Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:45 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: ЗАРИБЯВАНЕ
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2005 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 12:26 pm
Мнения: 125
ЗАРИБЯВАНЕ
Та вчера 09/03/2005 се представи идеята на узер"КАШОНА" - Ники - АЛЕМСКИ/що се регнал така/, да се фанем да съберем по 10лв. и да зарибим Панега с балканки.
На вчерашното неофициално събрание на "МУХИТЕ" идеята бе възприета и подкрепена от присъстващите, както и миналото зарибяване на И. се сетихме че "ВИДРИТЕ" едва ли биха пропуснали една такава акция.
------------------------------------------------------------------------------------
Имам удоволствието от името на "КАШОНА", и множество подръжници/вкл.от МУХИТЕ/ да поканя "ВИДРИТЕ" и всички заинтересовани да се включат във финансирането и организацията на зарибяването.
------------------------------------------------------------------------------------
Та по организацията - в магазина на АЛЕМ на ул.Денко Глу ще има кутия/каса за събиране на средства за зарибяването.
Дай Боже да се съберем повечко хора и да пуснем повечко рибки, да пораснат големки.

Стефан


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2005 2:54 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Идеята за зарибяване е чудесна! Дано да се включат повече хора, защото това създава спортсменско отношение към риболова и към рибата. След като веднъж си зарибявал, вече по друг начин гледаш на маломерните риби и на тези, които си ги прибират в торбата или пък надвишават нормата.
Още нещо за реализацията на тази идея. Чувал съм, че в рибното стопанство на Черни Вит се отглеждат и балканки. Ако е така, ще бъде най- удобно зарибителен материал да се вземе оттам, защото е най-близо до Панега. Ако някой има информация за това, нека да сподели, или да даде телефон за контакт с това стопанство.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2005 3:39 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Дек 15, 2004 10:32 am
Мнения: 26
Pileto написа:
А бе всичко си е до човека ! Аз не съм участвал никога в такова мероприятие ама винаги съм пускал маломерните рибета ( е след като разбрах че има некъв лимит в размерите им ).Некъв тапак мое да се напраи на великодушен и да доиде там и да се праи на заинтересован .... а на другия ден да му се дояде розаво месце и да си наметка шашките по вировете.А бе съмнителна работа ...



Панега е трудна за шашки и мрежари... Освен това контрол има постоянен


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: ЗАРИБЯВАНЕ
МнениеПубликувано на: Чет Мар 10, 2005 11:51 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
С т е ф а н написа:
ЗАРИБЯВАНЕ
Та вчера 09/03/2005 се представи идеята на узер"КАШОНА" - Ники - АЛЕМСКИ/що се регнал така/, да се фанем да съберем по 10лв. и да зарибим Панега с балканки.
На вчерашното неофициално събрание на "МУХИТЕ" идеята бе възприета и подкрепена от присъстващите, както и миналото зарибяване на И. се сетихме че "ВИДРИТЕ" едва ли биха пропуснали една такава акция.
------------------------------------------------------------------------------------
Имам удоволствието от името на "КАШОНА", и множество подръжници/вкл.от МУХИТЕ/ да поканя "ВИДРИТЕ" и всички заинтересовани да се включат във финансирането и организацията на зарибяването.
------------------------------------------------------------------------------------
Та по организацията - в магазина на АЛЕМ на ул.Денко Глу ще има кутия/каса за събиране на средства за зарибяването.
Дай Боже да се съберем повечко хора и да пуснем повечко рибки, да пораснат големки.

Стефан

Здрасти Стефане, преместих темата тук.
За зарибяване, от сега ти казвам, че МС на Стари Видри ще участва, за по колко точно пари още не е решено, колкото всеки може да даде, ще видим, но е сигурно, че с каквото може ще помогнем.

Наложиха се и леки модераторски промени в темата.

Поздрави!

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Мар 11, 2005 8:16 am 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Здрасти Стефане!
Чудесна идея, ще я подкрепим от МС твърдо. Другата седмица правим сбирка и тъкмо ще видим колко сме сериозни. Една от главните причини да сформираме секция е точно въпроса със зарибяването.

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Нед Мар 13, 2005 12:15 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
За мен е чест да участвам в зарибяване редом с Косьо Доктора, Ники Съдията, Стефан Банкера и Ники Кашона (той пък що се е регнал така и се оприличава на кашон?, високоуважаван вносител на качествени такъми, а кмви работи прави...). Уведомил съм колегите от спининг клуб "Стари видри" за случката, тъй че в магазина на Алемите ще се внесат кинти и от колеги-спинингисти.
По принцип водихмче няколко частни разговора с някои ицзявени колеги-зарибители, че тази година е добре човек да знае за какво точно плаща, в смисъл да се състави съвместен списък на няколко реки и всеки да казва за коя предпочита да отидат парите му. Аз примерно съм решил тази година да отделя около 70-80 лева за зарибяване лични средства, с които бих се радвал да се пуснат рибки в реките Панега и Ведена. Отделно, че "Стари видри" имаме годишен план и фонд за зарибяване, който вероятно ще се разпределя по някаква подобна схема.
Предлагам тази година да пропуснем Белмекен и да се съсредоточим върху реките, и да изберем някоя от тях да е по-близо до София. За Искрец мисля, че едно зарибяване от 2000 рибки както миналата година ще е доста удачно.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 15, 2005 12:08 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Хубавата идея като че ли позамря? Дано това, че няма много пишещи, да означава, че се работи тайно за добрата кауза. Аз лично проявих самоинициатива и се обадих в Черни Вит. Оказа се, че там от доста време не гледат балканка, а само американка. При това положение зарибителен материал ще трябва да се търси от друго място. Поздрави на всички, които подкрепят тази инциатива.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: хай
МнениеПубликувано на: Пет Мар 18, 2005 8:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Ное 11, 2004 5:12 pm
Мнения: 507
Местоположение: София
Ники, идеята въобще не е замряла, ама още е в процес на подготвянена началото. Като ми се обади Ники Семерджиев, аз съответно уведомих всички колеги от спининг-клуба, че всеки който желае, може да дари на река Панега 100 рибки срещу 10 лева, щот една балканка струва около 10 стотинки от малките до 3 см и 15 стотинки между 4 - 5 см (дано не бъркам, ама мисля че някъде там бяха цените). Разбрахме се, че парите се носят в магазина. Отива преди няколко дни един колега, обладан от логиката "10 лева къде не съм ги изпил, ами я да дам за рибки, белким ми клъвне една и на мен като пораснат", обаче се оказва, че операцията все още е в процес на задействане, още няма касичка, и няма книга, в която да се запише кой колко е внесъл. Както и да е де, разбра се, че касичка ще има, ордери също, тъй че нещата ще се задействат. Още повече, че в магазина на Алем всяка година се събират пари за зарибяване.
Не съм спец по зарибяването, в Клуба по муха има достатъчно опитни колеги, които се занимават със зарибяване открай време, ама съм чувал, че балканка вече се въди на съвсем малко места. Но!- няма проблем да се поръча да ти излюпят, така съм чувал, а те колегите си имат и връзките с рибарниците, и сичкото. Ние с теб най-много да пренесем някой (чувал с рибки и да го пуснем на съответното място.
Леееее, ония твойте сивени от Пирин още са ми в главата, братко, баси рибите, баси красотата. Дай боже всекиму.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2005 9:45 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Здрасти Станиле.Много ме радва,че така бързо откликнахте на тази идея.Дано успеем да намерим достатъчно балканка тази година.Това е огромен проблем.Никой не я гледа, защото доста умира преди захранването, а и много бавно нараства.Миналата година успяхме да намерим само 6000бр. от Самоков.Ти предложи, да пуснем и на други реки около София.Това е прекрасна идея. п.Някой ако знае, къде около София размножават речна пъстърва моля да каже.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2005 6:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 8:01 pm
Мнения: 120
Местоположение: Ottawa, Canada
Стефчо,

Ако има накакъв хонорар от моите статии, кажи на Иван да го вложи във фонда за зарибяването.

Поздрави на целия клуб
Иво


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 19, 2005 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Ное 19, 2004 10:06 am
Мнения: 573
Местоположение: Планината-Хасково-Пловдив-София-Планината
похвали и от мен за идеята


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов