Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 6:24 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 8:48 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Привет, другари-пациенти......Ма за какви Сейджове, за какви реки говорите бре :!: :!: ....я одом марш към манипулационната сестрЪтЪ да ви дава аповете...а аз....ще дойда с проходилката, че да метна два-три пъти пътьом :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !! Честно си признавам, че не съм готов за бамбука....още се захласвам по стъклото. И в тоя смисъл ползвам случая още веднъж да кажа - не препоръчвам на никого да се хвърля с главата напред в тая "нива", щото нещата там искат много четене...А проблемът е, че дори и многото четене може да не помогне съвсем, просто там работите са необятни / все пак над 200 години човешкия гений работи с тоя материал /. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 12:43 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Айде сега бате-недей така!
Кво толкоз му е сложното на бамбука?Излишно е да го хиперболизираме.Най-хубавото му е,че е естествен материал какъвто е и корка,ахата,коприната... :wink: Тия дни и Алекс скочи в лехата с поръчкова бамбучка.Лошото е,че вече си мисли за втора!?!А колкото до стъклата те не са по-слаба бира,повярвай ми!Това е само привидно и почти винаги води до умопомрачителни сделки с неясна за околните цел.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Фев 21, 2009 8:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Целта за околните е меко казано неясна :D :D Ако ни тЪ Прибий ЖинЪ тЪ със убавинята :D :D , всяко споделяне със околни/не болни от болестта/,води до снизходителни усмивки във най-добрия случай,или обаждане за избягал пациент във най-лошия.. :D :D :D
Както казваше баба ми- "Що и да ти речем, се че сгрешим..."
Бат` Райко, мечтата да отидеш на легендарна река за риба, е по-велика от тази, да имаш легендарна пръчка , и да си я друсаш във хола-вярвай ми \:D/ \:D/
Поздрави..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 12:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Данчо Савов написа:
мечтата да отидеш на легендарна река за риба, е по-велика от тази, да имаш легендарна пръчка , и да си я друсаш във хола-вярвай ми


В десетката!!!
-----------------------
Разбрах го когато ходих и се заразих :D :D :D
Е, трябва си подходящата пръчка, но нищо повече, защото тогава ПРОГЛЕЖДАШ.

Поздрави Данчо и дано се стъкмим и тази година за на някъде!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 12:13 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Данчо Савов написа:
...мечтата да отидеш на легендарна река за риба, е по-велика от тази, да имаш легендарна пръчка , и да си я друсаш във хола-вярвай ми \:D/ \:D/
...


Данчо, приятелю, това зависи от формата и измеренията на фетишизма на конкретния индивид! Колкото люде, толкова и обекти и субекти за задволяване! Инак друг е въпроса, че колкото по извисена (и в смисъл на по-горните етажи) е една креатура, толкова по-нестандартни неща започват да я задоволяват... :lol: :lol: :lol:

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 7:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо явно И.Шуинър ти е повлиял сериозно. :D И слава Богу! Аз не спирам да си мечтая за риболов по хубави дестинации и това въобще не ми пречи да си купувам разни Убавкини...Тя бабата с каяка може и да е преплувала един куп реки,но ако всички бяха като нея такива титани като Големите от темата щяха да са умрели от глад. \:D/ Те не,че са забогатели кой знае колко,но "патагонецът" си е милионер отвсякъде.
И тъй като сме доста далече от "белите реки и езера" затова гледам всяка свободна минута да съм на реката.Последните 7-8 години това значи поне два дни през седмицата и единия от уикенда. :oops: Даже и днес въпреки студа бях на реката и севтосах с три рибки стъклото. :D Макар,че нямаше никакво мухуване и водачите понатрупаха лед.Рибките улових на удавена муха и си тръгнах баш когато започва да кълве/16,05ч./,защото така пожелаха приятелите.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Фев 22, 2009 10:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бравос за севтето :D :D \:D/ \:D/ \:D/ на стъкълцето :lol: :lol: .
Шуинър ми хареса, но най ми повлияха четирите поредни ходения в Австрия..Апетита идва с яденето :D
Хубаво е,че има реки близо до вас..Тука в Софията сме зле- при нас е малко обратно на Англията- ако има по-малко от двеста човека на карста, е добре :shock: :shock: Това без да се броят стърваджиите и спинингистите. Как изобщо кълве нещо, не знам,честно!!
Поздрави..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
vesko написа:
Затова и когато навремето Алем внесоха по погрешка Даймънглас аз бях пленен от акцията му/по-скоро английска отколкото американска/ и го препоръчах на мой приятел.Алемци с радост се "оттърваха" и дори му направиха отстъпка.Въобще не ги съдя,просто те харесваха друг вид мухарки.Същото се случи и със Силк-а на Кортланд.Те го смятаха за недоразумение,а други му се кефеха.Може би,защото в комбинация със стегнат прът се получаваха странни работи.Когато Криспин ми носеше поръчки на ТТ на Лий Улф реакцията беше,че нямало нужда от такива "товарещи" такъма шнурове и колко е перфектен Лазера.?Имах и Лазер...ДТ и ВФ-подарих ги. Клиър Крийка,внесен между другите ми хареса много,но нямаше никакъв избор на класове и дълго отсъстваше от родната витрина.
Веско


Здравейте колеги,
След като прочетох поста на многоуважавания Веско Ранчев от Хасково се колебаех дали си струва да му се отговаря и почти се бях отказал , обаче днес прочитайки го отново - не издържах и ще кажа само няколко неща :!:
Поръчахме само една въдица "Diamondglass" , защото отдавна се занимаваме с търговия с мухарки и знаехме предварително , че няма да се продват достатъчно добре за да се поддържат наличности , но въпреки всичко я поръчахме , за да могат мухарите да видят нещо различно от досега предлаганото в БГ.
Веско Ранчев явно в този момент е работил в Алем без ние да знаем и е присъствал на "случайното" поръчване на въпросната мухарка.
А отстъпката я направихме , защото Веско ни се обади по телефона , че негов колега се интересува от въпросната въдица и никой не проявяваше интерес към нея от 1 година и повече.Е , "отървахме" се най-накрая - ако знаех каква инсинуация ни чака след години щях да си я оставя аз да ловя с нея :D :D :D

За въпросния 444 Silk на Cortland ще кажа само това , че откак е излязъл като нов модел се поддържа в наличност , има го и в момента , а дали е недоразумение или не - времето ще покаже , но защо Веско се опитва да се превръща в PR на нашата фирма и информира колегите от наше име - още повече , че дотук всичко е пълна инсинуация.

За 444 Clear Creek ще кажа само едно , че се се предлагаше в класове от WF5 надолу и сме внасяли и го внасяме все още , е наистина нямаше WF10 , но се надявам , че Веско ще ни го прости :D

Май многоуважавания спец от Хасково се опитва да създава някаква интрига или по-скоро да се прави на по-велик и много по-информиран
отколкото всъщност е :idea:

Недей да манипулираш колегите от Форума с евтини номера от близкото минало , досега съм подминавал подмятанията ти по адрес на Алем - отсега нататък няма да е така :!:

Не мога да разбера само защо е тази нескрита неприязън към Алем и дори продуктите , които внасяме без да сме ти дали никакъв повод за това :?:
И какво са виновни производители от световен мащаб като SAGE и Cortland , дори и да са представени в БГ от некомпетентна и недостатъчно информирана , случайно внасяща продуктите си фирма като нашата - АЛЕМ ООД.

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Фев 23, 2009 8:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здрасти Ники,
Явно си се засегнал от поста ми,за което съжалявам.Не цитирах имена относно мненията за Даймънд Глас-а и Силк-а,защото ги чух с ушите си в магазина на Денкоглу и ми стана много неприятно.Глас-а го видях там,в магазина и след като го клатнах ми хареса много и затова го и препоръчах на приятеля си/нямах представа ,че е от година там/ .Много се колебаех дали да си поръчам и аз и дано си спомняш,но миналата година ти звънях по този въпрос.Колкото до шнура Силк аз си купих въпреки "компетентните " мнения в магазина,а после от Хасково поръчахме още две бройки. И знам отлично,че не е слизал от продажби,напротив!А за Клиър Крик-а при първия ви внос,който беше доста отдавна имаше само #5 и 6клас и аз си взех петица макар,че исках и четворка.След това не го внасяхте дълго време и когато си появи отново коментариите във форума бяха повече от положителни.
И накрая,ако изпитвах някакво неприязън към Алем и стоките,които предлагат защо ще се отбивам всеки път в магазина когато съм в София с надеждата да си купя нещо мухарско??? Просто понякога в стремежа си да помогне на клиента "консултанта" дава препоръки или съвети,които се разминават с неговото мнение. Това не е правило-напротив касаеше конкретно време и конкретни стоки.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 10:12 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 02, 2006 9:50 am
Мнения: 201
Местоположение: София
Да приемем , че всичко е наред , а и темата е "Имало едно време..." - да го отдадеме на напредналата ни възраст и някои забравени факти.
Всичко хубаво и успех през новия сезон 2009.
Ники

_________________
www.bfcflyfishing.com
www.bfctackle.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 5:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Здравей бай Данчо.
Цитат:
но най ми повлияха четирите поредни ходения в Австрия

Би ли разказал повече за тези ходения?На кои реки си бил,как стои въпроса с риболова там и въобще всичко за което се сетиш?Ако имаш и снимки от там направо ще е супер.
Благодаря ти предварително.


Поздрави и жив и здрав.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Фев 24, 2009 7:12 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Здравей бай Данчо.
Цитат:
но най ми повлияха четирите поредни ходения в Австрия

Би ли разказал повече за тези ходения?На кои реки си бил,как стои въпроса с риболова там и въобще всичко за което се сетиш?Ако имаш и снимки от там направо ще е супер.
Благодаря ти предварително.


Поздрави и жив и здрав.


Здравей Стояне!
Това е доста дълга тема и най-добре Данчо да си я пусне отделно, в подфорум "риболов в чужбина" :) Наистина има много и интересни за разказване и подробности!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов