Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 12:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Делчо не е така.Просто трябва да си опознаеш апаратчето.Тия палатки не ги гледай.В добре осветено от дневна светлина помещение ти трябва единия макро режим и това е.Са да не вземете всички да си накупите фотоаксесоари и разни tools за лудите пари че ще ви се смея ей ! Палатки-малатки, осветителни уреди, чаршафи .... прав е Док за панаира.Ами кинтекс от къде ? Що да не инвестирам в материали ? В такъмче нещо ... тва-онова :lol: Като чуете за некви скъпи играчки по-дъртите и напрао откачате.Ма чакай сега да зема некъв апарааат, ма нека да е от тия скъпитее да не праа компромис с цената.Ма я тука гледай сега тия какъв статив имат, ма как бе и аз ше фана да си купя един, не може иначе ... Големи скици сте \:D/ Апарат до 300 кинта и перкайте.Риби ли ще фащаме или .. ? 8)

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 5:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Твърдо съм за риболов да щракаме с евтинджоси, така за спомен.
Който му се занимава с изкуство е друга бира.
-----------------
Но бих подсетил и за приказката за "киселото грозде" 8) 8) 8)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2009 6:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Светльо каза:

"...Като чуете за некви скъпи играчки по-дъртите и напрао откачате.."

МръсТник...чекай да те видя след дваесе годин пак ли тъй непочтително ще говориш :lol: :lol: :lol: . Съгласен съм, че целта на занятието е мухориболов, ма друго си е и снимките ни да са по-барнати, дето има една приказка...
Аз доскоро не обръщах кой знае какво внимание, ама откакто във форума се появиха снимките на Лъчо Минев, Акулата и Левката......Няма нищо по-добро от един добре разказан излет, подкрепен с хубави снимки, пък дори и да не е бил нещо велико в чисто количествено отношение!!!! Поздрави!!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 17, 2009 12:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Хубаво е да се спомене в другата тема,кои сапунерки стават за макро и за мухарене с отзиви естествено.Гледам и Панасоник пускат "воден"сапунер,явно Олимпус са реализирали добри продажби.Лошото е че не вярвам на ревютата им вече.Друго си е да пробваш,да кропнеш,че да кажеш това бива,другото не.Мисля че разумната инвестиция е 300-500лв.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: :)
МнениеПубликувано на: Вто Мар 17, 2009 9:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 12:36 am
Мнения: 752
Местоположение: гр.София
Бате Райко, казвам го с добри чувства, с респект, нищо, че звучи маалко грубо.Знаеш ме ! :) Просто не си заслужава.А и никой не е казал, че с евтин апарат не могат да се правят хубави снимки ! Хубави неща се предлагат на пазара, лъскави .... привличат вниманието, знам.Ма си е инвестиция.Недай си Боже го изкъпеш онова ми ти нещо за n-стойност в левове :( За снимките на Радо, Лъчо и другите.Да, хубави са, ще ти покажа и аз такива с моя апарат.Просто се изисква повече старание от страна на снимащия, не толкова hardcore апарат.Тия са правени в бързината.С малко повече старание и по-добър пейзаш за фон и ..... малко повече пипкане по апарата стават лудници.

П.С. Нека само да успея да ги кача някъде, че с тия прокси сървъри ...

Изображение
Изображение

Добре, че се вързах към някъв wireless интернет, че фирмения не е като да няма рестрикции към всеки втори сайт в нета :( Това са двенки супер непретенциозни снимки.Първата е с изместен първоначален фокус(фокусирам някъде където ще да е след което местя фокуса в/у желаното от мен място).Втората е в макро режим.И двете са върху тавана на голфарата \:D/

_________________
FFC Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 21, 2009 10:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Няколко мухици на макро

Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 12:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Здравейте! Имам едно едно много дразнещо проблемче при макро снимките, а именно - без светкавица снимките стават супер размазани, дори и да съм ги фокусирал преди щракването на блендата, а пък със светкавица, направо снимката се "запалва"! :roll: :? Той апаратът си е старичък де(nikon coolpix L4), обаче си е никонче и си мисля, че има начин за добри макроснимки. Трябва ли да сложа някакво допълнително осветление до мухата, въпреки че пробвах с нощната лампа и пак стана супер криво , или трябва да сменя фона на мухата , за да не отразява толкова светлина при светкавицата!? Ще бъда благодарен , ако споделите впечатления! :wink:
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 1:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Без добро осветление забрави. Със сапунерката - авто исо, максимално затворена бленда и пробваш със скоростите ако има опция. Ползването на дъпълнителна лупа или обектив също е вариант.
Ако ще се вманиачаваш без статив и дистанционен инфраред спусък не става, но дали си заслужава чак толкова ...

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 5:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Не,не, никакво вманиачавене! Сакън! :D Днес установих(след около 250-300снимки :shock: ), че стават поносими макро снимки при добра дневна светлина! Направих и няколко добри снимки на светлината на няколко разположени в близост лампи, но през деня станаха доста по-детайлни! \:D/
Благодаря за съвета! Целта ми е да почна да си снимам мухите, за да бъдат подложени на унищожителната , но градивна(надявам се) критика във форума! :D
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 9:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:39 am
Мнения: 126
здрасти колега ,
и аз да се включа тук \:D/
може да не слагаш много лампи за макрото ,а само една около 135 вата
енергоспестяваща за около 6-9 лв (зависи от производителя),и няколко огледалца от левче бройката
ето какво имам в предвид
слага се една лампа малко отгоре зад мухата (в случая съм сложил и една фуния да не се осветява фона,но може и без нея)
Изображение
ето какво се получава
Изображение
тук се вижда ,че отпред мухата не е осветена и не се вижда хубаво детайл,но контура отгоре се очертава идеално и отделя обекта от фона
Сега влиза в действие огледалце номер едно(в случая фолио),поставяме го от срещуположната страна и правим "зайче"
на мухата
Изображение
ето как се светна и отпред
Изображение
после по същия начин поставяме и оглдалце номер 2 ,и правим зайче там където няма достатъчно светлина
Изображение
аз го светнах така и се получи ето това
Изображение
снимките са само оразмерени ,не са обработвани ,директен джипег са
ето и по същия начин малко по голям обект ,да се види по добре,по същата схема и последователност
само отогоре
Изображение
с едно огледалце
Изображение
второ огледалце
Изображение
и трето огледалце отгоре да се види малко ръбчето
Изображение
ами горе долу е това
ако не сум бил ясен ,питайте,ако знам ще докладвам веднага :D
Изображение
.
Изображение
тези са оразмерени рамкирани и 50 ъншарп маска през пиксел
три операции ,добър резултат

_________________
и кълве,кълве,кълве...
АВЕЛ-ТРЕЙД
моят блог


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 9:58 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Яну 12, 2008 6:32 am
Мнения: 609
Местоположение: Пловдив
Простак, не та я срам !!!!!!!!!!!!!

И аз си мисля, че праа некви снимки.

_________________
"свестни хора,ОБЕДИНЕНИ в клуб,добросъвестни стопани на реката, празнуващи заедно магията, наречена риболов на муха" - Данчо Савов

http://flyfishing-bg.blogspot.com/


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 09, 2009 10:41 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Ное 04, 2009 9:28 pm
Мнения: 635
Местоположение: Пловдив
Ларго, благодаря ти много! Тази материя е съвсем нова за мен и тези съвети са много ценни! :smt038 :smt058 ! Смятам , че ще правя доста по добри снимки вече!
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 9:38 pm 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Привет, колеги,

Извинявайте за лошото качесто, но бих желал да ви споделя две снимки на едно крокодилче, дето се опитах да го снимам на макро с фотото на Левката, точно след като той го залови, на връх Никулден.

Изображение

Изображение

Като се позагледам, нещо ми белеят такива, поизвехтели са от времето и влагата май. 8)

Поздрави,


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Дек 17, 2009 10:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Значи не само дребни мухици можело да се снимат на макро?! :lol:


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Дек 15, 2010 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 25, 2005 10:39 am
Мнения: 126
малко макро, таа муа е дала газ обаче сигурно от лятото(немрих я под секцията) като намеря нящо по прясно пак
Изображение

Изображение

_________________
и кълве,кълве,кълве...
АВЕЛ-ТРЕЙД
моят блог


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов