12:03 am 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
А да попитам,ако те проверят и си в нормата или само си ловиш и пускаш обратно правят ли проблеми,че съ намислил едно ходене до Гърция март месец.Иначе съм напълно съгласен че си трябват солени глоби и при по големи количества да се лежи месец два в затвор.Това му трябва на българина.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 2:15 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 21, 2011 10:16 am
Мнения: 11
Само така на тая гад да се научи,ако не нека плаща =D>.Аман от това племе долно и неразбрано


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 17, 2013 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 1:11 pm
Мнения: 237
kosyokosev написа:
А да попитам,ако те проверят и си в нормата или само си ловиш и пускаш обратно правят ли проблеми,че съ намислил едно ходене до Гърция март месец.Иначе съм напълно съгласен че си трябват солени глоби и при по големи количества да се лежи месец два в затвор.Това му трябва на българина.

Не е само до риболова... Преди да започнат да ни пускат само с лични карти в Гърция, земеделците си оставяха тракторите и инвентара по полето. По реките на всеки 500-1000 метра имаше водни помпи с разни камионски 8-10 цилиндрови дизели, които си стояха там целогодишно барабар с акумулаторите, с нафтата и т.н. Стояха си на открито, най-много под някакъв навес, за да не ги вали дъжда (който е ходил, знае как беше). Това вече е история. Нашите гадове окрадоха всичко.

Орките вече крадат дори и от дворовете на хората. Преди два месеца земеделец от Ксанти ми разправя, че са заловили трима българи, които откраднали помпата от трактора, барабар с 600 метра метални тръби за напояване, освен това източили нафтата, свалили му алтернатора и акумулатора...

Местните много яко са се "наточили" и на снимка да видят българин, шамар ще му ударят.

Аз не бих отишъл за риба в северна Гърция: от Александруполис до Верия...

P.S. По-добре да не бяха падали визите... :(

_________________
1. Dum vivimus, vivamus

2. Хубава ни е държавата, жалко че е населена !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 9:41 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
И аз съм ходил многократно и съм свидетел, че следите които оставят някои колеги под формата на боклуци са неприятна гледка. Случвало ми се е да отида на дадено място и след като го почистя в понеделник примерно, като отида в четвъртък да заваря пак смеище. Жалко е че това нещо рефлектира не само върху хората които го правят, но и върху всички нас. И в този ред на мисли да попитам всички ли го отнасят или само тези които са надвишили 2-та килограма. Тъй като аз не нося живарник дори.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 12:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Лошо е когато заради определени лица се правят генерални изводи. Не е редно заради няколко човека да се излиза име на цялата нация.
Навсякъде има подобни хора, но страхът от наказанието ги спира. Сега тези като изгорят с по една торба пари ще мирясат.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 18, 2013 2:32 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Лошото е че и ние трябва да мирясаме що се однася до риболова в Гърция на посочените реки. Според мен едва ли тези които пишат актовете там ще се опитат да направят разлика между свестните и спазващите закона и тези които цапат и пълнят чувалите. Познавайки манталитета им си мисля че ще актуват всичко наред без да ти дават право да се жалиш и да обясняваш.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Това със слагането под общ знаменател винаги е куца схема, но за съжаление е факт. Аз до сега като съм ходил в Гърция (4-5 пъти) винаги съм оставал с добро мнение за гърците, но явно много им е писнало от орките. Според мен проверяващите могат да направят разлика между добронамерен риболовец и останалите древни балкански субекти. Последните споменати, които правят поразии в Гърция лъхат на ориент от километри. Видиш ли багажник пълен с десетина въдици и най-новата е най-малко на 10 г. трябва да ти е ясно за какво става на въпрос. Те имат поне 5 кг. захранка и 2 найлонови човала, които трябва да бъдат напълнени с риба, за да се избие захранката и горивото. В интерес на истината тези "субекти" аз лично до някъде ги оправдавам... те така си знаят и така ще си го карат докато няма глоби, от които "ум да им зайде", но останалата част от колегите, които могат да направят сложно изречение без грешко при изговарянето му... е тях вече не ги разбирам... Ей за това трябва работа с децата още от училище докато са малки... да се научат на любов към природата и всичко що не е свързано с човека.
В Скопие има една малка статуя на Майка Тереза и на нея пише нещо от сорта на "Исус е казал... обичай ближния си, а не обичай целия свят - Майка Тереза"... та в тази връзка ние няма да променим всички колеги, който "правят като непослушните деца", но нека да променим "вредните" навици на колегите до нас и така един ден от предай нататък (любим филм), нещата ще се получат :)
Или пък другото... "ясно е че човек не може да изчука всички жени на света, но нищо не му пречи да опита".. та и при нас така :)
Айде стига, че тя тая е много дълга ударим ли го на елементи на разсъждение...

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 19, 2013 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Напълно съм съгласен. Един от приятелите ми също беше на мнение "защо да си събираме боклуците нали не сме в България", но след като не го взех на следващите си две ходения запя друга песен. Сега като отидеме събира не само нашите, но и чуждите боклуци. Затова напълно подкрепям мнението, че промяната трябва да тръгне от нас самите. Няма кой друг да свърши няща работа. Стига само сме хулили този и онзи, че не прави нищо, като и ние самите стоиме безучастни.
Поздрави и наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 9:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 7:13 pm
Мнения: 122
Местоположение: София
Гърците показват какво трябва да почне да се случва и у нас
ДА СЕ НАСТОЯВА ДА СЕ СПАЗВАТ ЗАКОНИТЕ
Има достатъчно нормални хора
Имаме Федерация
Имаме отношение към природата
...
Защо да нямаме ВОЛЯ

_________________
===============================
http://www.the5day.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 25, 2013 11:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
От мързел, наци, от мързел! "Сакън, да не се караме с хората, ние сме добри и възпитани, не сме диваци..." и прочие извинения, за да не разбием нечия мутра, когато последната си го заслужава...
Чист мързел...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Фев 27, 2013 12:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
Един ден сме на Искъро на Самоков и му викам на тоя от ИАРА:
- Бе ходи да го провериш оня там натъпка некви маломерни рибета в джоба.
Той ми вика:
- Еее нещем сега да се карам с 'ората. Те са дошли да си ловат аз ше се разправям с тях.

..........

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Фев 28, 2013 9:21 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Beherit написа:
Един ден сме на Искъро на Самоков и му викам на тоя от ИАРА:
- Бе ходи да го провериш оня там натъпка некви маломерни рибета в джоба.
Той ми вика:
- Еее нещем сега да се карам с 'ората. Те са дошли да си ловат аз ше се разправям с тях.

..........

Колега на сайта на ИАРА има телефоните на зам. директорите и на главния секретар на агенцията не е лошо когато има такива дето не си вършат работата да се сигнализира за това нещо. Няма как те да разберат, че "Пешо" не си е свършил работата, ако няма такива като нас да сигнализират за това. Аз лично съм звънял няколко пъти на въпросните хора миналата година и не е имало случай в който да не са изпратили хора и да не са си свършили работата. Истина е че има и лентяи, които са там само за да взимат заплата, крайно време е и ние да им помогнем да си ходят в къщи и на тяхно място да дойдат хора с желание за работа. Вероятно началниците им няма да обърнат внимание на един два сигнала, но ако сигналите са повече ще се замислят дали наистина дадения човек си върши работата. Факт е че малко хора отговарят за големи райони и няма как да ги обикалят постоянно. Ето тук можем да сме много полезни, като ги насочваме къде има бракониери. Да има и случаи в които няма как да реагират мигновено. Миналата година подадох сигнал за бракониер със срекме проверяващите дойдоха след два часа, когато човека вероятно си беше вече у дома и ми обясниха, че като съм им звънал са пътували да проверят друг сигнал в Самоков. В другите 5 - 6 случая са отзоваваха бъро и винаги имаше актове. Затова апелирам нека всеки от нас се опита да помогне с нещо макар и минимално за опазването на водоемите ни и съм сигурен че резултата няма да закъснее.
Поздрави и наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов