Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 12:51 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 12:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Привет скъпи друзя, светила-„канапома’ачи”, муховръзи и обикновени мухоносци...

„Неистовите” усилия на нашия клуб доведоха дотам, че да съберем скромните средства за закупуването на 4000 малки балканки, с които да зарибим два избрани обекта.
Половината от тези красавици получиха своето ново убежище във водите на красивото Йончево езеро във величествената „Водна планина”...

Организацията беше почти „швейцарска” – часовият график бе спазен до минута и в 11:11 часа поехме към Мальовица. По пътя се проведе кратък диспут на тема принципност, „правило 13” и вредни последствия от скритата реклама, но в края на краищАта доброто настроение и весел дух останаха да владеят душите ни...Все пак планината ни зовеше!
Изображение
Школата в Мальовица ни посрещна весела и окъпана в слънчева светлина.
Изображение
Бързи приготовления, майтапи и кратка фотосесия на „отиващите на бой герои”, ¾ от които не знаеха какво им предстои, поради което се и случи въпросният героизъм... Някои дори запалиха и цигара „преди подвизите”!
Изображение

Изображение
Началото на пътя беше „отрезвяващо” дори за мен, за доктор Андро сигурно е било стряскащо! Звуците които издавах бяха като родени от комина на Стефенсоновата „Ракета”, скоростта обаче бе над десеторно по-ниска...
Изображение
След пистата нещата станаха леки дори за доктора и той с удоволствие поноси нелеката раница с хубавиците близо километър, преди да се сблъска със следващата стръмнина!
Изображение

Изображение
Това е „баира на мъдреците”, според Тазз!
Изображение
Андро обаче явно си беше естествено мъдър, защото често спираше и мислеше за нещо си...
Изображение
Аз станах един скромен Айнщайн, качвайки тежичката раница чак горе! А Лъчо си беше направо Платон – през целия път не даде неговата раница никому!!!! Чипси си остана съвсем непроменен.... Но аз скоро го натоварих с „логически задачи” от които той на два пъти с „истинско неудоволствие и жестока вътрешна борба” се отърваваше... Тъй с дружни усилия изнесохме дребосъците до горе!!!
Пожарът е нанесъл отвратителни щети и е оголил до кокал плътта на планинските склонове!
Изображение
Най-сетне катеренето свърши и пред нас се откри езерото с нетърпеливо разхождащият се около него гос’ин Минев!
Изображение
Припкайки като африкански антилопи се дотътрихме някак до брега и с дишане в стил „Мария Шарапова на Аустрелиън Оупън” се пльоснахме за кратка почивка, докато Лъчо накисваше чувалите за изравняване на температурата.
Изображение
Две симпатични туристки завързаха лек и приятен диалог с него, който аз не успях да чуя, поради усилената си респираторна дейност...
Нейсе – започнахме това, за което бяхме дошли чак тук!
Изображение

Изображение
Първоначалното ни притеснение, че може да сме „сварили” драбосъците туткайки се по пътя прерасна в тих ужас(Т), когато голяма част от тях просто легнаха на дъното без да дават никакви признаци на живот!!!!!
Изображение
След около 30-тина минути обаче всичко си беше в ред, едва около стотина мъника бяха дали „фира”... Щастливи продължихме докато и последната бъдеща красавица не намери своя нов дом.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Накрая аз обиколих навсякъде и подплаших истински всяка една рибка пусната от нас, за да съм сигурен, че е жива, здрава и със събуден инстинкт за самосъхранение! Е – при някои това не се получи, за съжаление!

Лъчо почна нещо да ми приказва и да сочи към туристките, а аз отвърнах – „не, благодаря – женен съм”, пък то излезе, че ги е навил да ни снимат...
Изображение

Изображение
Приятно уморени и доволни, и горди с направеното, се заехме да потренираме кастинга си (или просто който там каквото умее да прави с мухарка в ръка!), като се разпределихме по периметъра на езерото!
Изображение

Изображение

Изображение
Рибите не бяха активни, имаше само 3 атаки изобщо, от които само една завърши с „арест”- тегава работа е да лъжеш езерна пъстърва в жегата, особено за нас по-неопитните в групата:
Изображение

Изображение

Изображение
„Печелившата” муха (специално препоръчана от Тазз!)...
Изображение
Уверихме се, че резултатите от предишните зарибявания са налице и щастливи се понесохме като леки, волни птички надолу!
Изображение

Изображение
Още веднъж следите от пожара изпълниха душата ми с тъга!
Изображение
Обратният път прелетя неусетно покрай подметките ни и скоро се метнахме на „фтомбила”, за да се озовем набързо на пейките край „платеното” в Говедарци, където на сянка и ледена бира спретнахме кратък и задълбочен разбор на стореното и сътворихме блестящи планове за догодина!
Изображение
Благодаря горещо на Лъчо, Владо и доктор Андро за гърбенето, както и на всички останали колеги помогнали за успеха на начинанието! Пак да повторим!
Да сте живи и здрави и – НАСЛУКА!
И – МОЛЯ ВИ – щадете дребосъците в това прекрасно езеро!!!
Изображение

П.П. Всички снимки са тук:http://mechopuhh.snimka.bg/fishing/yionchevoto-ezero.685607.all

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 4:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Сеп 12, 2010 9:16 pm
Мнения: 317
Местоположение: Казанлък
Поздравления ! =D> =D> =D>

_________________
http://stefan2s.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 4:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Прекрасно! =D> Поздравления за инициативата ! :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 5:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 28, 2012 1:37 pm
Мнения: 28
Местоположение: София/Ловеч
Супер сте. На прибиране от моя кратък излет ви познах колата, докато се разминавахме вие на отиване аз на връщане, та мислех да обърна и да се запознаем. Язък. Следващия път няма да се замисля имах екипировка в мен и да помогна ...

_________________
I love not man the less, but Nature more!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 6:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Мар 09, 2011 8:20 pm
Мнения: 124
Местоположение: София
Ето още снимки от хубавото начинание:

Изображение
Изображение
Лъчо крачи неуморно:
Изображение
А ето и едни от най-приятните препятствия по маршрута:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
И вече последни метри до езерото:
Изображение
Изображение
Мечо пух изплезил езика вече с едната раница с малките рибки:
Изображение
Ето го и новия дом за петнистите :
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Повечето бяха в добро здраве:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Героите:
Изображение
И "довиждане езеро" :
Изображение
Изображение
Изображение

Много хубаво беше дано да се качиме скоро пак.Поздрави и благодарности на Героите и всички останали, :)

_________________
Поздрави chipsi


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 9:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Привет! Искам като председател на нашия клуб, и отделно като приятел да изкажа похвала на участниците.Усилията бяха наистина героични-ставане в 3,30, шофиране по уникално разбитият път до яз.Тошков чарк, товарене на рибките, и обратно..Въпреки усилията, два от чувалите имаха много висока смъртност,нещо ,което в дългогодишната ми практика се случва за пръв път.
Накратко:
-Бесен съм,защото във смешната,т.нар "държава"от 3 години ИАРА не купува балканки,според уверенията на г-н Урумов.Понастоящем във стопанството има около един милион рибки, на цени от10,15 и 18 стотинки с ДДС.От началото на годината са изкупени по-малко от 100 000-ОТ ТАКИВА КАТО НАС!! Иначе, режем ленти, и крадем пари...
-"Тошков чарк" единствен люпи балканки-дали си от Видин, или от Ямбол-ще ходиш дотам.Никой не те пита за цената на транспорта, безумното шофиране, страшната жега, риска да умориш всички рибки, неистовото качване в планината, посред обяд, със 25 литра вода на гръб, във адския пек-евала на тея " нередовници", вършат на държавата работа, че и за мръвкарите пускат рибки от джоба си!! Брей, колко ненормалници имало още, Божее..
-Положението със рибовъдните стопанства става направо трагично-г-н Баронов, собственик на най-голямата рибовъдна ферма "Рея фиш"-Доспат, е купил едно, и ще въди само американка ,за собствени нужди.Това във Самоков, също фалира ,въпреки неистовите усилия на Цецо, който напусна! Новият шеф също категорично няма да гледа балканки..
Въпреки усилията , нееднократните протестни писма, пуснати лично от мен, срещи със хора на главни постове във ИАРА-това е резултата..Нещо повече-към бракониерството се гледа снизходително, негласно-защото ,видите ли, "то е отдушник за социалното напрежение"..Така де, друго си е със професионален агрегат и "Тойота Ленд Крузер", за 100 хиляди, да си разтовариш напрежението от вечерта във стриптийз бара..
Та така, скъпи приятели, и колеги. Голямо БЛАГОДАРЯ на всички, още веднъж-на Лъчо,истински точен, както винаги, на Иван Савов, Чипси, и Доктора за ентусиазма,на Владо Кондов, за горещата ,безкористна помощ със автомобила,и спонсорството на горивото за целия безумен път, на Левката и Ники, които за поредна година се държат като достойни мъже, членове на клуба, и приятели.
За всички, които ще изпитат щастието да закачат риба във това езеро-подарете и живота! Замислете се, какво е струвало да дойде тя дотам, и струва ли си да бъде убита, и изядена, когато може да ни радва и стигнала вече наистина прилични размери..
Ето началото :D Изображение
[imghttp://storage4.album.bg/226/dsc01389_a5d97_29670443.jpg][/img]
Изображение
Поздрави и от мен..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 10:35 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Поздравления и от мен!!! Имате едно голямо <winers


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юни 25, 2012 11:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Данчо Савов написа:
Изображение

Поздрави и от мен..

Тая снимка ти се "губи", Бат'Дане!
Не се люти - свършихме добра работа и най-важното е, че дадохме свободата на хиляди малчугани! <occasion
"Държавата - това сме ние" - който не вярва, пак да разгледа всичко по-горе! И както русенската бригада (да са живи и здрави!) с малки стъпки, но уверено следва пътя напред, така и ние не трябва да се предаваме пред трудностите и да продължаваме да правим това, от което имаме нужда, още повече, че е в полза на всички останали!

Според мен е имало някакъв проблем с "напомпването" на чувалите с кислород - както знаеш концентрацията му е в пряка връзка с температурата на водата и когато той е недостатъчен, рибите стават жертва на топлината... Щом е имало теч значи, че или не са били вързани хубаво ( което не допускам - хората с това си вадят хляба години наред!), или наистина чувалите не са били здрави, както са ти казали там! Нищо де - станалото-станало, няма да мрем, я! Догодина пак!
Чакам темата за Нишава... :wink: :D

П.П. Това за "милионът балканки" ме натъжи истински - егати ИАРА-та, щом не могат да дадат едни 100-150 000 лева ( от НАШИТЕ билети!) и да "задръстим" реките с балканки... ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2012 1:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Бравао момчета!Радвам се,че виждам такива репортажи от познати муцуни.Поклон вам!

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2012 8:22 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Силни адмирации за работата :smt038 :smt038 :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2012 5:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Поздравления за инициативата и хилядни благодарности. =D>

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2012 10:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Поздрави на всички колеги от клуба! Съжалявам че не можах и аз да дойда да помогна.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Юни 26, 2012 11:18 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Tazz, ти духом бе с нас, пич! Особено на върха на баира на "мъдреците"! Направо чувствах невидимото ти присъствие там... :D

Другата неделя имаме "възстановителна тренировка" след леките превалявания утре и вдругиден ще ходим за гъби! :D Да тренираме за догодина... \:D/

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2012 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 4:36 pm
Мнения: 18
Това което сте направили е чудесно,но да не са били сивенчета,защото онзи ден езерото беше пълно със сивенчета колкото пръста .... и малко по големи :)

_________________
www.kivainterior.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 23, 2012 3:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Боби, сивенчетата вероятно са резултат от друго зарибително мероприятие. Надявам се, когато си ги видял, да са били във водата, а не на кука :-s


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов