Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 1:15 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 9:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Приятели,усещате ли,че около темата витаят облаци пара от...дъха на дрогираните?Пази Боже някой младеж да реши да надникне в темата-нещата така ще му се "изяснят",че ...
Веско
Чакам едни неща,които ще внесат още допълнителен материал за коментарии. :wink:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Фев 19, 2009 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Само така, продължавайте в същия дух :D На мен ми е много интересно да чета тези неща, защото ние по-младите не помним тези времена. От предходните постове лъха приятелско настроение и много, много полезната история на тези велики Личности :D

Да сте живи и здрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 2:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
Доки, имаше 8 фута,4 клас и замина.Хвърлях с нея,много добра пръчка,много подобна на Ти-Екс Ела на Сейдж,може би една идея по-стегната.В момента има 10 фута,5 клас.Продадени има доста въдици,основно 9 фута 5, и 10-5. Относно шнура-колкото хора,толкоз мнения.Вече давам акъл само ако ме попитат,на реката ,с такъм в ръка :D Трагедията е, че много хора/включително и аз/,прекалено лесно понякога правим крайни оценки,или не можем да преценим какво всъщност ни трябва в момента.Там е белята.Аз ще си взема един шнур-4ВФ ,за ТЦР-а.Колената на "Марксман" м/у другото се правят в Япония-казвам го отговорно!.
Върху дизайна на машинката може да се говори,но по отношение на мощност,финес,изпъване,контрол-ТОВА СИ Е "ХАРДИ " ОТСЕКЪДЕ.Аз също не се правя или имам "мноо велик хвърляч",но забележки по качествата на серията не ги приемам по друг начин,освен тенденциозни , или некомпетентни.


Благодаря за отговора. Прав си за личния избор, било въдица , шнур или каквото и да е. За моментните оценки пък още повече...
На мен също много ми хареса марксмана(мятал съм с този на Ачо) , но когато той го взе вече си бях купил същата дължина и клас пръчка. Особено изработката наистина впечатлява, а за кастинг качествата нямам нивото да давам оценки. Лично го възприех като малко по-немощен от аналогови топ пръчки на сейдж.

И да не изневеря на себе си, предполагам се сещаш че ми е на езика накрая да те питам, защо толкова много хвалиш новите хардита, а нямаш ни едно в арсенала :D :D :D

Нищо лично, да не се засегнеш ей :D

Жив и здрав!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 2:38 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
vesko написа:
Приятели,усещате ли,че около темата витаят облаци пара от...дъха на дрогираните?Пази Боже някой младеж да реши да надникне в темата-нещата така ще му се "изяснят",че ...
Веско
Чакам едни неща,които ще внесат още допълнителен материал за коментарии. :wink:

Добре е Веско, че сте вие тримцата да понаучим нещо стойностно което за съжаление е в музея на славата.
И не мисля че има дрогирани ... по скоро има утописти мечтатели и реалисти прагматици. Живота върви задъхано и много много не остава място за сантимент.
Изключенията потвърждават правилото. :D

Поздрави!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 8:24 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Колеги искам да ви приключа с една мисъл на Хемингуей. Вероятно я е сътворил на Трун. На махмурлийската сутрин, след зловещото напиването с Ханс Гебестройтер:
Цитат:
You're beautiful, like a May fly

Тук, не е много ясно > Кое е толкова красиво?
Или коя? Може да се приеме, че на Хемингуей са му подарили имитация на ендемитен инскет от Траун. Или бамбучката, която изглеждала толкова красива. В този дух и аз така казвам:
Цитат:
Тази въдица е хубава, както моят Рейншадоу. А от Рейншадоу, единствените по-хубави са Гари Лумис
:D :D :D :D :D
За класиката, модерното и стойностите. Има ги Да. В изобилие - обаче трудно се разибират. Или от една друга мисъл :
" бавно проникващата стрела на красотата - Ф.Н" :D :D :D :D :D
Да ме прощавате, за ранно философското постуване. Но корена на темата е такъв. :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Къде ми е новата рецепта?
:D :D :D :D :D :D :D :D

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 10:08 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
D-r Misho написа:

На мен също много ми хареса марксмана.... Лично го възприех като малко по-немощен от аналогови топ пръчки на сейдж.

... Само едно уточнение:
Марксмана не е топ серията на Харди! И от подобно сравнение к'во се очаква? Пък и въобще.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 12:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ангел-Ачо написа:
D-r Misho написа:

На мен също много ми хареса марксмана.... Лично го възприех като малко по-немощен от аналогови топ пръчки на сейдж.

... Само едно уточнение:
Марксмана не е топ серията на Харди! И от подобно сравнение к'во се очаква? Пък и въобще.


Савнения мога да си правя каквито искам :idea:

В случая първо се очаква да вникнеш малко в смисъла на мнението ми. Защото е субективно мое възприятие и както уважавам твоето, най-малкото очаквам същото и от теб.
Второ, от подобно сравнение подсказвам да се знае , че в ценовата ниша на марксмана има доста голям избор и често по-добър(отново мое мнение и то по отношение на мощността на пръчката).
Харесването или не на една пръчка е изключително инидивидуално и не разбирам защо толкова се палиш когато стане дума за сейдж. Или те не правят добри пръчки може би. Можеш ли да бъдеш обективен ?

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 12:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
..Док, ясно е, че можеш да си правиш каквито си искаш сравнения .

Исках да вметна, че в случая сравняваш една въдица среден клас с друга която е топ при друг производител. Което не би било съвсем... точно или коректно - не знам как да го нарека. Там не се говореше за цени!

Не се паля като стане дума за сейдж. За себе си съм решил нещата, но ако търсиш отговор - ДА, Аз ще съм последния човек който ще си купи сейдж. Подчертавам: говоря за себе си, а защо по-долу ще разбереш.

Аз не знам колко добри пръчки правят Сейдж. И кой би казал колко са добри?. Ти сам казваш "Харесването или не на една пръчка е изключително инидивидуално"...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 1:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Навън снежинките танцуват ли танцуват и ме карат да се усмихвам. :D
Да,радвам се истински,защото знам,че тоя сняг ще помогне много,за да има вода в реките и тази година.
Доки,аз се радвам,че сме мухари,защото това е един прекрасен начин да усетиш красотата на природата и да се слееш с нея.Колкото до Хардитата,Сейджовете и всички други такъми-всеки е фен на собствените си такива.Аз съм от ония,които обичат да пробват различни марки,но си оставам фен на английските. :wink: Затова и когато навремето Алем внесоха по погрешка Даймънглас аз бях пленен от акцията му/по-скоро английска отколкото американска/ и го препоръчах на мой приятел.Алемци с радост се "оттърваха" и дори му направиха отстъпка.Въобще не ги съдя,просто те харесваха друг вид мухарки.Същото се случи и със Силк-а на Кортланд.Те го смятаха за недоразумение,а други му се кефеха.Може би,защото в комбинация със стегнат прът се получаваха странни работи.Когато Криспин ми носеше поръчки на ТТ на Лий Улф реакцията беше,че нямало нужда от такива "товарещи" такъма шнурове и колко е перфектен Лазера.И защо ми са такива Ултралайти/шнурове по 100-120лв тогава/?Имах и Лазер...ДТ и ВФ-подарих ги. Клиър Крийка,внесен между другите ми хареса много,но нямаше никакъв избор на класове и дълго отсъстваше от родната витрина.
Какво да се прави,живеем тук.Всичко това го пиша в подкрепа на тезата-Колкото мухари,толкоз различни такъми!
А сега се надявам в скоро време у нас да се предлагат не само Сейжд,а Уинстъни,Томаси,Пауъли.И дано това се случи по-скоро!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 3:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ангел-Ачо написа:
..Док, ясно е, че можеш да си правиш каквито си искаш сравнения .

Исках да вметна, че в случая сравняваш една въдица среден клас с друга която е топ при друг производител. Което не би било съвсем... точно или коректно - не знам как да го нарека. Там не се говореше за цени!

Не се паля като стане дума за сейдж. За себе си съм решил нещата, но ако търсиш отговор - ДА, Аз ще съм последния човек който ще си купи сейдж. Подчертавам: говоря за себе си, а защо по-долу ще разбереш.

Аз не знам колко добри пръчки правят Сейдж. И кой би казал колко са добри?. Ти сам казваш "Харесването или не на една пръчка е изключително инидивидуално"...


Напълно съгласен.
Нищо против нямам избора ти, напротив, харесвам индивидуализма когато е осъзнат.

Колкото до сейдж, да не им береме ние грижа, продажбите им по света сами говорят за качествата им. 8)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 3:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Док, че сейдж продават, така е. Сега, колко продават и защо е друг въпрос. Тук доста можем да си почешем езиците, но невиждам смисъл...

В работата ми, освен, че върша куп неща понякога трябва да правя и статистика. Ще избегна конкретните цифри, а само ще спомена: За изминалата година Форд са продали повече автомобили от Мерцедес. Това означава ли, че Мерцедеса е "по-лош" от Форда?
Пиша това защото знам, че върху продажбите, влияние имат и много други фактори освен самото качество. Това ме кара да мисля по-трезво и да се вглеждам в детайлите които ме интересуват. Сега конкретно за Сейдж: Не знам да ли като се продават толкова много са толкова добри?.. Тук ще избегна мнение, защото знаеш, че това е въпрос на лично възприятие.

Не държа да си съгласен с мен, но такива са нещата. За това дори има цяла наука Маркетинг.

Жив и здрав
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 6:51 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Спора Сейдж-Харди е напълно безмислен, естествено :D Това е като при спинингистите Дайва-Шимано :wink: Само едно нещо се моля да се случи - след време да водим този спор на ниво бамбуци :D \:D/

Не се напрягайте, ловете си с каквото ви е кеф :D Подчертавам КЕФ, защото стана модерно....да си модерен :wink:

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 11:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Аз пък ще добавя,че пак в онова филмче за Харди от близкото минало се цитираха такива цифри за оборотите на фирмата и приноса и за брутния вътрешен продукт на Кралството,че направо можеш да помислиш,че се отнася за оръжеен бизнес!!!
Гена и аз ще се моля за теб-казват,че хваща дикиш! \:D/ Дано скоро влезеш в нашата лехичка на бамбучките!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Фев 20, 2009 11:14 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
vesko написа:
Дано скоро влезеш в нашата лехичка на бамбучките!


"Нашата", предполагам е твойта и тази на бат Райко :roll: Няма лошо, важното е да се кефиш, защото ако имаш бамбук и неможеш да го оцениш /или разбереш/, за чий чеп ти е тогава :D

И те така - ще имам бамбук, когато ми е КЕФ :D

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 1:47 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Не се палете излишно- :D :D :D
Доки, това ,че имам Сейдж, за пореден път доказва, че не работя във Бент,може би :D :D .
Със огромен кеф бих си купил цялата серия "Марксман",но нямам кинти!! Освен това, една велика баба-каякарка,изминала 15000 мили сама в Британска Колумбия,е казала:"Не харчете пари за екипировка, младежи-дайте ги за самолетни билети!"
Въпреки всичко,усещам как лудостта тихо ме обзема,и,дай боже работица да има,ще сложа един "Марксман " в колекцията..
Безмислено е да спорим, момчета-просто е добре да направи всеки своят коментар-кой-колкото разбира..Това, че една пръчка просто ТЕ КЕФИ,само по себе си е едно от най-прекрасните неща на света..
Относно предложението ти за разходка до Ичън- ЕЕЕЕЕХ.. :smt038 [-o< [-o< Ама бая кинти ще трябват за там,Док..Ще тря`а да си продам някой орган, мамка му...
Поздрави сърдечни.. :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов