Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:28 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 10, 2006 2:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
Някои може ли да ми даде точни напътсвя за тва кави мухи ( мокри , сухи , нимфи , стримери) провокират Балканката през Септември ??

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 9:39 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
Здрасти Жоро, май нещо спреха да се дигат, а :D ? Супер тема си отворил, и на мен ще ми е много интересно да разбера впечатленията на други колеги по въпроса.. Мойте впечатления са че сега вече няма такова масово люпене на насекоми в пъстървовите реки /тука не засягам карста/ като пролет и лято и като цяло размера на наличните насекоми във водата и около нея става все по-малък.. при липса на каквито и да е признаци за активност аз ловя на нимфи, заешките и фазановите са си класика, като ползвам сравнително малки размери - най-често 14, понякога 16.. предполагам стримери могат да дадат резултат, но опита ми с тях е незначителен..
п.п.
и още нещо - вероятно рибите вече отделят все повече внимание на самите себе си отколкото на храната в очакване на размножителния период...
моля ентомолозите да заповядат!

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 9:52 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Пет Юни 22, 2007 7:58 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: СЕПТЕМВРИ fly
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 12:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
Значи такккааа... !! Незнам дали е често, но излизам през ден аконе и всеки ден :lol: да видя кво става по реките та впечатленята на моя мухарски(начинаещ) стаж е : 4е нешо не е наред с самия мен , защото отивм там кадето знам 4е има риба ( знам защото да кажеме предишния ден съм седял на вира поне час без да мръдна от скалата на стртегическо място и виждам как рибоците след като се успокоят излизат една по една като на изложение , ста вапрос за 35-40 см няколко , 25-30 повечко , 20 30 достата4но !! ) . Та да си мина по същество , значи има вдигания тук там но при едно подаване на суха муха вдиганията спират веднага :?: , продължавам на нимфи , няма удар , пускам сухи мухи няма удар , стримери забрави , та явно си е от мен щото риба има и вдигания нооооооо успех няма :oops: , .Много изчетох по GOOGLE и навсякаде по саитовете пишат че СЕПТЕМВРИ Е НАИ-ДОБРИЯ МЕСЕЦ ЗА ТРОФЕИ ( и за риболов на балканка ), но тва маи не важи за наще реки.. Незнам дали ще съм в гршка но хората по света ловат наи ве4е на тази муха септември

http://www.flyfishalberta.com/entomology/mahogany.htm

http://www.flyfisherman.com/rmwest/rhbwo/


http://www.troutnut.com/specimen/477


http://www.troutnut.com/specimen/599


http://www.troutnut.com/specimen/612

Ми тва е за ся доста ми е неподреден словореда ма и за като рибата..

Имам още доста кво да напиша за рибите през септември ма ся нешо изклучих .. ДО ПОСЛЕ \:D/





Въпросните GOOGLE открития за чужди те реки :
Та тука http://www.westfly.com/or/or_thismonth/or_thismonth.htm си пише че трябва да си харесаш една от вдигащите се риби и да и подадеш така * Downstream * http://www.westfly.com/feature/0011/fea ... aight_down

на този линк има мноо инфо за СЕПТЕМВРИСКИ МУИ за мнооо реки но не и за наще :(

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: .. в този случай..
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 12:23 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
Здрасти Жоре ,
В този случай освен ,че трябва да се чете повечко/което виждам с охота правиш/ е добре да се види поне една риба какво е яла .. Знаеш как става... И това ,което си говорихме за дневника ... ето сега ако имаше дневник от предишни години... да прочетеш ..тъй и тъй.. ,кой сме днес ..а..а.. Да 9-ти септември / че лесно се помни/... я да видя ...
Е може да има малко разминаване .. ,но в общи линии нещата се повтарят..

Всяка река си има свой характер.. а "твоята" още повече :D / и като знам ,че всеки ден си там.. ,кой по-добре от тебе ще го опише!?...

Поздрави,

Д-р Косьо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 12:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
D-r Kosio написа:
Здрасти Жоре ,
В този случай освен ,че трябва да се чете повечко/което виждам с охота правиш/ е добре да се види поне една риба какво е яла .. Знаеш как става... И това ,което си говорихме за дневника ... ето сега ако имаше дневник от предишни години... да прочетеш ..тъй и тъй.. ,кой сме днес ..а..а.. Да 9-ти септември / че лесно се помни/... я да видя ...
Е може да има малко разминаване .. ,но в общи линии нещата се повтарят..

Всяка река си има свой характер.. а "твоята" още повече :D / и като знам ,че всеки ден си там.. ,кой по-добре от тебе ще го опише!?...

Поздрави,

Д-р Косьо




Mерси за съвета , ще съм благодарен на дневника ми догодина а и на теб , па кои знае може да го пусна в тираж :D \:D/ ..

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 9:26 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 11:21 am
Мнения: 1401
Местоположение: България
Компара дун, за последният месец от пъстърво ловенето е отличен.
По скромно менеие разбира се. Защотто тотва е единствената муха която обединява две в едно. Майска муха и ручейник. Вярно през септември майските са доста по-малко, но ....
Другото е бележките от реката.
Както е казал Ли Улф, наблюдавайте рибата какво прави за да раберете какво яде.
Поздрави и наслука!

_________________
Ваксево-Говежда Флай Фишинг Тийм - най-невероятните КАПУТИ !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 11, 2006 10:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
Ivan VP написа:
Компара дун, за последният месец от пъстърво ловенето е отличен.
По скромно менеие разбира се. Защотто тотва е единствената муха която обединява две в едно. Майска муха и ручейник. Вярно през септември майските са доста по-малко, но ....
Другото е бележките от реката.
Както е казал Ли Улф, наблюдавайте рибата какво прави за да раберете какво яде.
Поздрави и наслука!
Meрси за СЛУКАТА ма маи ще дае за догодина :cry: , Днес пак излязох както всеки ден и пак наблюдавай , наблюдавай , фърлаи , метаи ,гледаи мухи летящи плуващи , и за 4 часа 2 вдигнати и хванати риби , маи маи по толко дава СЕПТЕМВРИ , маи маи вси4ко е в :: ( наблюдавайте рибата какво прави за да раберете какво яде )

Ето кво летеше и вдигаше рибоците от време на време

МУА

МУАТА

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 9:54 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
pras написа:

Ето кво летеше и вдигаше рибоците от време на време

МУА

МУАТА



ммммм класика, преди да цъкна линка очаквах да вида нещо малко по-различно.. но след като изяснихме животното, остава избора на муха..... компарадън-а остава един от добрите варианти, класиката си е класика... аз лично, при селективно хранене с майски мухи най-често ловя с моделе от СДС - просто монтажен конец с цвета на насекомото + снопче СДС при ухото.. парашутите естествено също са добър вариант, ако работят дори предпочитам пред СДС-то щот повече риби преди да суша мухата.. в такива случаи най-важен е размера..просто трябва да отговаря на реалното насекомо.. най интересно е когато ги събират преди излюпването - тогава са ми доста по-трудни..и интересни.. разни емърджъри требва, ето едно предложение: 16ка или 18ка с криво рамо, тяло от 2 власинки перо от пуйка и отново СДС, само че свободния край се обръща напред и се връзва при ухото.. баси, сигурно нищо не се разбира, ама съм зле съм с качването и неам време, но доки със сигурност е пускал некви такива......
п.п.
универсална муха НЯМА.. горното со просто възможности които съм ползвал с известен /в никакъв случай не пълен и още по-малко повсеместен/ успех.. жоре, като се видим ше ти остава неколко за проба......щото квот кажат рибоците - тва ше бъде...поздрави!

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 12, 2006 10:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Последна промяна D-r Misho на Пет Юни 22, 2007 7:59 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ORVIS
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2006 8:09 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 17, 2006 1:30 pm
Мнения: 63
Местоположение: Самоков
Господата от ORVIS дават септемвриски мушета ма маи не са за наще реки ?? :oops: , пък си нямам и менгеме, така 4е неможе да ги пробвам за ся .. БЛАГОДАРНОСТИ НА Владо Гетов тои ще ми помогне с направата на някоя др. от тези :

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
43см 48см 1.5кг keep walking Изображениеаз


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2006 8:49 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
еми бате така кат гледам некой ше си купува менгеме, на мен ме беше ясно още от самато начало, когато ти още не знаеше :D :D .. щото който веднъж е тръгнал по наклонената плоскост...............ето още нещо, изпробвано, много съм доволен:

http://home.att.net/~ferenc/

п.п.
малък размер, от 14 нагоре, в зависимост от това къде са рибите може да се слагат съчми /1 или повече/ по линията......

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2006 9:57 am 
Offline

Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 11:02 am
Мнения: 176
Местоположение: Sofia
Жоре, унесъл си се френд... ..ще ти отговоря иносказателно :D
Когато напремето се запалих по Хард.. и Джаз.. имах парици за десетина касети и си ги записах... Бях много доволен и винаги знаех какво ми се слуша... Когато станаха двеста... не знаех..! :shock: и винаги търсих нещо друго.. не че не ме кефиха моите ...

Не знам как се превежда на мухарски език.. ,ама толкова много и различни мухи не ти трябват.. ще те разсейват.. и ще забравиш за рибите...

Поздрави,

Д-р К


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2006 11:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 22, 2005 9:56 pm
Мнения: 390
Здравейте!
Явно модата за сезона е зелено и кафяво ... парашутено :lol: (от нимфи не разбирам) :lol: и малки номера (за мое съжаление - любими номера са ми 12 и 10 :oops: )

п.п. От къде да си купя 18 и 20 номер по-здрави кукуи ?

На слука на всички!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 13, 2006 11:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 12, 2004 3:04 pm
Мнения: 284
Местоположение: софия
D-r Kosio написа:
толкова много и различни мухи не ти трябват.. ще те разсейват.. и ще забравиш за рибите...

Д-р К


хехе, мноо ясно, ама тва е магазин, а у магазина идеята е да не мислиш за рибите ами за покупки....и си е нормално голяма част от мухите направени с цел продажба да са по-ефективни в хващането на клиенти отколкото на риби... иначе от хач чартовете може да се научи тва-онова....

п.п.
комши, малки куки има у нас... ама не ги продавам... така че ако не държиш да ги копуваш мога ти дам... и ракия ми донесоха още :D

_________________
винаги има по-гулема риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов