Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:23 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Доспат
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 7:04 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мили ми смехурковци, помагайте!!
Ако военните действия се развиват по план :D :D , в края на август цяла за седмица ще съм на Доспат - в някаква вила в самия град, не в Сърница. Нет-а, таз велика сила, показа доста песимистична картина на рибното население на водоема, особено за моя стар френд - негово величество кляна!! Та питанката ми е - дайте някакви жокери къде да го търся / не ме фърляйте при пастърМите, искам да си фана голям клян /!!
Поздрави и благодарско предварително!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 10:05 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бат Райко, кленове има във другите два язовира- Широка Поляна и Голям Беглик, както и в самият Беглик.Трябва да се разхождаш до там,макар че и там не е ,каквото беше! От реките в района-Места.И там клена е на места-дано има колега, който да е ходил скоро.
Поздрави!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 10:38 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 7:20 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
Пробвай на Широка поляна задължително, но си избери някои по-труден за другите рибари бряг, който да е плътно до боровете, по които може да намериш доста кандидати за снимки :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 2:52 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Бат' Райко, допреди 1-2 години Стефчо Банкера правеше фамозни излети за клен на втичалото на язовира, под Сърница. Скоро обаче не ми се е хвалил и не знам какво е положението там.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 4:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:00 pm
Мнения: 132
Прясно инфо от уикенда 7-8.08,по реката на сърница една пъстървичка 20 см на клинхамър,в началото обаждат и кефалчето по 200 грама,нагоре по реката ъстървички по 15-на см атакауват непрекъснато,за цял ден даже сянка на сериозна риба невидех. На широка поляна,слизаш към Дженевра, след вилното селище боровата гора се ориентирай,излизат сивенчета и кефалчета по 20-на санта. Наслука !

А кляна :D е топлолюбива риба,толкоз високо голям радко,на ш.поляна има,но само с лодка.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 4:51 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 21, 2008 6:12 pm
Мнения: 13
Местоположение: София
bobiander написа:
Пробвай на Широка поляна задължително, но си избери някои по-труден за другите рибари бряг, който да е плътно до боровете, по които може да намериш доста кандидати за снимки :)

Т`ва ти е инфото бате!!!
Поздрави!! Юли


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 5:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ах, ах....говорете ми, говорете :D :D :D :D :D :D !!
Пичове, най-интересното е, че моя високомускулест портрет миналата година ходи на някаква новооткрита база в Сърница. Въпреки, че поне десет пъти му казах да запише координатите, сещате се какъв беше крайния резултат......нема спомени дори как се е казвало хотелчето :-s :-s :-s . С камерата обаче беше заснел зашеметяващи клендаци в някаква река....Питанката е - една ли е реката откъм Сърница, повече ли са.......Ако е една - жив-умрел ще я намеря :D :D , ма ако са повече :roll: :roll: :roll: :roll: . Абе пет кляна да има в тоя язовир, барем единия жа го арестувам - нема са излагаме :wink: :wink: :wink: :wink: !!
П.С.: Ники, ако видиш тоя айдутин Стефан банкерски, специални поздрави да му пращаш :D :D !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Авг 09, 2010 8:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Бате Райко, на Сърница има и големи кефали. Много са плашливи, ако се покажеш по бреговете, шанса е само да ги видиш как се изтеглят на някъде. Местата когато не са изплашени, са на изтичалата, мяташ като си нагазил от долу, тогава взимат уверено. Най-добре взимаха фазаново парашутче на 14- ка и мравка. Моето инфо е старо, от преди 2-3 год.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 10, 2010 8:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Сеп 01, 2008 7:45 am
Мнения: 507
При последният ни риболов там(р. Сърнишка или както там се казва) беше с много ниско ниво, прозрачна и ние помислихме, че "днес ги убихме"! Да ама не! Тегав риболов, като ни направи впечатление, че доста кефал се е качин нагоре по реката от язовира. Има много добри екземпляри от по кило дори. Аз нали съм си традиционалист обичам да ловя на това, което ми е дало добър резултат. Есен, пролет или лято на тази река според мен най-добре ми лови Годард Кадис-а (Коце, док. Косьо нема ми се смеете :) ). Забучвах добри балканки с тая муна, а по време на риболова, който визирам и кефалите я гепваха без да му мислят много.
Грозното в целата схема(не е новост) са плувкарите, които прибират всичко що клъвне. <mad
Като цяло риба ще се хване. Но най-вече природата там е прекрасна! Винаги когато се върна от еднодневен риболов там физически се чувствам поуморен, но психически сякаш Мадлен Алгафари ме е прочистила вътрешно с невидима психо-четка :)

_________________
Мухарски Клуб "МАЙНА ФЛАЙ"


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 10, 2010 9:49 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 7:20 pm
Мнения: 19
Местоположение: София
КрасиПловдив написа:
Като цяло риба ще се хване. Но най-вече природата там е прекрасна! Винаги когато се върна от еднодневен риболов там физически се чувствам поуморен, но психически сякаш Мадлен Алгафари ме е прочистила вътрешно с невидима психо-четка :)


Много точно казано, мястото е страхотно , още щом завия от Батак нагоре се чуствам така ...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Авг 10, 2010 7:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Момци, благодарско за ценната информация.......Залагам си короната / Иван Пигов тържествено ми се закле, че подХуенски леяр вече бае над неръждавейката :D :D /, че ще има арестуван поне един четирийсетак от язовира 8) 8) 8) 8) 8) !! Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 12, 2010 12:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Бате Райко, на 21 и 22 август ще бъдеш ли още в София? Знаеш защо ... :wink:
Ще ти удържа една от 25 мл за "складови разходи" ... \:D/

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Доспат
МнениеПубликувано на: Пон Апр 16, 2012 10:37 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:44 pm
Мнения: 31
Някой може ли да даде прясно инфо от Доспат излиза ли нещо или е рано още :-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Доспат
МнениеПубликувано на: Вто Апр 17, 2012 8:43 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Прясно-от тази неделя. Нивото е много ниско. Рано е-всички останали язовири в района имат дебел лед! Хващат се отделни спорадични пъстърви на стръв, след упорито хранене с гранули. Според мен, 1 май е добра дата.
Успех :D :wink:

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Доспат
МнениеПубликувано на: Сря Апр 18, 2012 9:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Авг 18, 2011 10:44 pm
Мнения: 31
Мерси много ! А някакво инфо около реката :? мътна ли е илиза ли там нещо :?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов