Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:14 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 6:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
..и на други места говорят за макародържачите, тук също си говорят за това..

Интересно е Веско к'во ше каже по въпроса :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 10, 2011 6:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Ачка, навсякъде където има творчество хората дискутират - практичност, цена, естетика, способности... все човешки слабости :D

За момента, за леки пръчки най-ми харесва даунлокинга кап' енд' ринг, особено след като на живо миналата година видях направеното от теб
Изображение

За това когато ми подсказа за американеца му отнесох риълсита без да се замислям, и не сгреших, за което ти благодаря отново.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2011 10:45 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Засега само ще кажа,че е добре да си спомните как са изпълнени DH /двуръчните мухарки/...Смятам,че това ще отсее част от предположенията.Всички са наясно колко струват спейовете,на какво натоварване са подложени и кой лови с тях/най-вече... \:D/ \:D/ /.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 11, 2011 11:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Доколкото знам само Росен лови,общо взето не е трудно,ама има приложение само на Дунава и по Янтра като е висока....
Не мога да схвана обаче мисълта ти Веско.Ръкохватката на спея няма нищо общо с нормалните въдици.Няма как да се говори и за баланс там....

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 1:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Бря, Веско, нещо не вдявам на къде отлитна мисълта ти.
Какво натоварване за един макародържач на 2/3/4 клас мухарка, какво общо със спей сопите, дизайна и здравината им да търсим.

Или да чоплим за древните лордове и какво и къде са ловили едно време ... или най-вече с какви мухарки :wink: :D

п.с. в темата до момента не прочетох нищо съществено или различно от известното по въпроса.. или оригинално!

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 2:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Май 16, 2007 8:59 am
Мнения: 720
Местоположение: София - Монтана
Веско, ако намекваш за спейовете където върху макарата (съответно и държача) има натоварване щото макарата влиза в действие при ваденето на рибата, значи стигаме до извода за здравината за която споменах. Тук става въпрос защо се ползва ъп лоукинга масово от производителите дори и на въдици нисък клас?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 9:04 pm
Мнения: 185
Местоположение: Дупница - Струма
Малко встрани от темата , но и тук го споменахте та затова ще попитам : А кога пръчката се счита за балансирана ???

_________________
КАПО е риболов от който не си научил нищо , а не риболов на който не си хванал нищо !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 9:17 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Има една две схеми...с шнур без шнур,не знам кое е правилно.Гледам на китката да ми е комфортно,цялата система да е на кантар в мястото на захват.Те той и захвата е различен ама тва е друга тема.Трябва в китката да не усещаш как върха на въдицата те дърпа напред,нито макарата да тежи назад.Така по-лесно се спира въдицата за каста(стоп) и не се изморява групата длан ,китка-предмишница,бицепс-рамо.Затова макарите гледаме колко тежат и говорим за място на монтаж на макарата.Отделно ,ако си видял продавам едно Еърфло дето има конзола да се мести напред назад без да се пипа по пръчката.Пак е с тази цел,да се уцели баланса.

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 9:32 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Малко късно се включвам,защото като цяло темата е безсмислена. Но, моето мнение е, че даунлокинга много по-добре "освобождава" вибрацията на пръта при хвърляне,тъй като макарата е в края. При ъплокинга въдицата става някак си по -"върхова".
Относно баланса-отговора на въпроса на колегата "мсергиев"- пръчката е балансирана почти винаги! Въдиците са толкова леки, че къде стои "на кантар"-дали на върха на дръжката, или назад, е почти едно и също.Може много да се философства по темата. Аз лично предпочитам пръта леко да ми тежи напред-просто да усещам тежеста отпред-дава ми сигурност при хвърлянето. Абсолютно погрешно е залитането към свърхлеките съвременни "ФаФли",според мен.Идиотско е пръчката да тежи по-малко от шнура във въздуха! Но това е друга тема.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 10:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Данчо написа:
Цитат:
Но, моето мнение е, че даунлокинга много по-добре "освобождава" вибрацията на пръта при хвърляне,тъй като макарата е в края. При ъплокинга въдицата става някак си по -"върхова".

Май това е най-оригиналното мнение до момента?То води след себе си една не по-малко интересна тема за "...вибрациите на пръта при хвърляне..."
Щом считате темата за безсмислена/тегава/,ами тогава да я приключим ей така,докъдето е докарана.Без претенции за оригиналност.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 10:33 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Въпрос на мода и "дизайнерско виждане", Веско. Понеже края на света мина отдавна, алуминия стана едва ли не благороден метал, щом го ползват в салоните на скъпите коли, и държачи на скъпи пръти...Всичко свършва- мед, никел, хром. Отделно, трябва "да са пИчели". Друго си е нещо, което струва 2 стотинки, да ти го продадат за 100 лв.
Най-страшното е, че хората изтрещяха напълно. Вещите загубиха напълно своят първоначален смисъл,и предзназначение . Ако се съживи един господин от 1800г. ,няма да си купи нищо-нито дрехи, нито кола, нито въдица.
Ние тука си разсъждаваме...Ето, затова ме е яд, да не ме разбереш погрешно !!
Поздрави !!

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Как ше приключваме бе Веско,пусна ни мухата и ни заеба и ни гледаш сеира сега.Цяла зима кво ше правим.Я казвай всички черни мисли да доязясним нещата.Аз живот и здраве 2-3 проекта догодина ще подкарам.Трябва яснота по въпроса. =D>

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 12, 2011 10:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 22, 2009 8:31 pm
Мнения: 787
Местоположение: Русе
Опс Данчо пиша върху тебе...

_________________
Вместо да се жениш-намери жена която мразиш и купи апартамент.....същото е!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 43 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов