Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 1:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Фев 26, 2008 9:57 pm
Мнения: 93
Местоположение: Струма, Искър, Огоста, Осъм, Вит
колега daniel952,
ако това ще те успокои, аз минах през същите места преди 2/3 седмици и нямаше никакъв интерес. От няколкото ми излета по Струма ми направи впечатление, че там, където има от водните паячета, риба няма...! Не знам каква е зависимостта!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 2:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Или трябва бързо да направиш дъъълъг кастинг, с който да "изпревариш" вълната...Макар че със ситурност бабацковците вече са чули влизането и са полу-нащрек....Водомерката / ако става въпрос за тези водни насекоми / по принцип си "тичкат" по тихата вода...На мен също на няколко пъти ми направи впечатление по Искъра, че от вирове, изглеждащи като нарисувани за "рекламни брошури", нямах никакво пипане....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 5:13 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет момчета. Прекрасни снимки и страхотни излети. Искам все пак да попитам Бате Райко, какво значи дълъг кастинг. Имам предвид като разстояние.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 5:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 14, 2015 9:41 pm
Мнения: 41
Chub bum написа:
За жалост моят скромен опит показва, че нагазиш ли на тихо място като от снимката, правиш "вълна" която кара и без друго пресираните риби да се покриват на секундата.
Опитай да подадеш без да нагазваш - там където това е възможно.

Поздрави,
Ицо


Вълна,сянка веднага ги плаши.Но точно в този район не виждах опция без нагазване,пробвах да нагазя и да постоя малко кротко във водата и след това да пробвам колкото мога по-далечно замятане до вира,който си бях набелязал,близо до брега,но пак без резултат...

@ novobraneca,

И аз съм останал с такова впечатление,даже вече не си правя и труда да замятам по такива места.
Търся по-големите кленове покрай брега,там където вирът е ограден от сушата и от бързея,по възможност с клони,почти докосващи водата.Като цяло тези места са перфектни - укритие в корените на дърветата,кислород на поразия,а клончетата...Те са ясни.. :)
За съжаление в доста от случаите просто няма възможност заради самите клони да се заметне под ъгъл към тези места,бързея отнася шнура много бързо и ако рибата не удари от първите 2-3 замятания,всякакви по-нататъшни действия се обезсмислят...Затова в тези ситуации гледам да удрям мухата силно във водата,за да провокирам агресивна атака от страна на рибата,направило ми е впечатление,че понякога тази тактика е по-печеливша от нежното подаване и изчакването..?
Все пак ще се радвам и на някое експертно мнение към хипотезата ми.. :roll:

Поздрави и <occasion !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 10, 2015 9:39 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мите, дълъг кастинг в смисъл наистина да изпревариш движението на вълната, вдигната от нагазването ти..Това обикновено са над десетина-дванадесет метра, защото докато се позиционираш, докато развиеш достатъчно шнур за да направиш замятането, докато разгънеш достатъчно шнур във въздуха вълната си "върви"...И пак подчертавам, рибите вече са ви чули /звукът се движи с невероятно скорост във водна среда /, така че и това не е гаранция, че ще имате вземане!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 11, 2015 8:28 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Благодаря за отговора Бат Райко. Предположих, че е нещо такова но исках да съм сигурен.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2015 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Аз си имам едно златно правило - колкото по-близо се опитвам да ида до кленовете - толкова по-далече бягат те! Затова газя само ако течението е бързо (в плиткаж) или няма начин да заобиколя по брега...
Случвало ми се е при опит за нагазване да стъпвам на главата на "тухла четворка"! И тогава винаги си спомням Първият Закон на Панайот! :D

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2015 11:16 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
По тоя въпрос въобще не може да се спори!! В 80% от реалните риболовни ситуации мерните риби са ни "в краката"!!! Аз също нагазвам само ако няма никакъв друг начин за преминаване....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 12, 2015 12:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравейте момци. Аз също предпочитам да не джапам, но сещам за една тема от доста отдавна подхваната от Бат Стан по повод "за и против газенето". Мале каква полемика се разгоря - страшна работа. Един много ги лови кат гази кат платноходка, друг ги лови кат негази. Абе то да има риба за ловене, че нещо напоследък....

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2015 8:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Mutavdzhiyski написа:
Соте, ти имаш доста по-добри наблюдения към реката... виждал ли си реката толкова паднала? Аз не я помня такава.


Привет Жоре.. Да, помня я реката с още по ниско ниво преди доста време, даже усилено се говореше тогава да забранят реката за риболов, но не стана.

Привет на всичкото мухар сега!!! :smt039
Двайсетина дена бях отпуска.. въпреки текезесаро-строителната фитнес програма която имах, почти всеки ден се отбивах до реката за по два, три часа.
Не стигнах до долните течения на реката, въпреки че доста желание имах, затова пък бръмчахме с жената по моите си места.
Имаше участъци от няколко километра, на които изобщо нямах вдигане дори на дребно рибе.. ниското ниво доста ошашави рибата тази година.
Първият по сериозен дъжд който падна, покачи и размъти нивото.. рибите веднага се активизираха и точно тогава взимаха като за последно.. с всеки следващ ден обаче, активността им падаше заедно с нивото на реката... за седмица близо 50 см. падна.
За да избягам от жегите се навирах под дебелите сенчести места.. по бързеите там доста риба улових с мерни размери.. от големите нямаше и следа.
Доста мушета пробвах, на заешка нимфа излъгах няколко рибета, въпреки че целта ми беше някоя шаренийка... към сухоежбината също бяха доста капризни, но им уцелих вкуса и почти на една и съща муха си лових през цялото време.. (ще ви я покажа във фотките)!!!
Ами ето ви и снимчоците.....

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Имах и личен рекорд на муха... :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ви печелившата муха... преди време Радо Акулата ми беше подарил една подобна за моделче, та съм си навързал няколко.. това беше най предпочитаната муха по бързеите.. в тихите места нямах пипане.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отбихме се и на един от притоците.. инвазията от мухи и комари беше ужасна, таквоз чудо не бях виждал... издържах точно двайсетина минути на яростните им атаки и се отеглих... инак водата почти беше пресъхнала там, само новоизлюпени рибки се виждаха.
Тази събота и неделя бях в района на Искрецка, дъждовете обаче ме отказаха да закрия сезона там.
Толкоз от мен, да се надяваме на още хубави дни по Струма.
Бъдете здрави и наслука на всички. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2015 9:34 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Юли 20, 2009 12:37 pm
Мнения: 339
Еххх Соте , кой е като тебе :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2015 7:28 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Дабе 20 дни отпуск, че се и хвали:)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 28, 2015 8:32 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Окт 01, 2012 6:26 pm
Мнения: 91
Местоположение: София
А така Соте , чеши я тая краста че не остана :D :smt023

_________________
Пенчо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2015 4:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Соте ,
привет и от мен за добре прекараното време на реката,поздрави и за хубавите снимки!Надявам се ,че добре си се забавлявал въпреки липсата на по сериозни риби,но това се случи и при нас на Тунджа,като,че ли рибата усети развалянето на времето!Распера тотално се покри,а кефала като,че ли започна да се групира и се улавяха по малки рибки!
Поздрави, <occasion и наслука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Струма 2015
МнениеПубликувано на: Чет Окт 01, 2015 6:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Благодаря ти Вальо. :smt023
То по нашите места големите риби вече са голяма рядкост.. жив късмет си е да се улови подобен екземпляр, но се убедих поне че още съществуват!!! :wink:
Да, времето тотално промени поведението на рибите.. но все пак да се надяваме на още хубави мигове.
Жив и здрав и много слука на теб и цялата ви група!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 94 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов