Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:58 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Сря Окт 22, 2014 8:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Здравейте добри хорица, днес реших да намокря такъма "като за последно" и без много да му мисля се метнах в колата. Тъй като се вслушвам в по опитните мухари, които казват че затворените водоеми вече са трудни, не избрах както обикновено Пънчо, а р.Искрецкааа . Не останах разочарован даже напротив получи се една много приятна разходка завършила с двучасово задръстване на околовръстното но това е една друга тема. Проверката беше извършена за около 3 часа, личният състав е на лице с изключение на геройски загиналите по трюмчета, живарници, пликчета кофи и какви ли не съдинки, използвани от гладния българин.. Ситуацията разбира се не бе по различна и днес, живарниците на неколцината рибари които срещнах съдържаха завидно количество уклей, каракуда и тук там някои кефалец, мисля че няма смисъл да коментирам размерите им... Нека се върнем на случкатааа, рибите бяха много активни макар и малки пълнеха бедната ми душица безпирно. И на Батковото бръмбъре и на всякакви измишльотини ( джапанки) които бях вързал. Изненадата дойде когато вързах една коркова мушица, тя веднага започна да пресява рибите и примамваше една идея ( три пръста :D ) по едрички кенчета които ще видите по надолу. Риболова си продължи със същата динамика, рибите излизаха почти на всяко ПРАВИЛНО подаване, успях да излъжа не по малко от 40 кленчета като един от тях се откроява с размерите си. Ето и снимките, снимал съм само по големите и не всички но пак е нещо.

Поздрави, Пенчо
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 7:23 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пенчо бре, мискинино :-s ...Сигурен ли си за реката :roll: ....Щото ич не прилича на Искрецка, освен ако не си някъде около вливането и в не помня кой Искър беше...Иначе какви убави клендури си надърпал, направо ти завидех най-най-благородно \:D/ \:D/ !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 10:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Въйййй..... какви рибки, какво нящо... :smt038 ..браво бре Пенчо, и туй на Искрецка.
Екстра, поне си хванал последният топъл ден.
Поздравления за споделеното. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 10:48 am 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
Лелеееее ,Момчета от ауфория ли от какво не знам но какви съм ги надробил само ](*,) .
Реката не е Искрец а Лесновска повтарям р. ЛЕСНОВСКА. Писах на Акулата да поправи грешката ми, а на всички вас едно огромно ИЗВИНЕНИЕ за тази глупост която направих.
Благодаря на Бате Райко които ме накара да обърна внимание.
Извинявам се още веднъж на всички..

Поздрави Пенчо.

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 11:17 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мискинин.... :D :D !! Между другото Лесновска държи много прилични риби и в много случаи е по-удачен избор за излет от Искъра...Само да не бяха я изправили толкова цена нямаше да има, но и така става....Поздрави!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р.Искрецка
МнениеПубликувано на: Чет Окт 23, 2014 8:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Как внесе смут е редиците само:) Тази година Искъра е трагичен за мен в района на София,но Лесновка си държи риби,добре че беше тя тази година:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2014 3:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте момци. Бихте ли ме светнали ако не е тайна, къде са подходящите места за риболов на р. Лесновска. Тази година като за първа с муха обикалях само Искъра до Кокаляне до Враждебна.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Чет Ное 06, 2014 11:33 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Сеп 26, 2012 9:33 am
Мнения: 371
Митко, между Долни Бугров и Равно поле може да си пецаш кленчета на воля. Само те съветвам да газиш внимателно и да им мяташ от далече.
Хубави снимки :smt023 Пенчо, при един излет на Лесновска около Голф игрището за 2 часа хванах и аз като теб бая дребосъци и както си мислех, че хубавите риби не са там, мухата ми падна върху водораслите и се чу едно "туп" и се появиха поне 10-15 риби 30+, но гадовете не пожелаха да вземат никакви мухи. Бая са капризни хубавите риби по Лесновска.
Поздрави

_________________
Part Of Fly Fishng Club Sofia 94


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Пет Ное 07, 2014 10:26 am 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
В реката определено си има хубави риби, но наистина не е лесно да ги боднеш. Стоят около папурите по бреговете и изобщо не им е зор нашата мухичка, но упорството дава резултат. В неделя (11.02.14) пак бях там и картинката беше коренно различна, реката беше пълна боза което не позволяваше никакъв риболов там затова се насочих към каналчето което отива към баластиерата. Там вече колегите плувкари бяха приклещили уклея и потъркваха доволни рачички правейки планове за изяждането на улова. Та там успях да излъжа 4 (15-20 см) кленчета и това беше но откраднах още един ден ;)

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 5:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте,
днес Лесновска изглеждаше така:

Изображение

Нивото високо, водата мътна, риболовът много тегъв, но все пак валатът се размина - арестувах няколко дребосъка точно под моста на Долни Богров.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Съб Ное 08, 2014 6:26 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Браво колега <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Вто Дек 02, 2014 10:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте,

миналата събота не се стърпях и отскочих до р. Лесновска в района на Долни Богров. Времето беше страхотно за сезона, но за съжаление реката не - мътна и голяма, заради валежите от предходните дни. Колкото и да упорствах с разни мокри мухи, в крайна сметка една сухичка ме спаси от капото, точно тук:

Изображение

Изображение

Дано сте имали по-голям успех в този хубав ден!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 8:55 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Аз лично не. Пълно капо на Пънчо, но за сметка на това яко си тренирам кастинга с новата убавиня.
Освен това имах и едно екстремно преживяване. Както си вървях по брега на езерото реших, че е време да се прибирам. Вместо да си мина по царския път минах напряко през реката на устието при вливането в Пънчо. Всичко хубаво но на 15 метра от брега като затънах, почти до макар...... Егати драпането докато се добера до твърда земя. Целия в кал и тиня бързо до колата чистене и у дома.
Като цяло гот си беше, но вече ми е за урок къде се минава и къде не и какъв уред да си взема за да проверявам къде стъпвам

И така от мен
Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Сря Дек 03, 2014 9:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
mitko2 написа:
Аз лично не. Пълно капо на Пънчо, но за сметка на това яко си тренирам кастинга с новата убавиня.
Освен това имах и едно екстремно преживяване. Както си вървях по брега на езерото реших, че е време да се прибирам. Вместо да си мина по царския път минах напряко през реката на устието при вливането в Пънчо. Всичко хубаво но на 15 метра от брега като затънах, почти до макар...... Егати драпането докато се добера до твърда земя. Целия в кал и тиня бързо до колата чистене и у дома.
Като цяло гот си беше, но вече ми е за урок къде се минава и къде не и какъв уред да си взема за да проверявам къде стъпвам

И така от мен
Поздрави
Митко


Митак, било си е цяло приключение. Добре, че не е имало по-сериозни последствия. Внимавай, особено в студените месеци. :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: р. Лесновска
МнениеПубликувано на: Чет Дек 04, 2014 7:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
mitko2 написа:
и какъв уред да си взема за да проверявам къде стъпвам


http://bfcflyfishing.com/bg/airflo-wading-staff-p-1260

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 29 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 12 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов