Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:55 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 9:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Ето няколко снимки на неща от детсвото ми свързани с риболова.

Кутийката ми за мухи. В нея събирах щурци, понякога скакалци а върха на сладоледа беше някой ако си чисти кошерите и ми насъбере търтеи. Артефакт който ми напомни, че още като малък съм бил мухар, макар и с естествена стръв :D Имаше две кутийки една за мен една за дядо ми с които ходехме за кефал по р, Голяма и Стара Речка.

Изображение

Изображение

Още от време едно сме били гъзари с бамбук :D Сопата е многократно чупена във върха от големи кефали, претърпявала е и козметичен родбилдинг под формата на превързване на водачите.

Изображение

Изображение

Имала Марияна шапка със едно перо.... Въпреки че навремето носехме сламени шапки за риболов тази също е ползвана в ловните и риболовни излети.

Изображение

Ловни трофеи - кой да знае на времето накъде ще се развием в риболова

Изображение

... общо взето маше риба и ловяхме доволно <occasion

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Окт 27, 2012 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Ех-х времена... Никога няма да се върнат!! Като че ли света полудява окончателно, Драго....

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 31, 2012 6:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Ехееее колега страхотни антики пълни със спомени имаш. Пожелавам ти още дълги години да си пазиш спомените!
Тази тема ме върна в 5-ти клас когато докторите ми забраниха да ходя на море, а брат ми и братовчед ми отидоха на лагер на Балчик. Ревах известно време и след това чичо ми ме заведе в Рила. Беше взел два бамбукови телескопа от по 3 парчета всеки (мамка му бяха много тежки) и застана до реката. Върза 1 метър медицински конец (шнур) и за него около 60-80 см. влакно (лидер) и с хванат от преди малко скакалец застана до клека и ми казва "трябва да се пазиш, за да не те види рибата" и в този момент извади с първото пускане една пъстърва. Това беше първия ми риболов, но който хванах 4 пъстърви, които са били може би около педя или по-малки. След това между 5-ти и 7-ми клас връзвах мухи от пера на пътпъдък и косми от опашката на един съседски кон (в кутията ми за мухи още пазя една такава муха и част от перата и космите на коня). Ако видиш какво съм връзвал ще кажеш, че е невъзможно на това да се лъже рибата, но определено го правеше:) Криех се, за да ходя на риба защото беше свързан с 6-8 часов преход в планината и след риболов направо умирах в кревата.

Поздрави:)

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Ное 01, 2012 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Драго много голяма кутия си ползвал .... :smt119

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов