Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Здравейте колеги,

Обръщам се към вас с молба да ме "светнете" къде да отида за риба. Както подсказва заглавието, ще се ходи в Стара Загора - трябва да се гласува!
Та в денят за размисъл се каня да поразмишлявам някъде сред природата с мухарка в ръка :smt079 . Знам че в областта са разрешени само баластриерите, но те не са ми много познати, а и не е нужно да се съобразяваме с границите на областта :wink: Ще се радвам да споделите с мен всички места който според вас си струва да се пробват.
Ако има мераклий да дойдат да размишляват с мен, нека не се стесняват. :smt018

П.П. Тъй като намесих темата за изборите, се чувствам длъжен да ви призова да гласувате! <:saglsasie

Поздрави,

Крис

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 12:28 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
След като си взех за жена старозагорка започнах да ходя из водните обекти в района. Баластриерите на са лоша вариант за риболов. Аз обикновенно се качвам на главния път от Стара Загора за Казанлък и на с. Ягода в посока с. Юлиено. По баластриерите на съм риболовствал, а само по реката. От разговорите ми с местните знам, че в баластриерите има доста риба... Ако хвърлаш за щука там е доста добро място, но доколкото знам има и Кленчета.
Преди десетина дни си направих една разходка по река Селченска над гр. Мъглиж. Не знам само на каква надморска височина се намира и дали е разрешена, но определено е много хубава река. Над Мъглиж има една местност "Барите" и там има рибарник за петнисти. Из нета някъде бях чел, че преди няколко години в тази река са пуснали балканки, но не знам нищо относо популацията им.
Ако не ти се получи риболова в района ти препоръчвам да посетиш Мъглижки метох... страхотен е!
Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Май 09, 2013 7:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Тая река/Селчанска/ е забранена целогодишно още от миналата година още от Мъглиж до изворите и притоците !Вижте добре заповедта на ИАРА!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2013 8:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Яну 25, 2013 11:06 am
Мнения: 252
Благодаря ви за оделеното време!

Веско е прав :smt023
Забраната на р.Селчанска е целогодишна от извора до град Мъглиж. Другата река в областта, която е забранена целогодишно е р.Лешница - от извора до моста на "Узун дере" (където и да е това :D )

Все още обаче остава въпросът - къде да отида? :smt064

Щуките с мухарката са ми малко далечни, поне за сега. Още се уча да хвърлям разни малки мушета и въпросът ми е насочен по-скоро към места за клен/кефал или пъстърва.

Баластриерите ги познавам горе-долу по местонахождение, но не съм ходил за риба там и нямам представя коя какви риби държи. Ще се радвам да споделите опит коя, къде, какво :?:

Още не съм правил пъстървов риболов, така че давайте идей къде мога да се пробвам? :-k

_________________
Луд умора няма, само се поти...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2013 9:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Ммм да, сега и аз видях, че Селчанска река е забранена. Добре, че бях без въдица в района защото нямаше да се удържа да не пусна една нимфа и след това щях да съжалявам задето не знам какъв и е режима.
За пъстърва в района нямам идея, но баластриерите са си там. Отиваш, спираш с колата до пърия гьол и почваш под ред на номерата. Не ти препоръчвам много много да газиш в тези гьолове защото за пълни с тиня по дъното.

Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Май 10, 2013 10:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Цитат:
РИБНОСТОПАНСКИ ОБЕКТИ от 500 до 1500 МЕТРА НАДМОРСКА ВИСОЧИНА
, ЗА КОИТО ИМА ЗАБРАНА от 1 МАЙ до 15 ЮНИ 2013 г.
(ЗА ПРОЛЕТНО–ЛЯТНО РАЗМНОЖАВАЩИ СЕ ШАРАНОВИ,СОМОВИ И ДРУГИ ТОПЛОЛЮБИВИ РИБИ)


Ето ти оригиналното име на заповедта, която те притеснява! Що се обаждате да питате такива неща тъпите чиновници? Те още повече набират кураж да правят глупости!!!

"Ония" риболов няма нищо общо - там имаше заповед на Директора на НП "Рила" и ние бяхме на територията на парка... :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Май 11, 2013 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Река Лешница се влива в язовир Копринка на 50км от Стара Загора.Въпросния мост се намира в землище на природен парк така че се стига трудно до него.Разхождах се по нея март месец на нимфа,но така като този риболов ми е още чужд и нямам хваната риба на него незнам дали аз съм бил виновен или си нямаше риба,макар да беше пълноводна и да се надявах да е слязла риба надолу.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов