Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:09 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2005 4:13 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 12, 2005 7:49 pm
Мнения: 221
Местоположение: варна
Беше преди около два месеца но все немога да се наканя да драсна някой ред та днес съм на работа и реших да пиша за прословутото зарибяване на дивешка река а защо е прословуто ще видите след малко. Та отидохме на малка почивка в Котленския балкан в едно ханче Дивеците бях ходил там два пъти и с собственника бате Димич решихме че е добре да зарибим .Понеже той е бивш горски звънна тук там и разбрахме че в Твърдица има зарибителен материам и речено сторено.Станахме рано сутринта натоварихме два бидона (оптимисти :D ) и към развъдника .Отиваме там и хората ни глидат като полезни изкопаеми "Кеде викат ви са торбите ,кислорода" ужас "Димич вика кво праим сиги" :( мислих мислих и :D хоп прозрение" Димо викам маркуч имаш" той "да ама какво ще правим с него " как какво викам ще надувам вътре докато стигнем :D така и стана .В единеят бидон (80 литра няма лабаво :D )сложихме малките 3-4 кила) а в другият 8 големи по 300-350 гр. маркуча вътре и газ :D и се почна едно духане не е истина :D взе ми се акъла Димич кара като луд водата се пличка щото неможем да затворим капците вобще аматьорска работа .Като пристигнахме те направили организачията (децата де) кофи ботуши и на реката та от цялата тази работа фира дадоха около 12-14 рибки при 10-12 гр.значи допустимо :D :D а от големите всички здрави :)) .Разнесохме ги горе доло на киломитър по реката под ханчето .А сега малко снимки на реката и на една от големите риби
Изображение
ето и малко снимки от реката
Изображение Изображение
Изображение Изображение


Изображение
На другият ден ставам рано и на двора да пия кафе и да ходя а Димо седи отпред и ме чака ама нервно " айде вика долу щото снощи цяла вечер се чудих дали са там има ли други дали фира и т.н.".Слизаме доло а те хайванчетата седят точно в най дълбокото на вира наредени като ветрило и щъкат щъкат ГОЛЯМ КЕФ и две големи видях но те интерисно се държаха покрай брега можеби около половин час стоях неподвижна докато видя риба.И още нещо ми направи впечетление в развъдника над коритата има мостче та тата застанеш над американката тя се събира отдоло чака да яде при балканката обаче нема такова нещо докато стъпиш отгоре и немой видиш риба :D .Ами това е засега догодина пак но този път както си му е реда щото ми се разгони фамилията от духане :D Ето и една сателитна снимка на раьона( Роска това е страшна краста :D )
Изображение


Последна промяна mawro на Нед Окт 23, 2005 8:48 am, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2005 4:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Мавроди интересно описа:
Цитат:
Слизаме доло а те хайванчетата седят точно в най дълбокото на вира наредени като ветрило и щъкат щъкат ГОЛЯМ КЕФ и две големи видях но те интерисно се държаха покрай брега можеби около половин час стоях неподвижна докато видя риба.

Така е! Не вярвах, на това дет Троутфишера и другаря Тодоров ми говерха но е вярно. Във вторник обаче се убедих, че разпръсването на рибоците из вировете е приятна работа. Дано е неприятно улавянето им от бракониерчетата. :twisted: :twisted:
Много красива река!
Поздрави!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Окт 22, 2005 5:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Eваларка Мавро,дано да не ги изтърбушат с червеите.10% да устискат и след две години балканките ще хвърлят хайвер.
Ако друг път карате рибета с бидони си вземи един компресор за аквариум на 12v - продават ги в акваристичните магазини.Пробиваш затворения капак за маркуча и вътре камъчето бълбука по пътя.Също колкото по е студена водата толкова по-деянат рибките на кислороден недоимък.
Жив и здрав.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Окт 23, 2005 10:05 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Интересен въпрос се появи тук. Пускам нова тема в За Рибите.
Как да се съхрани зарибител най-дълго?

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2005 10:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 26, 2004 12:14 pm
Мнения: 495
Местоположение: SOFIA
Еваларка Мавро баси колко ще е яко ако повече хора сме като теб !

_________________
Рибата на аватара ми е колаж - 65 см 3+ кг.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Окт 24, 2005 11:56 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Хубаво сте направили Мавроди, и хората които ще ловят риба по тази река с добро ще ви споменават!

Поздрави и все така!

Радо

П.С. Преместих темата в тази стая, където ще стои по-добре.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов