Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:39 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:47 am
Мнения: 50
Местоположение: Павликени
Здравеите колеги така и така сте отворили тема за фотоапарати да питам и аз тъи като нищо почти не разборам от тях.Какъв апарат да си взема с какви параметри да е за да мога да снимам мухи и да стават идиални снимки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 5:31 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
Здравей ! Щом искаш да снимаш мухи (макро) има 2 варианта..
1 вариант купуваш си един огледално рефлексен апарат и макро обектив
и снимаш макро и имаш идеални снимки. Недостатък е че ще е скъпо

2 вариант излизаш един ден и тръгваш по магазините за фото техника. Избираш няколко модела компактни апарати, които са ти по джоба. Много е важно да фокусират обект от малко предметно разтояние. Снимаш с всеки който ти харесва, сравняваш резултата и вече ще знаеш кой е твоя апарат.
Успех с избора!
:)

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 6:43 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:47 am
Мнения: 50
Местоположение: Павликени
Здравеи namaste първиат вариянт отпада защото,като гледам из нета сега по евтин от хиляда и нещо лева няма.
Ще е вторият вариант но горе долу колко мегапиксела трябва да е какво приближение да има?
Мерси!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 6:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Брехх....те ви те подфорум ся, а да го напълните бързо с интересни постове и още по-хубави снимки :lol: :lol: :lol: !!
Влади, доколкото съм чувал, пикселите не са най-важното нещо в апарата, и нещо от порядъка на 5 мегапиксела / реални / е повече от достатъчно за любителя....Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 14, 2008 9:28 pm
Мнения: 98
http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-0

Ето това е много добра оферта мисля че с 18- 55 ще можеш да снимаш добро макро (фокусира от 28 см), освен това прави и страхотни пейзажни снимки :) Никонското китово обективче е повече от добро в сравнение с канонското 18-55.. Получаваш и 55 - 200, което е също добро за тези пари. Имай предвид че 2-та обектива струват по отделно 700 лева !!! А в комплект получаваш и двата обектива и цифровото тяло за 800. Ако имаш парички си заслужава.
Ако не търси други оферти. разгледай в този сайт има много модели.
За мегапикселите ...всичко от 4 нагоре ти върши работа, защото предполагам няма да слагаш макро снимки по билбордове :)
За приближаването е въпрос на избор, ако искаш добро приближаване
гледай колко е оптичното такова, цифровото приближаване да не те блазни защото изключително разваля качеството на снимката.
Друго много важно нещо е нивото на цветния шум при различните iso нива (цветният шум се проявява, когато снимаш в по тъмни условия и увеличаваш светлочуствителността на апарата. Тогава се появява едно зърнесто замъгляване на снимката в следствие от повишаването на Iso-то)

С две думи, ако съм те объркал, при покупка търси такъв апарат, който има най- малко ниво на цветен шум при най високо iso :)

_________________
.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 8:08 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:47 am
Мнения: 50
Местоположение: Павликени
Мерси много за обесненията на нещо такожа се спрях за момента немога да отделя повече пари за фото. http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-0
http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-0


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 8:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Здрасти Влади,
От една година съм с този http://www.photopavilion.com/?page=cata ... des-pane-1 и съм много доволен от него. Бих ти го препоръчал, но е малко повече пари от това което си заделил.

Поздрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 9:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
namaste написа:

С две думи, ако съм те объркал, при покупка търси такъв апарат, който има най- малко ниво на цветен шум при най високо iso :)


То това е доста трудно при сапунерките.От 2 месеца проучвам предлагането и чета статии,сравнения и ревюта.Общия проблем на съвремените сапунерки е големия брой пиксели и агресивната обработка на процесорите.От по-джобните модели фаворити са ми
Panasonic LX3
Canon G9
Panasonic TZ5

В същия ред.Олимпус имат доста модели дето са противоударни,противопрахови,противоводни,за съжаление и противоснимащи.Изобщо за мухар и спинингист избора е много труден.

От гледна точка на финансите най-удачен за мен е TZ-5.
Нека все пак специалистите да се изкажат.
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 10, 2009 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 16, 2005 10:54 pm
Мнения: 60
Местоположение: Русе
Това за мегапикселите .....
Ето ви снимки правени с Canon PowerShot A20 (2 mpix) преди 6-7 години...

Изображение

Изображение

Според мен е по-важна оптиката !!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 8:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
.. и аз съм на мнението на Шамана. Мисля, че по-важна е оптиката.

Ето няколко любителски снимки направени с Canon Digital IXUS 90 IS

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тук може да се видят още
http://media.snimka.bg/2372/011000343-big.jpg
http://media.snimka.bg/2372/011000342-big.jpg
http://media.snimka.bg/2372/011000341-big.jpg
http://media.snimka.bg/2372/011000348-big.jpg
http://media.snimka.bg/2372/011000347-big.jpg
http://media.snimka.bg/2372/011000346-big.jpg


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 11:58 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Ползвам Иксус (мисля че беше 60) от Октомври, 2006.
Пратиха ми го от Щатите (тогава, като нов модел, в БГ го нямаше, а дори и по-стари модели не се "пипаха").
Смело и отговорно заявявам, че това е може би един от най-добрите и успешни серии, за нивото си.
Аз лично, по-хубави снимки от фотоапарат на подобно ниво, не съм виждал.
"Екстрите" на Канон "вкарани" в тези фотоапарати, също никак не са за пренебрегване. Особено color системата на Канон (не съм сигурен че точно така се казваше), дава големи възможности за забавление :).

Батерията е просто приказка! Компактна и "държелива". С резервна такава, направо забравям кога за последно съм ги зареждал (даже се чудя, защо ми и трябваше резервна, но в никакъв случай не е излишно да има такава в калъфчето :) ).
Моят фотоапарат оцеля и от едно падане в реката.

А и вече са на много прилични цени и в БГ.

Друг е въпросът, че качеството на оптиките, които се влагат в масовите модели (било то фотоапарати, камери, бинокли, оптически прицели и т.н.), дори и от световно известни производители като Карл Цайс, Лейка и др., всяка изминала година върви надолу и надолу (лично мнение).

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 2:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Не гледайте пикселите моля ! :) Да съдиш за даден апарат по пикселите е все едно да съдиш за един автомобил по неговия цвят.Всичко е оптика оптика оптика и пак оптика ! Варио, марио, барио и ....... Свестни апарати за мен лично са Canon Powershot Series ! Това са апарати, питайте някой, който разбира от тези неща(някой като мен например ) и ще ви каже същото :) :lol: Аз имам Canon Powershot 720IS.Дават му 8 мегапиксела на сладура.Макрото му е уникално.Едва ли не обекта боцка обектива и пак не губи фокуса.6 пъти оптичен zoom, важен е оптичния, а не цифровия - надявам се сте наясно ! Ще кача някои мои снимки правени изцяло с ръчни настройки.Относно закупуването на огледално рефлексен апарат с цел щракане на изк. мухи и риби ..... доооста безмислена инвестиция.Ако си про и искаш да се занимаваш с това - ОК ! Но ако си на риболов ... извинявам се, но на вратленцето да ми висят 1000-1500 лева и да им треперя .... е не става ! :) Така, че добре си се ориентирал към онзи Canon 590IS(IS-a е оптичния стабилизатор, обира леките трептения, виж ако пиеш по кило и канче и ти треперат ръцете харабия и статив да имаш, освен да се спънеш в него друго няма да свършиш \:D/ ) Взимай смело Канона, няма да сбъркаш - просто за любители като нас си е повече от добра инвестиция !!!
Надявам се да съм помогнал :)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 4:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:39 am
Мнения: 126
За апарат от 130 -400 лв няма никаква разлика.Какъвто и да си избереш няма значение,разлика има само в екстрите.Данчо лудия е с практика за 160 лв ,ми перфектен е.Мегапикселите не са от голямо значение,повече от 6 не ти и трябва.Аз съм с 6 мегапиксела апарат и печатя А4 формат без грам забележка.Тъй като вярвам печат няма да ти трябва ,а ако ти трябва то ще е малък формат ,така че няма грижи.
Оптиката в този клас също не е от голямо значение.Ако може да се нарече оптика де ,някви примеси на пластмаса :) .Иска си стъкло за убава снимка.
За целите които ще го ползваш ,от 200 лв апарат на която и да е марка е ок.Гледай на тебе да ти хареса,да ти е кеф като снимаш.
Разликата в класовете апарати идва от матрицата.Колкото по голяма толкова по добре.От там идва разликата в качеството и цената.

_________________
и кълве,кълве,кълве...
АВЕЛ-ТРЕЙД
моят блог


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 11, 2009 5:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Angel написа:
Ползвам Иксус (мисля че беше 60) от Октомври, 2006.
.....................


Абе сбъркал съм!
Бил IXUS 800 IS. Всъщност моя се води IXY Digital 800 IS, ама то щото от щатския пазар, иначе било едно и също (пък в UK се водел PowerShot 700 IS).

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 12, 2009 2:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Фев 15, 2008 4:59 am
Мнения: 42
Местоположение: Плевен, София, Китай
Здрасти, Влади!

Препоръчвам ти да си вземеш Олимпус, от серията, които са противоударни и противоводни. Аз съм вече около година с Олимпус u790SW, който е и за снимки под вода до 1м дълбочина. Прекрасна възможност ако искаш да снимаш някоя уловена "пъструшка" в естествената и среда. А и е голям плюс, да не го вардиш постоянно при газене из реките!
Лично съм си тествал моя под вода и засега няма проблеми! А и снимките са доста прилични за любителско ниво.
Освен това, има 3 режима на макро, което си е голям плюс при снимки на мухи!

Поздрави!

PS : Извинявам се ако съм направил реклама на търговска марка :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов