Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:51 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Фотоапарат
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 9:59 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
Здравейте колеги! Реших да пусна този пост, като надявам се да не правя реклама. Ако Радо сметне темата за неуместна нека я изтрие...
И така става въпрос за фотоапарат и риболов. Аз по принцип си снимам и си имам огледалнорефлексен апарат, ама някак си е много кофти да отидеш да се кълчотиш по каманите из реките и да пазаши апарата. Не е удобно. Чаната за апарат, пък обективи сменяш, абе кофти. Та Значи решението е някакво компактно апаратче. Хубаво де, ама пак водата е проблем. Гледам из форума някой хора и снимки под вода правят. та се разрових малко и открих един доста достъпен начин за това.
Има едни модели на Пентакс, които се водят водоустойчива серия.
Най скъпия е около 500лева, който е и най новия модел май от тази серия. Малки, компактни снимат под вода. Разбира се 500 лв са си 500 лева, но предната версия или по предната сигурно може да се намери и за половината, че и по малко пари. Та значи ще ви покажа въпросния модел, който снима и много добро видео.
Това е : http://mypentax.eu/dcam/OptioW60/feat.php

Пак казвам ако се сметне за неуместно нека бъде изтрита темата веднага. но мисля че тази серия е едно чудесно решение за мнозина колеги, които да ни радват със снимки.
Айде поздрави на всички и наслука :)

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 10:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Фильо, здрасти!! Не смятам, че темата ти е неуместна, даже напротив - от известно време ми се върти из главата да предложа на Радо да направи един подфорум за майсторлъка и тайните при правенето на снимки :roll: :roll: ...Лично аз съм много бос, макар напоследък да полагам максимални усилия да правя хубави снимки. Поздрави и багодаря за инфото!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 10:11 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
Ами аз поназнайвам доста неща и ако стане работата мога да изровя материали и да споделя доста личен опит. Много са прости нещата.. ..веднъж схванеш ли ги остава само да твориш :)
Поздрави

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 1:04 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Има още по-просто решение- продават се прозрачни найлонови калъфчета, които струват 65 лв.и имат вграден тубус за обектива,който осигурява необходимите оптически качества.Така можеш да снимаш основните сцени на границата на повърхността и малко под вода. Росен има такъв, видяхме се на риболов, и ми го показа. Много практично решение! /Само не разбрах на коя фирма е точно/.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 6:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Данчо Савов написа:
Има още по-просто решение- продават се прозрачни найлонови калъфчета, които струват 65 лв.и имат вграден тубус за обектива,който осигурява необходимите оптически качества.Така можеш да снимаш основните сцени на границата на повърхността и малко под вода. Росен има такъв, видяхме се на риболов, и ми го показа. Много практично решение! /Само не разбрах на коя фирма е точно/.


Продаваха се във фотопавилион , но сега нещо не ги виждам.
Може да се звънне и да се пита.

Производителят ще мога да го кажа в Събота или Неделя.

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 10:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Това с найлоновите калъфчета е като с презервативите-стават ама кефа не е същия. :D Много по-добър е съветът за фотоапарат устойчив на вода до еди колко си метра.Щом издържа на вода значи ,че е устойчив и на прахоляци и се мие на чешмата.Ако е и удароустойчив ,има макро и
по-големичка матрица е направо за нас.Не е добре да си мислиш в кой джоб слагаш фотото ,при какво,дали няма да го одереш,изпуснеш??Дали няма да вали?По-добре е да си продадеш фотото,ако не те удовлетворява и да си вземеш ново отколкото до купуваш найлонови калъфи,които нямат многослойно покритие на джамчето
си и влошават качествта на обектива ти.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 8:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Потвърждавам, потвърждавам......./ за капотите, не за калъфчетата :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: /...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 10:25 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
vesko написа:
Това с найлоновите калъфчета е като с презервативите-стават ама кефа не е същия. :D Много по-добър е съветът за фотоапарат устойчив на вода до еди колко си метра.Щом издържа на вода значи ,че е устойчив и на прахоляци и се мие на чешмата.Ако е и удароустойчив ,има макро и
по-големичка матрица е направо за нас.Не е добре да си мислиш в кой джоб слагаш фотото ,при какво,дали няма да го одереш,изпуснеш??Дали няма да вали?По-добре е да си продадеш фотото,ако не те удовлетворява и да си вземеш ново отколкото до купуваш найлонови калъфи,които нямат многослойно покритие на джамчето
си и влошават качествта на обектива ти.
Веско


Така е!!! Ама, по принцип! :)
Иначе, пак по-принцип, от водоустойчив апарат да издади такова качество и екстри, като обикновен (неводоустойчив) апарат+калъфче на същата цена, не очаквайте (все пак фотоапарата ще снима повече над, отколкото под вода).
И все си мисля, че водоустойчивите апарати ще са като водо-, прахо- и ударо-устойчивите телефони - такива са за една-две години и после ... :), лошо е че не можеш да предвидиш и кога точно ще спре да бъде и го разбираш, когато вече е фатално :) :) :).
Както виждате, последно време не се и предлагат много такива телефони. Какво пречи същото да се случи и с фотоапаратите?!?

Някъде, Роската беше пуснал една снимчица в солена вода, направена с Канон Иксус и найлонов калъф. Като имам и предвид "чистотата" на морската ни вода - ами, хареса ми резултата. Даже много :).

Мен ако питате, най-добре си е фирмен пластмасов калъф за подводно снимане за конкретния модел. Ама цените са минимум колкото самото фото :(

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 10:54 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
А и друго!
Водоустойчив апарат също потъва и го отнася течение.
Така че въобще да не мислиш къде и как го слагаш, пак не е много препоръчително.
Иначе, единствената утеха е че поне водните обитатели ще могат да се снимат с него после :)

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 11:53 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
За 6-700 лв.,колкото струват "подводните " апарати, предпочитам да ида в Босна, без апарат!!
Имам "Канон", "Пауършот А 590 ИС, и ще търся решение с "презерватива", ако намеря, разбира се...То и 65 лв. са БЕЗБОЖНА цена за найлоново пликче с цип и капачка, ма ,к`во да се прави-това е положението- босия го таковат в тръните.. :D :D :D

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов