Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:55 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 11:37 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
S.Mankov написа:
Радо надявам се нямаш против да допълня че е важна и дължината на лидера защото рибите са плашливи. Аз ловя с около 5 5 и 50 метрови лидери. Вие с какви лидери ловите. Някои много се нагъват от студената вода и за това се интересувам.


Привет, Мънков,

Нямам нищо против разбира се!

Аз лових с това, което имах - един много ефтин, обикновен монофилен лидер 4X с дължина 2.7 m., на известна българска марка, който като го извадиш от макарата е навит, като го изпънеш през шепата става прав като, като, абе като пътя за Пловдив. Дължината му съм я малко понамалил- около 2.50 m, така ми е по-сгоден за мухарката.
А като отворих дума за мухарката, тази която ползвам в моента е счупвана два пъти - един път от върха и един път от долната част и ми е малко клонеста. От 8' 5/6 клас, в момента е около 2.30 m. и някъде 6/7 клас. Ако я счупа още един два пъти и ще ми стане сгодна и за щуки. 8)
Не знам дали са били плашливи или не точно тези риби, които хванах, но по-голямата балканка ми клъвна на около 7 m. от мен, а по-малката на около 15 m. Хванах и 4, 5 сивенчета, които ми клъвнаха от 5 до 10 метра от брега.

За другите не знам, трябва тях да попиташ.

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: ???
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 2:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:42 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
не мога да разбера какво толкова им се радвате на тези... това НЕ СА ХОРА... такива неща публикуват ли се, бе... няма ли нещо човешко у вас, питам???

_________________
Не всичко, което хвърчи, се яде... от хората


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 3:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, съмнявам се, че "орките" ще плъпнат към тези езера....Практиката показва, че освен долни, същите са и относително мързеливи.
П.С.: Горното го казвам, ако това имаш предвид като пишеш, че написалите репортажа не били хора.....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 3:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Колега, съмнявам се, че "орките" ще плъпнат към тези езера....Практиката показва, че освен долни, същите са и относително мързеливи.

Здрасти баѝ Раѝко.
Въобще не са мързеливи.
С един приятел попаднахме на трима такива които се качваха към едни езера за втори път за две седмици,като по пътя разправяха,че предната седмица били си напълнили два живарника на рибе.Били стояли два дена на палатка там и така.
Добре,че тоя ден падна за секунди як град коѝто за малко да ги удави в паянтавата им палатка.
А други се качват и с друга техника.
Големи благодарности на Хакулката и компания,че ни направиха съпричастни с излета си.Прекрасен излет.Още веднъж благодаря за споделения излет.
Акула тия дни си взех едни коренчета доматки та ако си решил да се разделяш с тая муарка можеш да ми я дадеш чудесно ше им пасне. :D

Поздрави.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 3:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Ное 09, 2004 12:42 pm
Мнения: 26
Местоположение: София
нещо не съм се изразил много разбираемо, но това е обяснимо... имах предвид, че днес като прочетох, т.е. като гледах снимките от езерата, че ми беше замъглено от сълзите и не можах да прочета, та се засилих от прозореца на първия етаж на офис сградата, в която работя... от мъка де... но само се натъртих... (опитах и втори път, защото си помислих, че е от некачествена засилка, но пак не стана както трябва)... мъка... но довечера като се прибера, ще се засиля от апартамента на четвъртия етаж... там някак да не стане... та в общи линии това е причината да не ми се разбира много много... но продължавам да твърдя, че това не са хора... публикуват ли се такива неща... в плейбой повече се съобразяват какво публикуват...

_________________
Не всичко, което хвърчи, се яде... от хората


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 4:02 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Стойне, кой според теб има полза от информацията в този форум? Само ти ли знаеш за езерата? Според твойта логика трябва да се застреляме, защото така или иначе на земята вече има 5 милиарда души. Помисли малко, че започва да ми става тъжно.

Колега Karamfil, този репортаж е точно затова- ако искаш и ти да отидеш на риболов там, където има риба. Или да си останеш с удоволствието от прочетеното /което удоволствие май наистина бе погрешно разбрано :)/ . Поздрави


Последна промяна Tazz на Пет Авг 06, 2010 4:12 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 4:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
Стойне, кой според теб има полза от информацията в този форум? Само ти ли знаеш за езерата? Според твойта логика трябва да се застреляме, защото така или иначе на земята вече има 5 милиарда души. Помисли малко, че започва да ми става тъжно.

Владо какъв ти е проблема?
Просто споменах на баѝ Раѝко,че не ги мързи.
Както казах се радвам за споделения излет.


Поздрави и го караѝ по весело.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 4:08 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 20, 2004 10:13 pm
Мнения: 309
Местоположение: СОФИЯ
Утре сутрин ви чакам на долното езеро с термос топъл чай и раница сандвичи.... :D То риба със сигурност няма да хванете вече там ,но поне да се похвалите ,че сте пили най-скъпия чай през живота си! :D :D :D
П.с.Най-скъпите сандвичи съм ги направил с пушено филе от пъстърва... :D :D :D Бизнеса преди всичко! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 4:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Де бре.....само да не развалим хубавата тема / лично аз по-хубав репортаж за родни убости не съм виждал /!!!
Стойне, явно наистина нещата са много страшни, щом и тия трудни преходи не ги спират :( :( :( .....
Владо, и ти си прав баце......накрая само снимките от Босна и т.н ще почнат да се пускат.......Никак не ми е приятно, но дотам ще го докараме...Всъщност аз съм лесен - с кляновете-простаци тия терзания за имената пред мен не стоят :D :D :D!!
Карамфиле, баце, прощавай, че съм те разбрал погрешно......Наистина си заслужава човек да се "натърти" :D :D :D :D !!
Стоимене......за чая ясно, а аптечката с аповете къде я остави бре мискинино \:D/ \:D/ \:D/ !!
Поздрави на всички!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Последна промяна Bate Raiko на Пет Авг 06, 2010 4:55 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 4:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
stoyan filipov написа:
Поздрави и го караѝ по весело.


Добре, това не ми е трудно.


S.Mankov написа:
Вие с какви лидери ловите. Някои много се нагъват от студената вода и за това се интересувам.

Поздрави за страхотния излет и благодаря за споделеното!


Аз съм с 4 метров лидер (почти същия като за Дрина). Връзвам го с разни влакна като OMNI, Climax, Alpha, DAM... Типета ми е около половн- един метър. Той обаче много бързо намалява, тъй като постоянно сменям мухите в търсене на един много специален модел, който все не "изкача" от кутията...
...но това вече е за тема "Мухата и философския камък".


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 5:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Цитат:
лично аз по-хубав репортаж за родни убости не съм виждал

Така е баѝ Раѝко.
Този а и излета за Ѝончевото езеро са едни от наѝ-хубавите излети.


И пак благодаря за излета.

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 25, 2006 9:04 am
Мнения: 80
Местоположение: София
Владко, хората наистина са много (около шест и половина милиарда) и няма да е зле да се самоубият поне половината от тях, особено муслита и китайци-индийци-индонезийци, просто земната екосистема не мои да понесе толкоз консумиращи въглеводородни ограничени ресурси и акащи двуноги точно както и крехката екосистема на 7те рилски не мой да понесе фекалиите на идващите стотици двуноги с лифта паничище (съвсем научен факт е това което ти казвам да не си помислиш че те юркам).

Със сигурност ще бъдат полазени яко езерата сега, и изтърбушени, няма какво да се суетиш около тоз въпрос. Но всеки е свободен да си има свой подход и виждания по този въпрос и ако това не се харесва на някой по обясними причини, то този някой нищо не може да направи по въпроса освен да негодува или там каквото си иска..

Незнам, аз залягам в храстите като командос като минават хора покрай рекичките да не ме видят че ловя риба там, че ловя пъстърва, и ще го правя винаги защото ефекта е 100%-ов ! И защото живеем в БГ а не в германия например :wink: ако ли ще да си мислиш че не е така :lol:

Поздрави на Лъчо, Иван, Левката и акулата за излета.

_________________
La Sociedad International de Schwarzfischers

“We would fish by any means possible and catch trout for art and science regardless of the regulations.”


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Ицо, езерата няма да бъдат налазени и изтърбушени, изобщо не се суетя по този въпрос. Искам да ми покажеш като изтърбушат някое езеро. Най-много някой колега от форума да отиде на риба и да направи един добър излет. Препоръчвам ти да отидеш и ти. На което си искаш позволено езеро отиди, няма да сгрешиш.

Бракониери винаги ще си има, и те не бива да ни карат да се свиваме като мишки. Това е така, защото местата ги знаят много по-добре от теб или мен. Това, че се криеш нищо не променя. По-добре се изправи, да не се мъчиш.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 10:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Яну 10, 2009 6:03 pm
Мнения: 78
Местоположение: София
Аз мисля, че Ицо е прав. Поне на този етап от развитието си като държава считам, че не трябва да се споделят подробности. Но това си е мое мнение, дет се вика...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 06, 2010 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 10, 2007 3:29 pm
Мнения: 697
Местоположение: София
Привет Гена, готов съм да премълчавам имената на излетите, но тогава за мен няма никакъв смисъл да се пускат репортажи. Те ще се превърнат в скодоумен фетишизъм. Така правих до сега, и затова не пусках нищо. От уважение към колегите. Предпочитам да ви спестя поредното уголемяване на его, наред с прочутия израз " на една река".

Бъдете здрави и нека имаме малко повече самочувствие като общност от риболовци.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 33 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов