Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:23 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: съвет
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 6:25 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
Първо здравеите на всички :) Това ще ми баде първата пръчка и имам едно питане!Аз сам от Врачанския регион предполагам знаете реките и язовирите ,та се чудех понеже сам на бригада в щатите и имам възможност да си купия прачка коя от тези двете ще е по подходияща за моя регион http://www.orvis.com/store/product_choi ... at_id=7309
http://www.orvis.com/store/product_choi ... at_id=7309
Благодаря ви предварително \:D/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 7:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! Ако искаш да действаш сериозно :lol: , реши генерално въпроса - взимаш два пръта - единия деветка пети клас а другия седем, седем и половина трети-четвърти клас и си готов за почти всички изненади, които Врачанско може да ти предложи :wink: :wink:!! Отговорът може да ти се стори малко лековат и шеговит, но нещата стоят точно по тоя начин.....Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 7:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 7:10 am
Мнения: 129
Здрасти,аз ще бъда малко по-конкретен от бат'Райко. :D
Щом си решил да е един от тези двата пръта които си показал вземи втория,защото е от 4 части и можеш да го вкараш в куфара,а с другият от 2 части ще имаш големи проблеми по самолетите докато го занесеш до Враца.
Според мен щом си в щатите ходи в първият магазин за риболовни принадлежности и за тези пари ще намериш по-добри мухарки от този Орвис,а ако си някъде около Чикаго ми се обади и ще ти подаря някоя пръчка,която със сигурност е с пъти по-добра от тези макар и употребявана.
Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: съвет
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 3:36 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
здравеите бате Раико и Георгиев много ви благодаря че ми писахте. И аз мисля че ще бъде по добре да е на четири стави,а иначе в момента съм в SC Myrtle Beach та като стана на вапрос за подараци :oops: нещо с куриер ниама ли да стане :D ,а и какво иначе бихте ми прдложили да си взема.Тук имам голиам избор и вече незнам какво да гледам :roll:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: магазин
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 3:41 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
http://www.basspro.com/webapp/wcs/store ... 1_-1_10001 а това е наи близкия магазин до мен 1ч. с колело :shock:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 5:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 26, 2006 12:17 pm
Мнения: 556
Местоположение: Sofia
Марто,

Не ти се бъркам, но аз ако съм на твое място, свободното място в багажа бих го запълнил с един дишащ гащеризон с обувки.

Мухарка на "американски" цени можеш да си намериш и в БГ.

А пък ако имаш повечко място в багажа, що не "и двете дядо попе, и двете!!!"

_________________
Каквото правиш, прави го добре!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 5:38 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
здрасти Ачо празно място в куфара за екипировка и всичко останало с мухарството със сигорност ще намеря :O) Понеже съм новобранец в мухарството ще си купя всичко от тук защото сега ще имам тази паричнча възможност , като се прибера в България ще ме налегнат много други разходи ](*,) Много ми е трудно да преценя коя да бъде гегичката шнура и макарата , а за другото знам.Затова тарся савет от вас старите кучета <please <rev


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 6:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! Бате, въпросът " коя да бъде гегичката" е фундаментален, на него няма отговор и колкото повече се опитваш да си отговориш, единственият ефект е, че се качваш нагоре по етажите на болницата :lol: :lol: :lol: . Боби е прав, че това е най-слабото предложение на Орвис, действително могат да се открият и по-интересни неща.....
Проблемът при теб обаче е, че си "новобранка" / без да влагам нищо лошо в тая констатация / и нямаш време тепърва да се ограмотяваш за прътите...то ще ти свърши бригадата и ще трябва да се прибираш......
Единствената опция, която мога да ти предложа е да пускаш питания за конкретни марки и модели, ние ще го обсъждаме набързо и ще "одобряваме" или "отхвърляме" избора ти!! Когато има конкретно питане, то и отговорите са по-точни - неопределеността води до твърде общи заключения!! Поздрави!!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Пет Юни 06, 2008 6:46 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: гега
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 6:21 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
Мерси много бше много изчерпателен <ok аз постоянно сам в ebay и следя какво се продава гледам и в много магазини такаче ако харесам нещо ще пращам за съвет.Иначе от месец не сам отварял друга страница в интрнет чета само за мухарсвото но имам чувството че не съм прочел и 1/1000 от литратурата , а да не говорим пък за практика(ходих веднъж) и сам адски болен по този спорт вече :O) Мерси още веднъж <winers


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 06, 2008 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Фев 13, 2007 7:10 am
Мнения: 129
Щом си в Саут Каролайна ти си в рая на на мухарството.Скачай на велосипеда,ходи в Баспро да си купиш мухарка и мухи и не изпускай възможноста когато имаш време да отидеш на риболов,защото друг път я ти се отдаде възможност,я не да видиш тези красоти.
Каролайните с пастървовите реки в Апалачите са една от дестинацийте които непременно искам да посетя,но кой знае кога ще намеря време.
Вземи си пети клас пръчка от четири части,8.6 или 9 фута,ако кажеш какви пари си готов да извадиш за прът и макара може и конкретна марка да ти посочим от баспро.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: магазин
МнениеПубликувано на: Съб Юни 07, 2008 5:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
погледни този саит http://stores.ebay.com/The-Full-Creel_F ... pZ20QQtZkm ина4е парите които бих дал за прачка и макара са около 150$. Мисля че са добре незнам как ще потрагне тул мойе да дам и повече но за сега толкз пък и ниамам търпение да се оборудвам ще получа първия чео след няколко дни и веднага ще се пазарува


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: пръчка и макара
МнениеПубликувано на: Съб Юни 07, 2008 4:24 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
по скоро за пръчка бих дал 100-120,30$ а за макара не повече от 50,60 $ Иначе във вкъщи имам Шекспир макара 6,7 клас която спечелих преди 3 години от викторина в Алем , а преди това спининг с макара но не съм доволен от тях. Ще направия подарак на братми само пръчка за тази макара и натам да се оправия.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: мнение
МнениеПубликувано на: Съб Юни 07, 2008 5:49 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
http://cgi.ebay.com/St-Croix-Triumph-Fl ... ZphotoQQcm
dZViewItemQQ_trksidZp1742.m153.l1262#ebayphotohosting
http://www.fishwest.net/Merchant2/merch ... 07flyreels
даите мнение за това <please


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 07, 2008 8:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Марто, здрасти!! В общи линии Триумфа за Кроа е това, което е Стриймлайна за Орвис...ентри левъла на прътите. В този смисъл едва ли могат да се изведат някакви очевадни преимущества на единия или другия модел на двата производителя. По отношение на макарата - нямаме тук впечатления от Редингтон / аз имам един, но той е ултралайт макара и няма нищо общо с показаното от теб/. Ако Боби има инфо от колеги в Щатите - ще те "светне" предполагам. И тъй като пускаш Ибейски линкове ми отговори - имаш ли регистрация в Ибей? Ако да - то имаш доста възможности, които ще ти покажа. Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: регистрация
МнениеПубликувано на: Нед Юни 08, 2008 12:02 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юни 05, 2008 8:03 pm
Мнения: 52
здравеи, по принцип съм с моията прятелка на бригада и тя има регистрация,абе общо бзето имам . Имам също и пейпал такаче чакам твоите савети само :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 77 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов