Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 2:07 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет,

Когато беше създаден този подфорум "Мухарски фотографии", имаше нужда от място, където мухарите да споделят своите снимки от риболов и интересните неща свързани с него.
Силно се надявах с него да се даде възможност за развитие на мухарството, към което в интернет, низменно свързана е и фотографията. Всеки знае влиянието и емоцията на една снимка колко допринася към, да речем даден излет, а пък да не говорим, че споделянето на мухи без снимки, т.е само с обяснение, е просто немислимо.

Ако прегледате внимателно целия подфорум "Мухарски фотографии", не може да не ви направи впечатление малкото теми в него като брой и една по-специано, "Интересни снимки", в която са насъбрани на едно място снимки от различно естество.

Постоянно качването на снимки в нея (тя е станала към 24 стр.) и не отварянето на нови теми в този подфорум ме навежда на мисълта, че самата тема, като такава е достатъчна за целия подфорум. Ако това е така, то смисълът на цял един подфорум за снимки от мухарски риболов се губи и като такъв "Мухарски фотографии" е излишен. Спокойно може да се обособи тема в да речем, "На масата", която да си се напълва със снимки.

Идеята ми за по-добро развитие на този подфорум, а от там и за подсилване на ролята на фотографията в мухарството, е следната - всеки, който желае да сподели снимки, може да отваря нова тема и в нея, по смисъла на темата, да предложи своите снимки за коментар.
По този начин, вместо досега вървящата тема с много на брой различни по естество снимки, може да се очертаят много нови теми със снимки от точно определено естество.
Може да се получат доста конструктивни, съдържателни и полезни теми за конкретни неща - реки, езера, язовири, насекоми, такъми и т.н.

Обръщам се към заинтересованите: колеги, от вас зависи, как ще изглежда и каква ще бъде съдбата на подфорума "Мухарски фотографии". Бих желал да чуя вашето мнение в тази тема.

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 12, 2010 7:12 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Хубава си е темата "Интересни снимки". Едни от най-красивите места са в нея. Ако е станала много дълга, може да се отвори "Интересни снмки2". Останалите теми като " Четири стъпки за по-голяма детайлност" , "Построяване на осветление" и др. също са много интересни и полезни.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 6:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Съгласен съм с Владо, че едни от най-хубавите фотки са точно в "Интересни снимки", дори и да нямат пряко отношение към мухарлъка....Смятам, че е полезно да има местенце, където да показваме красотата на природата и местата, които посещаваме, във всичките и измерения! Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 9:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Аз пък разбирам идеята на Радо и я подкрепям - вместо всичко в една тема "Интересни симки" и безкрайно превъртане на страници, може да се оформят отделни, като "Красотите на България", "Неочаквана слука", "Животни и птици", "Насекоми" и т.н. ...
Най-малкото ще е от полза за новите във форума, които не знаят какво точно има в началните страници на тази тема... :roll:

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 11:05 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
mecho puh написа:
Аз пък разбирам идеята на Радо и я подкрепям - вместо всичко в една тема "Интересни симки" и безкрайно превъртане на страници, може да се оформят отделни, като "Красотите на България", "Неочаквана слука", "Животни и птици", "Насекоми" и т.н. ...
Най-малкото ще е от полза за новите във форума, които не знаят какво точно има в началните страници на тази тема... :roll:


Здравей, Иване,

Точно това имах в предив, благодаря за разбирането и подкрепата.
Владо, бат Райко, не става дума за това да изтрием темата "Интересни снимки", а да направим още други такива дълги теми, но с точно определен смисъл.
Ще се опитам нагледно да ви обясна за какво става дума.
Ако се разходите из глаерията на www.globalflyfisher.com, за мен един от сайтовете с най-добри снимки на тема мухарски риболов, вероятно ще ви направят впечатление статиите на Мартин Йоргенсен за отделни насоки в правенето на добри мухарски снимки. Той се е постарал да фокусира вниманието върху снимки с точно определена насоченост.
Ще се опитам с няколко реда да ви посоча примерни теми с такива снимки, напревени от него и от други потребители на сайта, за да ме разберете по-добре за какво говоря:

- Снимки на глави на риби
- Снимки на опашки на риби
- Снимки на перки на риби
- Снимки от природни красоти
- Снимки от мухарско оборудване
- Снимки на огънати въдици
- Снимки на вода
- Снимки на замятане

Любопитно ми е вашето мнение за тези неща.

Поздрави,

Радо

П.С. До сега само трима души са се включили в темата, а толкова много са пускали снимки в "Интересни снимки". Няма ли и останалите да си кажете мнението?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 12:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Радо, здрасти!! Извинявай баце, наистина не вникнах в идеята ти, а тя действително е добра....Гласувам с ръцете и краката за подобно подразделяне....лично аз снимам много съвсем странични неща и ще се радвам, ако има "точното" място, където да ги пускам!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Пон Сеп 13, 2010 3:53 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 1:05 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Радо, тия са извънземни, можем да цъкаме само! Аз си харесвам много http://ukflydressing.proboards.com - там са по-аматьорски снимките, ама по-европейски ... :lol:
Виж сам :
http://ukflydressing.proboards.com/index.cgi?board=fish&action=display&thread=4199
http://ukflydressing.proboards.com/index.cgi?board=fish&action=display&thread=4200
За другите "благинки" в сайта няма да коментирам...

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 13, 2010 9:57 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Яну 14, 2007 10:15 pm
Мнения: 126
И аз съм принципно за идеята за оформяне на по-конкретни теми. Така освен всичко друго, развитието на отделните теми ще е пропорционално на интереса към тях, и с най-голяма вероятност ще се получат градивни и интересни дискусии.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 28, 2010 11:28 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
по-добре ги раздели на години :wink: <eks


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов