Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:54 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Пон Авг 17, 2015 11:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
След първото очаквано капо последваха още доста излета, които приключиха пак с капо, но накрая ............ успях да уловя риба. След като значително си подобрих кастинга и се снабдих с широка гама мухи, нова пръчка, нов шнур и няколко изчетени книги реших, че трябва да подходя мааалко по сериозно към нещата ако искам да хвана риба и резултата не закъсня. Този път се пристраших да направя монтаж с тандемни мухи, което си чисто чепаре, но тук това е разрешено. И така построих линия с три мухи като първо вързах едно бууби, след него едън бъзър и накря нимфа, които да висят към дъното. Този монтаж не сработи тъй като дълбочината не беше голя и последната муха се влачеше по дъното. Реших да сменя разположението на мухите. Първо вързах един бъзър след него бъзър пупа и накрая вързах един голям седж да придържа другите две мухи да не потъват много. Това е така наречения washing line монтаж. И така помятах малко, но мухите се закачаха за храстите зад мен и шнура се оплиташе за някакви слечки на брега. Ядосах се и нагазих във водата с маратонки и без гащерезон и това се оказа печелившата тактика. Тъй като брега беше доста полегат на 10-15м навътре не беше по-дълбоко от бедрата и вече можеш да мятам в малко по-дълбока вода. И около 18 часа около мен навсякаде започна да играе риба и в този момент закачих първата си риба. Беше захапала седжа докато обирах шнура. Оказа се доста борбена риба за размера, но я докарах до кепа и първата английска пъстърва беше факт. Само след няколко минути закачих още една риба, но докато се опитвах да извадя телефона да я снимам как скача и тя се откачи. Беше се закачила за средната бъзър пупа. Последваха още доста атаки, но не успях да ги закача като на няколко пъти пъстървите гонеха мухите до краката ми. Но това нямаше значение защото бях закачил две пъстърви в рамките на няколко минути и това ми стигаше и така стана осем и половина и беше време да си отиваме.

Времето беше перфектно. Огледална вода и леко облачно. По-рано беше малко ветровито но привечер вятъра српя и явно това активизира рибата.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Рибата не е много голяма, но се оказа доста борбенна!!!!
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 6:39 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Честито, колега!

Първата риба на муха се помни, ако не за цял живот, то поне доста дълго време!

Поздрави,
Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 7:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Браво Орхан, продължавай все така напред. Трудът и постоянството ще ти донесат и по големи успехи :smt023

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 7:50 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Както казват англичаните - From zero to hero!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 12:54 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Поздравления! На мухарството това му е хубавото, че е предизвикателство още преди да хванеш риба, а когато това се случи, особено с вързана от теб муха или/и мухарка...... -нирвана!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Авг 18, 2015 3:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Да одгатна, не си спал цяла вечер. :smt023
Поздрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2016 12:53 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Тази година започнах сезона ударно за моите стандарти :D \:D/
Водоема е местния язовир и днес беше първият ден от новия сезон. Целият ден беше доста екстремен и емоционален от към риболов и климатични условия. Слънчевото утро обещаваше добро време, но все пак хвърлих едно око на прогнозата за времето и там го даваха облачно след обед и си викам най-много да завали. Натоварих багажа и след 10мин вече бях на язовира, дето се вика направо ми е в задния двор. Купих си билета за риболов от брега + една риба и ми казаха, че нямало паркинг места и наложи да обикалям пеша.
Духаше лек вятър и не се виждаше никаква риба на повърхността. Реших да заложа на Di7 потъващт шнур с къс лидер с плуващт фрай муха + блоб. Тактиката е оказа успешна като успях да хвана около девет риби за целия следобед, като повечето от тях ги хванах на муха мой дизаин. След като нацелих правилната проводка и на всяко трето четвърто хвърляне ми кълвеше риба. Като цяло съм изключително горд със себеси, особенно като видях как замятат някои рибари, а аз си мислех, че немога да мятам :D

Това е вторатя риба, която хванах и реших да я задържа, и следователно получи бърз удар по глават с бухалката <mazohist. Рибата е около 30-35 санта от таз годишния зарибител.
Изображение
Сондирането на стомаха показа, че рибата се е хранила с минятюрни бъзърчета, някои от които още бяха живи, но клъвна на блоб.
Изображение
Като цяло всички риби бяха в този размер и изключително борбени като често правеха зрелищни скокове над водата.
Това са мухите, които ползвах
Изображение
И това е моя муха, сътворена от мен, която ми хвана повечето риби :))
Изображение

И о да типичното английско време започна със слънце сутринта, след обед се заоблачи и почна да пръска ситен дъжд, който в късния следобед премина в снежна буря. Тъй като паркинга се намираше в другия край на язовира се наложи да вървя около половин час в снега и като стигнах до колата вече имах два прърста сняг по мене, но си заслужаваше от всякаде.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2016 9:46 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
С голямо вълнение ти следя репортажите. Англия си е Англия... Постижение е да има толкова хора на Острова, и същевременно да е организиран риболова, и да има места, където да си начешеш крастата ! Пожелавам ти успех... Мечта ми е да заметна и аз там, някой ден, на реките, където е започнала историята .
Поздрави !

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2016 10:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Мухарският риболов е цяла институция във Великобритания. Почти навсякаде може да се практивкува в реки, язовири, канали навсякаде където можеш да заметнеш, но с разликата, че бракониерството е престъпление и съответно отиваш на съд ако те хванат.
Иначе от този излет научих два много важни урока:
1. При потъващ шнур е хубаво да имаш кошничка пред себеси защото шнура потъва и ти се оплита в краката.
2. Не дръж лидера с голи ръце когато 50см пъстърва се бори на нея и особенно когато имаш втора кука защото тя ще ти се забие в пръстите. Аз се отървах само с раздран пръст.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Нед Мар 06, 2016 12:05 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Страхотен разказ!!! Поздравления за слуката <occasion <occasion !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Пон Мар 07, 2016 10:16 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
На това се казва откриване,поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2016 1:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
Днескашния риболов доста по-слабо :roll:, но все пак е по-добре отколкот де лежиш в къщи на дивана.
За цял следобед клъвна само една риба. Времето беше ясно и слънчево, със студен северен вятър. Водата все още е доста студена и бистра, но се виждат многобройни люпящи се дребни комарчета.
Рибата е от миналогошни зарибявания, между другото ми прави впечетление, че изкарали вече един сезон риби кълват на муха имитираща малка рибка, но не и новозарибените риби. Явно старите риби вече са развили хищнически инстинкт и знаят какво е да ядеш малки рибки.
Изображение
Тъй като това ми беше единственната риба, следователно получи остро главоболие причинено от удар с тъп предмет, което доведе до спешно направление до ендоскопския кабинет.
Стомашното съдържимо показа, че рибата се е хранила изцяло с минятюрни организми, които изглеждаха като дафнии.
Изображение
И тук си задавам въпроса защо риба хранеща се с минятюрни организми атакува голяма, бързо движеща се муха?
И една снимка за финал.
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Вто Мар 08, 2016 12:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Поне по снимката, стомашото съдържимо повече ми прилича на ларви на коретри, или други подобни. Защо не пробваш с имитации на миджларви или мидж пупи.
------------
Хищника си е хищник, да хапва малки рибки му е в гена :)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 12:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
На снимката не се вижда много хубаво, но всъщтност изглеждат ето така
Изображение
Направих справка в няколко книги и там пише, че дафниите са основен хранителен источник особенно през зимата
Има доста люпящи се бъзърчета, но все още са много ситни може би с размер на кука 18-20.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Draycote Water
МнениеПубликувано на: Сря Мар 09, 2016 9:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Да, това е дафния определено. Благодаря за снимката(уточнението).

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов