Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 3:53 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: макарка
МнениеПубликувано на: Пон Мар 23, 2009 8:11 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
днес се сдобих с някакво минимакаре,но нямам идея каква е,за какво е и т.н.Та ако някой може да каже нещо(примерно Бате Райко).На нея пише PEERLESS PROFILE Brevete S.G.D.G.

Изображение
Изображение

да не е за първи или нулев клас :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 7:27 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ваньо, здрасти бате!! Макарите не са ми стихията, но на пръв отскок ти гарантирам, че това е доста стара макара. Принципно от това, което съм виждал в Ибей под името "Пърлес" всичко е било стари, в повечето случаи автоматични, макари...Доколкото мога да се ориентирам от снимките макарето има твърде интересен "водач" за шнура, освен ако не е лост за автоматиката, макар че макарата е твърде, твърде малко за "автоматик". Това ни най малко не бива да помрачава радостта от новата убавиня!!! Принципно това се водят "класик луук" макари, с които задокеанските ни колеги умират да си оборудват фибростъклата и бамбуците / не говоря за макарите със Ес дръжка, които са нови, в повечето случаи, произведени с новите технологии и страшно скъпи / . Просто има такова "течение" сред колегите, което умишлено работят с антични такъми ..Поздрави!!!
П.С.: Ето и официалния сайт на производителя:

http://www.peerlessreel.com/

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Здравей, колега!
Принципно това е много стара и велика френска фирма,правилното и название е "Пеерлес БАМ".Тя е според мен последната, която остана докрай във Франция,със класическото си производство/поне допреди десетина години/.Известни са със спининговите си макари,по дизайн приличащи на познатият ви от близкото минало чешки"Стабил"-прости, много здрави,със прави зъби на пиньона и короната,без лагер.Това, което си показал,е макаричка за така наречения "пеш о ток"-френски глистингистки метод за пъстърви :wink: :wink: .Можеш да я ползваш за подледен риболов.. :D :D
Поздрави..

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 8:45 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Вероятно Бат данчо е прав, изхождайки от факта, че в името на макарето има типично френската дума бревет. Ето сайт на френския производител:

www.peerless-bam.fr/

Не бързай да отписваш макарето - английския Форбс Ейвън е само два инча диаметър на шпулата. Ако това макаре е достатъчно широко и прилично леко / в рамките на 60-80 грама /, то би могло да заспи на някое къстъм 6 футово пръчле. Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Така като е почнал адаша....
Вижте на какво попаднах миналия ден:

Изображение

Изображение

Изображение

Като стара,вехта макара, веднага предизвика в мен ония познати странни чувства и изврънках :lol: човека да ми я даде....
След това,естествено,попитах чичко Гугъл.
Въпросната макара е направена от фамилията Мартин - една от най-старите все още функциониращи,така да се каже, семейни марки в изработването на макари и мухарски пръти отвъд океана(поне така пише в сайта им).Същите развиват дейността си от 1884г. насам.

Самите макари "Martin" като цена не са кой знае колко скъпи.Въпреки,че точно този модел не можах да го видя да го продават някъде и да разбера,аджаба,колко струва чисто като материална стойност.Като сантиментална - в сайта им достатъчно красноречиво са се постарали да я обяснят....

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 12:19 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пачо, здрасти бате!! Не мислех да се задълбавам в предишния си пост, но именно тези Мартин-и - номерация от 56 до 65, са едни от любимите макари / наред със старите Флюгер-и - модели 12ХХ, 14ХХ и т.н. / на тая "каста" ретро-мухари, за които споменах. В Ибей се появяват много често, нерядко почти неизползвани макари, и търговете приключват на сносни цени - в рамките на 20 - 30 долара.
Сега не ти остава нищо друго, освен да се снабдиш с едно стъкло :wink: :wink: :wink: !! Поздрави на хасковската бригада!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 2:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 9:37 pm
Мнения: 1671
Местоположение: Габрово
Макарите "Флюгер" от този модел са ми много симпатични и от доста време се каня да си взема една, само дето обикновено не ги шипват до България. Но "1492" на всяка цена ще докопам... :D

_________________
Регионален бог

"Деца, боя се зарад вас."

Bate Raiko написа:
...огин да я попари тая пастръва, що светли умове обърка и бастиса.

Мухар - състояние на духа, което няма пряка връзка с реалното ходене за риба...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 2:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Здравейте,
Този Мартин много ми прилича на едни макари Зебко. Имам една такава и като ги гледам направо са 1 към 1

Подобни макари гледах в магазинчето на ъгъла за окръжна болница (София). Бяха зелени на цвят и струваха 11 лв. Инфото е от преди 3 месеца.

Поздрави
А.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 3:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ачо, здрасти!! Бате, знам ги тия макари - като въртиш така щракат, че получаваш тендовагинит, плексит и каквото друго си помислите :lol: :lol: :lol: !! Убеден съм, че Мартин-а е на 100% съотносим към тях.....това е възможно най-опростената схематично макара, но това не пречи колегите да си ги обичат много. Поздрави!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 4:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Ное 24, 2005 4:48 pm
Мнения: 1250
Местоположение: Хасково
Значи макарето има тих и шумен режим :lol: .....Може да цъка,може и да не цъка :wink: .....За аванс или нещо подобно въобще не може и дума да става.Бате Райко е прав - най-обикновена "тракачка" :lol: .....
За мен,обаче,като един Плюшкин :lol:,макарето има съвсем друга стойност :wink: ...

Поздрави ! ! !

_________________
"When" MetallicA Rulez The World.....
------------------------------------------
Some Kind Of Monster

http://pachoflyfishing.wordpress.com/
http://www.jivotno.com/Djery_tu
AngerPoint - just search in Vbox7 and enjoy===


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 6:22 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Сеп 12, 2006 3:37 pm
Мнения: 564
Мерси,колеги!Определено макарето е старо и надписите на него са френски,и ще си стои при муховръзките материали в шкафа!А щом е за "без пари" е супер 8)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 9:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Пачо попаднал си на макаре,което си има и следващи модели,които не са никак лоши.Ако си чувал в Хасково има един мухар Наско
Моделарков му казват доста хора,а за мен е Наско Евтимов.Та той си купи доколкото си спомням два Мартина,които вероятно още ползва.Те са доста по спретнати и симпатични от твоята антика и единствения недостатък ,който се прояви сравнително в началото на експлоатацията им е счупването /от изпускане :oops: / на дръжката им.Тя както си видял е занитена в ламарината и това явно е слабост на подобни модели.
Не мога да се сетя кой ги предлагаше,но си мисля ,че беше Жоро в магазина на ул."Одрин".Това няма значение,по-важното е кефа да се докоснеш до нещо старо и от твоето хоби.
Поздрави!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 10:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Мар 21, 2006 9:39 pm
Мнения: 292
Местоположение: плевен
Здравейте и от мен,
та като сме почнали :D айде и аз да покажа една реликва , жалкото е че е безименна няма никакви надписи :( \някои колеги са я виждали\

Изображение

Изображение

доста е старичка само аз я имам от над 20год. преди я ползвах на руски телескоп :?

Поздрави

_________________
-------------------------------------------------------

http://pi-landingnets.dir.bg/ - нашите ръчно изработени кепове
http://myfreetime-pepito.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 24, 2009 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Бат Райко, Бат Данчо е прав, не заради надписа "бревет",а защото е пипнал,видял и знае много,още преди да има интернет!!!
Не можеш да си представиш обаче,как се зарадвах, като отворих линка, който си дал.Съществува още тая фирма,последен мохикан на една велика епоха-френската....Вярно, правят три неща накръст,но както трябва..
Поздрави \:D/ \:D/ \:D/

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2009 7:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ааааа...ма то както е тръгнало, бай ви Акулеско ще трябва подфорум "Антиквариат" да отваря бре, я какви джокери почнайте да вадите :lol: :lol: :lol: :lol: !!
Пепито, макарето изглежа много "фешън" - с ръчка тип манивела, с дървен накрайник......!!
Бат Данчо - грешка на изказа - моето предположение за правотата ти изхождаше от надписа :wink: :wink:!
В тоя ред на мисли си спомням, че преди години май френд Орозов беше обявил изкупуване на антикварни макари и пръчки на ДАМ, една похвална идея, стига да не е спряла само до попълването на тия две-три витринки в магазина му. Поздрави на четата!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов