Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:24 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Горни Рибник 2019
МнениеПубликувано на: Пет Окт 25, 2019 10:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Здравейте риятели. Отбелязахме подобаващо 10-годишнина от както за пръв път посетих Рибник в същия състав в който бяхме и сега а именно аз Д-р Мишо и Ради. Започнах риболова с ФК 0,09 и последните два дни лових с ФК 0.084. Имам две късания с последното но и аз бая понатягах линията при вадене за да не влизат рибите във водораслите. Първия ден лових с 3 клас 10 фута въдица, втория ден лових с 4 клас 8,6 и последните три дни лових с 3 клас 7.10 фута Sage TXL. Хващахме риби повече от прилично улавяйки повече риби от пребиваващите риболовци. На третия ден една позната, англичанка още докато си пиех кафето хвана под нашата тераса риба с първо замятане и ми каза с какво лови (CDC седж някакъв) и три поредни вечери съм ловил с тази муха (Доки ми я върза) сменяйки я от време с мравка, която си закупих на място и CDC ориндж таг, който ми седи от предните години в кутиите по съвет на Левката и Лъчо. Първите три дена напълних три пъти доволно батушите с ледена водица от реката което комбинирано със следобедните дремки на климатик да се охлядя доведоха до това, че последните три дена ги изкарах на парацетамол, накрая дори и гласа си загубих но важното е че се отловихме доволно.

Ето снимките от моето фото.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Най-накрая събрах и още снимки за да е по-пълен репортажа.
Тъй като мина доста време даже и сезона приключи ще добавя кратки коментари към по-долните снимки.

Утрените ни започаха така.

Изображение

Риболовци от Сърбия и Англия се опитваха сутрин да ловят големи пъстърви от ония хлебните под ресторанта докато ние блаженно пиехме кафе на терасата.
Обядядите минаваха със студена бира, добра храна и поне задължително за мен следобедна дрямка.

Изображение
Изображение

Следват снимки на прелестите на реката и да добиете представа за нивото на реката.

Изображение
Изображение

Хващаха се доволно риби от следния калибър както не липсваха и по-големи и по-малки

Изображение
Изображение

На следващата снимка Ради ми даде да заметна с неговия Sage Z-Axis 390 - страхотна въдица. Още с първото замятане регистрирах кълване а със второто извадих рибата от снимката по долу.

Изображение

В същото време и Доки ги скубеше като на конвеир и като че ли по големички от моите. Знам ли :)

Изображение

На третия ден регистрирах третото препълване ба ботушите, този път бе вечерта, нямаше за кога да се преобличам и резултата бе обувки за газене на голо. Ето тук вече се разболях както по горе писах падна ми и гласа но все пак още два дена ми кълвеше.

Изображение

Следва снимка от едно от дашните места, кодово име "The old Vixen"

Изображение

Тъй като последните три дни лових само със Sage TXL - 3710 ( трети клас 7.10 фута) и влакно флурокарбон - 0.0804можете да си предтставите удоволствието от ваденето на мерни риби с фин такъм.

Изображение
Изображение

В същото време Ради извади класно "стъкло" което също допринася за повишаването на адреналина при вадене на риби от този калибър.

Изображение
Изображение

Отново снимка на реката и нейните вечерни мъгли

Изображение

Следват снимми за спомен.

Изображение
Изображение

Следват последните ни хванати риби

Изображение

Рибата (уловена на суха муха) с която завърших този трип ми разви няколко пъти от аванса,

Изображение
Изображение

слезнах след нея надолу по течението, накрая дори преджапах Рибник но я кепчосах. Все пак тегаво си е с 0.0804 FC но това е положението, ако искаме да ни кълве Там на ниска вода. Относно мухите - ловихме както миналите годи на малки мухи, фазанови нимфи и такива само с конец и риб, на куки 18-20 със 1.5 мм волфрамови глави. От сухите мухи аз лових с малък CDC кадис, мравка закупена от Блаже и ориндж таг.

Поздрави банда, живи и здрави пожелавам на всеки да посети Рибник и дай боже догодина пак да ми кълве на тази прекрасна река.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 28, 2019 2:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ето и едно кратко видео

https://youtu.be/eoLqPwyH8K8

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 01, 2019 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Хубаво беше, Драго, повече от хубаво даже... Живи и здрави догодина пак, и по нови дестинации :)
Да добавя малко и от мен:
Лових с лека 9 футова мухарка 4 клас с прогресивен строй, който ми даваше възможност да използвам флурокарбонови типети с дебелина 0.09 до 0.11 максимум и дължина метър и половина. Рибите се виждаха стаени в протежението на водната растителност, излизаха от укритията си да вземат мухата и всичко това ставаше пред очите ми... разкошен сайт фишинг на макс, с доста уловени риби с прилични размери. На нимфа закачих и големи липани, но поради малката вода те стартираха с много мощен рън директно във водната растителност, при опит за някакъв контрол имаше късане, и така на два пъти късмета ми изневери.. На няколко пъти имах поредни хванати риби на имитация на сладководен гамарус, и то в силно течение. При слънчев ден, под дървета и храсталаци беше забавно да ловим на сдс мравки на 22 номер, а привечер имаше по няколко десетминутни прозорци когато рибите събираха малки еднодневки и ручейници. В тези моменти сдс имитацията на малките еднодневки даде очакван резултат, като този път рибите предпочитаха сдс дънове с контрастен хотспот отпред. Когато рибите не събираха еднодневки удачната муха бе традиционния тъмен сдс ред таг на 20 номер. Неповторимите моменти с красиви борбени риби продължаваха до мръкване, като освен правилната имитация от голямо значение бе самото прзентиране и водене на мухата през силните течения на реката въпреки ниското ниво.
Остана спомена и малко снимки за разтуха след време.. 8)

https://www.youtube.com/watch?v=d0SFeJCenzo
https://www.youtube.com/watch?v=akaNCGWCX9s

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 09, 2019 8:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Драго написа:
Здравейте риятели. Отбелязахме подобаващо 10-годишнина от както за пръв път посетих Рибник в същия състав в който бяхме и сега а именно аз Д-р Мишо и Ради. Започнах риболова с ФК 0,09 и последните два дни лових с ФК 0.084. Имам две късания с последното но и аз бая понатягах линията при вадене за да не влизат рибите във водораслите. Първия ден лових с 3 клас 10 фута въдица, втория ден лових с 4 клас 8,6 и последните три дни лових с 3 клас 7.10 фута Sage TXL. Хващахме риби повече от прилично улавяйки повече риби от пребиваващите риболовци. На третия ден една позната, англичанка още докато си пиех кафето хвана под нашата тераса риба с първо замятане и ми каза с какво лови (CDC седж някакъв) и три поредни вечери съм ловил с тази муха (Доки ми я върза) сменяйки я от време с мравка, която си закупих на място и CDC ориндж таг, който ми седи от предните години в кутиите по съвет на Левката и Лъчо. Първите три дена напълних три пъти доволно батушите с ледена водица от реката което комбинирано със следобедните дремки на климатик да се охлядя доведоха до това, че последните три дена ги изкарах на парацетамол, накрая дори и гласа си загубих но важното е че се отловихме доволно.

Ето снимките от моето фото.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Най-накрая събрах и още снимки за да е по-пълен репортажа.
Тъй като мина доста време даже и сезона приключи ще добавя кратки коментари към по-долните снимки.

Утрените ни започаха така.

Изображение

Риболовци от Сърбия и Англия се опитваха сутрин да ловят големи пъстърви от ония хлебните под ресторанта докато ние блаженно пиехме кафе на терасата.
Обядядите минаваха със студена бира, добра храна и поне задължително за мен следобедна дрямка.

Изображение
Изображение

Следват снимки на прелестите на реката и да добиете представа за нивото на реката.

Изображение
Изображение

Хващаха се доволно риби от следния калибър както не липсваха и по-големи и по-малки

Изображение
Изображение

На следващата снимка Ради ми даде да заметна с неговия Sage Z-Axis 390 - страхотна въдица. Още с първото замятане регистрирах кълване а със второто извадих рибата от снимката по долу.

Изображение

В същото време и Доки ги скубеше като на конвеир и като че ли по големички от моите. Знам ли :)

Изображение

На третия ден регистрирах третото препълване ба ботушите, този път бе вечерта, нямаше за кога да се преобличам и резултата бе обувки за газене на голо. Ето тук вече се разболях както по горе писах падна ми и гласа но все пак още два дена ми кълвеше.

Изображение

Следва снимка от едно от дашните места, кодово име "The old Vixen"

Изображение

Тъй като последните три дни лових само със Sage TXL - 3710 ( трети клас 7.10 фута) и влакно флурокарбон - 0.0804можете да си предтставите удоволствието от ваденето на мерни риби с фин такъм.

Изображение
Изображение

В същото време Ради извади класно "стъкло" което също допринася за повишаването на адреналина при вадене на риби от този калибър.

Изображение
Изображение

Отново снимка на реката и нейните вечерни мъгли

Изображение

Следват снимми за спомен.

Изображение
Изображение

Следват последните ни хванати риби

Изображение

Рибата (уловена на суха муха) с която завърших този трип ми разви няколко пъти от аванса,

Изображение
Изображение

слезнах след нея надолу по течението, накрая дори преджапах Рибник но я кепчосах. Все пак тегаво си е с 0.0804 FC но това е положението, ако искаме да ни кълве Там на ниска вода. Относно мухите - ловихме както миналите годи на малки мухи, фазанови нимфи и такива само с конец и риб, на куки 18-20 със 1.5 мм волфрамови глави. От сухите мухи аз лових с малък CDC кадис, мравка закупена от Блаже и ориндж таг.

Поздрави банда, живи и здрави пожелавам на всеки да посети Рибник и дай боже догодина пак да ми кълве на тази прекрасна река.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 11, 2019 12:21 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Прекрасен репортаж, Драго, Док, благодаря, че споделихте! :D
Огромно впечатление правят снимките от тези уникални места, изпълнени с такава чистота, зеленина и разбира се...хубавите и борбени риби.

Поздрави на групата и до скоро!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 21, 2019 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ето още едно клипче което съм забравил да споделя. Тук вече бях преминал на 0.08 флурокарбо като за пръв път ползвам толкова тънко влакно.

https://youtu.be/LCp-VOMtWRA

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов