Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:44 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 27, 2012 1:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Колеги здравейте! От 2-3 години само чета и слушам за риболовните подвизи в съседна Гърция и смятам до две седмици да организирам едно ходене до там. Просто нямам търпение някой дебелак да ми разтресе пръчицата:))
Идеята ми е да се тръгне от София около 4:00 - 5:00 часа. Да се риболовства по долното течение на река Струма и към 16:00 - 17:00 часа да потеглим обратно. Колата ми е на метан и едно ходене до гръчко и обратно би трябвало като разход за гориво да ни излезе около 50 лв. което не е нищо като сме 3-4 човека. Имам само един познат ловящ на мушици и той е "на майната си" от тук:) та за това ще се радвам ако някой колега от форума иска да се включи в един подобен риболов:)
Очаквам желаещи:)

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2012 3:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
По принцип съм навит, ама имаш ли представа как седи въпроса с тамошния билет?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 28, 2012 7:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
От това което чета из нета разбирам, че за Гърция не се иска риболовен билет. В момента има забрана за рибилов по река Ангиста в обалт Драма. Аз мисля риболова да е в ройона на вливането на р. Ангиста в Струма. Имам приятел, който е грък с български корени и живее в Кавала. От него в близките дни ще получа информация дали има някаква забрана в този ройон. Разбира се след като сформираме групата може да измислим друг маршрут. За сега се включи колегата Марио от Дупница и все още има място за желаещи:)
Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 29, 2012 7:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Аз на 13/14 Октомври не мога, другите седмици са ми общо взето свободни.
Предлагам да го караме на сандвичи и хладилна чанта /имам/ пълна с бира и други течности, мисля че така няма да губим време в търсене къде да ядем, или да палим огън, все пак отиваме за един ден.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 4:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 29, 2010 10:26 am
Мнения: 411
Местоположение: София
До колкото знам цялата област Драма е забранена за българи за риболов щото сме мноо свестни :)

_________________
Rock Drinks Bulgaria


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 02, 2012 7:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Да, в област Драма е забранен риболова и табелите са били на гръцки и на български. Ние за това ще ходим в област Серес. Чакам актуална информация и ще я споделя.
Поздрави!

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Ное 16, 2012 4:35 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Mutavdzhiyski написа:
Да, в област Драма е забранен риболова и табелите са били на гръцки и на български. Ние за това ще ходим в област Серес. Чакам актуална информация и ще я споделя.
Поздрави!

Приятели са ходили на 30.10.2012г. в област Серес на р. Ангиста и казаха, че няма проблеми. Забраната за област Драма изтичала на 31.10.2012г.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 19, 2012 9:14 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Mutavdzhiyski написа:
Да, в област Драма е забранен риболова и табелите са били на гръцки и на български. Ние за това ще ходим в област Серес. Чакам актуална информация и ще я споделя.
Поздрави!

Привет отново!
Колеги са ходили на р. Ангиста на 15.11.2012г. Споделиха че риболова още не е като хората. Заради топлото време все още има много дребосъци и от тях неможе да се пусне. Хванали са само 2-3 кленчета, 2-3 морунажчета и дребосъци на всяко хвърляне. Щуките съща са били пасивни.

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Яну 02, 2013 10:47 am 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Колеги рибите в Гърция пак започнаха да кълват като обезуяли. Това бързо се разчува и бреговете на тамошните водоеми отново са окупирани само от нашенци. Дотук добре. Жалкото е че както винаги някои колеги оставят след себе си достатъчно боклуци, за да се знае че е имало българи. Жалко е като си бил на някое място и не си оставил след себе си и един фас след три дни да отидеш и да го завариш като сметище.
п.с. За съжаление предполагам, че това нещо се прави от колеги които не посещават форуми като този. Иначе поне нещо щеше да име е останало в главите от хилядите редове написани по темата не само за тамошните водоеми, а и за нашите.
Нека да покажем, че и ние можем да сме възпитани и отговорни.
И нека запазим водоемите си такива кавито сме ги заварили, за да може и наще деца да имсе порадват някой ден, така като имсе радваме ние.
Наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2013 2:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, още ли не си разбрал, че ние сме най-проклетото племе в "околностите"......Пиша го без капка лошо намерение, просто това е тъжната истина....Единственото оптимистично нещо е, че най-вероятно гърците ще сложат / по някакъв начин / край на свинщините ни.....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 03, 2013 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Окт 02, 2012 2:29 pm
Мнения: 315
Местоположение: Zemen
Bate Raiko написа:
Колега, още ли не си разбрал, че ние сме най-проклетото племе в "околностите"......Пиша го без капка лошо намерение, просто това е тъжната истина....Единственото оптимистично нещо е, че най-вероятно гърците ще сложат / по някакъв начин / край на свинщините ни.....Поздрави!!


Затова написах тези редове с едничката надежда, че не всички сме такива. И ще е глупаво всички да страдаме заради шепа идиоти. Надявам се да успеем да променим някои от тях, колкото и трудно да е това. Един от колегите с които ходя беше с такова мислене "какво ти дреме нали не е в България", но след като не го взех при две от ходенията си сега държи да си съберем боклуците повече от мен. Не спирам да си мисля, че има надежда да се променим, колкото и малка да е тя! Наслука на всички!

_________________
Ники


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов