Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 7:18 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Съвет за макара
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2015 4:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравейте!

Отново се обръщам към колективното знание и опит - т.е. нуждая се от съвет.

Мисля да се оборудвам с "нова" мухарска макара (#4-5), която хем да си върши добре работата, хeм да притежава известен "кеф-фактор". И тъй като "кеф-факторът" е субективно нещо - ето, за себе си, изпълвм със съдържание тази квалификация:

http://waterworks-lamson.com/products/lamson-liquid/

http://www.aos.cc/guideline-reelmaster-la-46-fliegenrolle.html

http://www.sageflyfish.com/fly-fishing-reels/all-water/2200/

Към по-скъпи не смея да поглеждам..... :D

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2015 4:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
Привет,

Трите модела са равностойни. Въпрос на личен избор е. При така поставения въпрос бих взел Сеиж 2200 .

Сейджа, като тегло е по-тежка (с 2 гр от Гадлайна) но работи безупречно. И другите два варианта са много приятни, особено ламсона, който е и най лек. Сейдж-а може да го видиш на живо в офиса на БФЦ.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2015 9:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Мисля ,че последните модели макари на сейдж се правят в ламсон!?
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 24, 2015 9:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
В момента ми е скапан нета и не мога да видя макарите,но това е катоо ринетиркоито ти казвам. Вземи най-леката от фрезован алуминий (не отливка)

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2015 8:07 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Драго написа:
В момента ми е скапан нета и не мога да видя макарите,но това е катоо ринетиркоито ти казвам. Вземи най-леката от фрезован алуминий (не отливка)


Благодаря за съвета, но се питам, наистина ли в този клас (#4-5) и при тези марки има значени, дали макарата е отлята или фрезована. И трите модела, показани тук, са отляти :-k .

В този ценови сегмент трите марки нямат фрезован модел. Това би била алтернатива, но без "спирачка":

http://vosseler-shop.com/de/Fliegenrollen/RC-Serie/RC2.html

:-k


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2015 9:30 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Фев 25, 2007 5:09 pm
Мнения: 180
Местоположение: София
За българските условия спирачка не ти е необходима като цяло. Но веднъж ще ти потрябва и няма да я имаш.

Драго е прав, макара от фрезован алуминии е по добре като качество на изработката.
Все пак ако не ти се дават пари за подобно щение, се върни към посочените от теб първоначално модели.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 25, 2015 10:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
todorov написа:
В този ценови сегмент трите марки нямат фрезован модел. Това би била алтернатива, но без "спирачка":

http://vosseler-shop.com/de/Fliegenrollen/RC-Serie/RC2.html



Вьослер като здравина и изработка е сериозна алтернатива спрямо нискобюджетните модели на много от големите брандове, у нас някак си няма популярност, но RC2L серията определено заслужава внимание от безспирачните модели.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 10:44 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
За малко повече парички, но дали много повече макаричка?

http://www.garryevans.co.uk/hardy-ultralite-dd-disc-drag-black-edition-fly-reels---now-half-price-limited-stocks-7972-p.asp


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 1:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравей Илийка,
Този модел макара харди го има и при официалния вносител, но цената му е дебела. Около 470 лева. Незнам да ли си заслужава толкова пари за макара.
Ама то кеф цена няма.

Поздрави брат
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 4:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
mitko2 написа:
Здравей Илийка,
Този модел макара харди го има и при официалния вносител, но цената му е дебела. Около 470 лева. Незнам да ли си заслужава толкова пари за макара.
Ама то кеф цена няма.

Поздрави брат
Митко


Мите, и на мен не ми е по джоба. Цената на тази макара на цитирания от мен сайт е дори 114,00 паунда или 308,00 лв. Причината е в ниските ни доходи - за тази цена макарата си е направо подарък.

Поздрави и от мен!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 5:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Илийка, за доходите си прав. Не сме бели хора и това си е. Иначе макарата си е страхотна. Имах удоволствието да я пипна с ръце. Задоволих се обаче с един грейс GS 300. Сега събирам парички за един хубав дишащ гащеризон.
Та в тази връзка съвет за макарата немога да ти дам. Сам прецени от какво имаш нужда.

Поздрави и наздрав
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Ultralite DD е страхотна макара :smt023 Имам такава, но сребърна и съм много доволен. В сравнение с другите много по-скъпи макари на Харди които имам тази е направо без пари за качеството си, а аз я купих доста по-скъпо от колкото може да се намери в момента. Имам и Sage 2250 много хубава макара с малко по-бърз аванс от Ultralite DD, но евтината ѝ цена е за сметка на малките несъвършенства на които повечето хора въобще не биха обърнали внимание :D
Ако решиш може да се видим и да ги да разгледаш на живо <occasion

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Авг 27, 2015 10:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Сега имам по читав нет та видях макарите - за 145 долара имаш макара Ламсън с резервна шпула, за 140 долара имаш Сердж макара ама не знам какво е точно "rugged machined die-cast frame"

Лично аз бих избирал между двете и трудно бих взел решение. И аз така на времето избирах ,избирах, избирах и накрая взех съвсем друго нещо от това което бях си намислил първоначално, но двете шпули са плюс.

Бе труден избор ...

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2015 7:35 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Драго написа:
Сега имам по читав нет та видях макарите - за 145 долара имаш макара Ламсън с резервна шпула, за 140 долара имаш Сердж макара ама не знам какво е точно "rugged machined die-cast frame"

Лично аз бих избирал между двете и трудно бих взел решение. И аз така на времето избирах ,избирах, избирах и накрая взех съвсем друго нещо от това което бях си намислил първоначално, но двете шпули са плюс.

Бе труден избор ...


Драго, за Ламсъна има още един аргумент - за 150 долара (които в Европа стават бързо 169 евро) го има в пакет с две резервни шпули и чанта, но въпросът е дали наистина да се спра на отлята макара или не. Моделът на Сейдж също е отливка под високо налягане - това означава английският текст. Двете марки обещават качествен ентри левъл продукт, а и отзивите са добри....чуденето, обаче, си остава.

Благодаря за споделения коментар!

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Авг 28, 2015 7:42 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Zahrito написа:
Ultralite DD е страхотна макара :smt023 Имам такава, но сребърна и съм много доволен. В сравнение с другите много по-скъпи макари на Харди които имам тази е направо без пари за качеството си, а аз я купих доста по-скъпо от колкото може да се намери в момента. Имам и Sage 2250 много хубава макара с малко по-бърз аванс от Ultralite DD, но евтината ѝ цена е за сметка на малките несъвършенства на които повечето хора въобще не биха обърнали внимание :D
Ако решиш може да се видим и да ги да разгледаш на живо <occasion


Захари, много ти благодря за коментара и готовността да помогнеш! Макарите на Харди и Сейдж съм ги виждал. Ламсънът е по-мако популярен, а аз, за сега, клоня към него, защото единствен ми е по джоба - за цената на Хардито мога да го имам с 2 резервни шпули, което е съществено предимство.

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов