Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 4:38 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2009 1:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Искрено уважавам хората съумели да превърнат мечтите си в реалност и занимаващи се с това което им е на сърцето <winers .

Данчо Благодаря за статията . Очакваме още :!:

Поздрави на всички

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 11, 2009 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Благодарско за удоволствието,Данчо!
Умишлено и не съвсем не бях влизал два дни в "лудницата" и сега удовоствието е още по-голямо.Явно сме от една порода щото както сам знаеш в периода между 95-2000 единствените свестни мухарски касети/пиратски разбира се :wink: /бяха:- първия филм за начинаещи на М.Евънс и 4-те филма на Р.Мозер.Аз ги събрах от Пловдив и София от магазинчетата на Иван Вулев/брат на Алекс/ и Емо Криспин.Гледал съм ги десетки пъти.Толкова съм свикнал с тях,че напоследък ми действат приспивно/диктора има много успокояващ глас :lol: /Сега разбира се ги имам на дискове.Защо пиша всичко това-първо да ти благодаря за труда ,който си положил,за да доставиш удоволствие на хора повечето,от които не познаваш и...защото аз съм голям привърженик на Роман-овия начин на връзване /неподробни,семпли мухи /.
С нетърпение чакам втория ти материал! \:D/
Веско
П.С.Моля да ме извиниш,толкоз съм изкефен от материала,че не видях вече побликувания от тебе втори от серията. :oops:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 12, 2009 9:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Окт 26, 2007 10:15 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Хубаво е когато, извесните ни, но нищо не говорещи ни имена, се изпълват със съдържание! - и то какво...!!!

Благодаря ти за труда и отделеното време, както каза и Веско за хора, повечето от които не познаваш.

Поздрави

_________________
Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве!
Дж. Кришнамурти


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 11:37 am 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 03, 2008 9:21 pm
Мнения: 107
Местоположение: Pleven
малко снимчици на този страхотен човек

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

:) :wink:

_________________
Не живей в миналото!Не мечтай в бъдещето!А се концентрирай в НАСТОЯЩЕТО!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 2:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
MaReTo написа:

Изображение

... ебах ти грозната риба :shock:
Ако съм у водата и тоа дзвер тръгне към мене.... малиййй


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Ангел-Ачо написа:
MaReTo написа:

Изображение

... ебах ти грозната риба :shock:
Ако съм у водата и тоа дзвер тръгне към мене.... малиййй


Аче,питаш ли ги хората какво патят с тия "грозни" риби.....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Фев 18, 2009 6:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 03, 2008 9:21 pm
Мнения: 107
Местоположение: Pleven
Изображение


Ами тази баси гиганта :shock: :shock:

_________________
Не живей в миналото!Не мечтай в бъдещето!А се концентрирай в НАСТОЯЩЕТО!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2009 5:06 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

На вашето внимание, бих желал да предоставя един превод, който направих на една новина, публикувана в сайта на Роман Мозер.

"Американски почести за австрийският мухар Роман Мозер се присъединяват към тези на Робърт Редфорд в Залата на Славата в Ню Йорк.

На 17 Октомври, мухарят Роман Мозер (www.romanmoser.com) ще бъде въведен в залата на Славата на New York Fly Fishing Museum, която до тази дата е била резервирана от американци и (посмъртно) англичани. По този начин, Роман Мозер става първият европеец и немско говорящ мухар, който получава тази почест от Catskill Fly Fishing Center и Музей (www.cffcm.net) в Livingston Manor, NY. Неговата бронзова почетна значка ще бъде поставена в Залата на Славата редом до тази на Робърт Редфорд, който беше удостоен с почести, заради режисурата му на филма “Там тече река”, който предизвика истински мухарски бум. Мухарският риболов не е само спорт на открито за обичащите природата американци, с 8-те милиона мухари в Америка ( докато в немско говорящите страни са едва 25 000), но също така е и важен икономически фактор.
Откакто е открит музеят, в Залaта на Славата са издигнати имената на 62-ма прочути американски мухари и връзвачи на мухи. Сред имената на Theodor Gordon, Nick Lyons, Ernest Schweibert, Everett Garrison и Hoagy B. Carmichael вече ще бъде и Рома Мозер, както и англичаните Frederick Halford (бащата на риболова със суха муха) и G.E.M. Skues (човекът измислил риболова с нимфа), които ще бъдат включени посмъртно.
За всеки американец, който е достигнал до Мухарската Зала на Славата това значи много, но за един не американец, това значи много повече. Мозер е почетен с награда за постижения за неговото развитие и изобретения, които са оставили отличителен знак върху мухарството в световен мащаб. В международната мухарска литература, името на Мозер е станало необходимост.
“Без съмнение, въвеждането ми в Залата на Славата е короната на моята работа през живота”, казва Мозер, оправдавайки се.
Като десет годишен, Мозер трупа опит в риболова на костур с джиг на вълнолома, пред своята къща на брега на езерото Траун. От там насетне нещата за него потръгват със светкавична скорост. На 25 години той вече е шампион в Геберщройдер Кастинг Стилът на замятане (въведен от Ханс Геберщройдер, уителят на Мозер), известен още като австрийски стил на замятане. През 2009 г. Мозер издава DVD “ Замятане в три-четвърти такт”, който става абсолютен хит в мухарската общност.
На 30, Мозер става отцепник от международната мухарска общност: със своите отличителни модели мухи, направени от синтетични фибри от мокети за баня и употребата на месингови глави за нимфи, Мозер показва на старите кучета в мухарството, че ново куче навлиза в тяхната територия. Заедно с кариерата му на учител в Гмунден, Мозер посвети последните си 30 години на разработването на материали , които сега се ползват в цял свят за връзване на мухи и риболов. Заедно с това, в професията му влизат и поддържане на реката и нейното управление. Бори се с пресушаването на реката и възстановяването на хабитата на сьомговите видове в нея. Река Ager, която той управлява, доказва, че здрава връзвка между икономиката и екологията е възможна. Също така, Роман Мозер е човекът, който донася Whitlock Vibert box, вид инкубатор за сьомга, от Америка отново в Европа, за да възобнови, изчезващата популация на рибите.
Когато той не изнася лекции и курсове някъде по света, тествайки нововъведения по реките в цял свят, Мозер работи в спокойна стая, върху неговите идеи, които сякъш не престават. Неговият нов проект е книга, която се оачква от мухарите с голям интерес. Тя ще представи обобщение на неговите десетилетия труд, допълнени с видеа и срещи със световно известни мухари."


Статията е първоначално публикувана на страниците на сайта му тук:

http://romanmoser.com/site/content/CB_PresseEn_Show.php

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 13, 2009 11:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Благодаря Радо за превода!

Зачимото събитие е показателно само по себе си за приноса на Мозер в мухарството въобще.

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов