Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:20 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2006 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Колеги, ако някой от вас е виждал на живо тази макара при Орозов, моля да даде мнение - Quick FlyTech ST 4/5. Има и вариант 5/6 клас. Интересува ме, дали макарата може да побере спокойно шнур DT5F, защото ми трябва нещо подобно за новата ми пръчица. Макарите са метални и изглеждат доста добре вариантите тежат съответно 129 (4/5) гр и 138 за 5/6 клас. Струва ккъм 66 лв.
Ето и един линк към сайта на ДАМ
http://www.dam.de/katalog/html/englisch ... y_tech.htm

Каня се да я поръчам, но имам някои опасения, понеже не съм имал възможност да я пипна , за да направя преценка


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте пичове мухари!!!! Значи Мунчо братко, преди време на л.с. отговарях на един съфорумец, не мога да си спомня сега името му, за предлаганото по магазините пръчки-макари, в разумния ценови диапазон. Едното от предложенията, които му подчертах, бе именно на въпросния ДАМ ЛА 5/6 клас - два пъти съм го пипал при Орозов - изглежда и врътка много грамотно :wink: . Контричката е с много фино нагласяне, въртенето напред е без щракане, корпуса е матирано черен. В общи линии макарата за цената си е много грамотно изработена. За другия модел обаче - СТ, нищо не мога да ти кажа, поне при Орозов го няма. За да не горя в ада обаче :wink: , считам за свой дълг да ти кажа и за алтернативните варианти - срещу Ивайло Христов / Пирогов/ са вносителите на Рон Томпсън - там в една витиринка има също два много прилични модела - около 80-те лева, но никога не съм ги пипал. Ако ме питаш мен - за да си спокоен и да не те гризе червея на съмнението за в бъдеще - мини и ги виж и тях!! За да завършим прегледа на добрите и относително евтини макари съм длъжен да ти кажа и другия вариант, с който се обзаведох преди няколко дни - Тика Ветеран - макарата е с два лагера, лардж арбор е, грамотно изработена, матово черна, мисля че е точно толкова тежка, колкото и ДАМ-а / 130-тина гр/ и , най-важното, цената и е 68 лв. Толкова от бат ви Райко. Поздрави и успешен ден!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 12:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здрасти отново пичове!!!! Мунчакис братинко - бързам да те предупредя, за да не объркаме нещата!!!!!! Загледай се внимателно в сайта, който си дал!! Аз го направих и установих, че описанието е сменено - това, което е описано като ЛА, всъщност е СТ и обратното - вгледай се внимателно в макарите и ще видиш надписите им!!!! От това следва, че ЛА е с тежина 169гр., което е доста!!! Ако ще поръчваш - с тежината за която говориш - 130-тина гр., трябва да вземеш другия модел - СТ-то!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 12:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Бат Райко, аз ще взимам точно модела ST-специално го посочих. Само се притеснявам дали 4/5 клас ще поеме един шнур ДТ5Ф+малко бекинг. Иначе ще взема 5/6 клас, все пак разликата е 9 гр.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 2:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мунчакис, макарата е с нормална шпула и според мен не би трябвало да има никакъв проблем с побирането на ДТ 5, просто ще "играеш" с количеството бекинг!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Яну 25, 2006 5:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Meрси, Бат Райко! Вземам 4/5 клас, ти си човек, на който много макари са му минали през ръцете, та не се съмнявам в преценката ти! :D Жив и здрав!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2006 9:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Вземай и после да я похвалиш в "Оборудването"!!!! Пак ти казвам - върти и изглежда чудесно макарето :wink: !!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Яну 26, 2006 12:31 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Oбезателно ще дам коментар, в понеделник ще я поръчам.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 02, 2013 11:54 am 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Виждам че темата е от 2006г. но все пак може ли автора или някой друг запознат с макарата да каже дали ST модела в размер 4/5 събира шнур дт5.
Благодаря предварително.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 02, 2013 1:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
koi4a написа:
Виждам че темата е от 2006г. но все пак може ли автора или някой друг запознат с макарата да каже дали ST модела в размер 4/5 събира шнур дт5.
Благодаря предварително.


Привет, преди близо десетина години имах окума сиера, която е същата като дам'а за който питаш.


На снимката е навит шнур 5 клас WF Air Cel на SA, плюс десетина метра 30 либров бекинг отдолу. Този шнур е с тънък рънинг, а ти питаш за DT, та не знам.. Отделно от средата навътре радиуса става доста малък, и шнура се навива на малки витки с всичко произтичащо от това.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов