Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:37 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 2:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Ха-ха-ха, лошо няма - важното е да става приказката във форума. :smt023

@Митак - ти май сам си предизвикал капото, като си взел шнурчета за тестване :D . Сигурно и с муха без кука си мяткал :-k

Явно наистина човек трябва да уцели, кога клендурите са на кеф. НАслука на тези колеги, които имат възможност да помяткат и днес - страхотно време!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 2:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Ами като видях на къде отиват нещата (към капо) реших, че е по добре да си уплътня времето с нещо полезно. Колата беше наблизо. От чантата извадих макарите с шнуровете и така. Идеята беше да пробвам въдици с шнурове един клас по ниски. Определено по ми хареса такава комбинация отколкото въдица и шнур в един клас. Говоря поне за наличното.
А иначе днес времето е страхотно и на тези които могат да си помятат - наслука

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 4:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
mitko2 написа:
И така привет на групата. Ван Ванич, към колко часа трапосвахте по въпросното място, щото аз минах от так мъм 8 и 30 и беше пълно мъртвило. Ни вопъл ни стон. Не, че нагоре бе по добре но за сметка на това си мятах (ама мятам все по добре) и си пробвах различните шнурове на две удички. От пробите стигнах до извода, че всичко е техника на хвърляне а останалото е просто чесане на егото.
Бат Райко, ако си с МПС, мога да ти съдействам да си спираш на площадката на Инфинити и да не се претесняваш, че някой ще ти гепи гумите (с джантите примерно). Просто професионално изкривяване.
И така, радвам се, че сте си изкарали приятно и всеки е намерил това което е търсил.
Поздрав на всички именици, да са живи и здрави и

Наздраве
Поздрави
Митко

Около 12:00... Преди 13:00 е просто безсмислено, рибите още не са пили топъл чай и дремят! :D
А истинското пробужданее около 15 ч., но явно цяла нощ бяха точили през ВЕЦ-а, щото всичко наоколо бе мокро и водата бе 8 градуса... А листата нямат край! ](*,)

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 4:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
mitko2 написа:
Ами като видях на къде отиват нещата (към капо) реших, че е по добре да си уплътня времето с нещо полезно. Колата беше наблизо. От чантата извадих макарите с шнуровете и така. Идеята беше да пробвам въдици с шнурове един клас по ниски. Определено по ми хареса такава комбинация отколкото въдица и шнур в един клас. Говоря поне за наличното.
А иначе днес времето е страхотно и на тези които могат да си помятат - наслука

Поздрави
Митко


Така е, Митак, трябва да се експериментира. Теорията е хубаво нещо, но условията, хардуера и начина на мяткане при всеки е различен и иска напасване. Мисля, че из нета бях гледал разни неща за така наречените ъндърлайнинг и оувърлайнинг на тояжките. :-k
Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 09, 2015 11:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Илийка,Дани,Митко благодаря Ви ,че поддържате огъня във форума и достойно защитавате голямото Софийско мухарско съсловие!Запомнете от мен едно нещо,не е важно кой колко и какви риби е хванал,по важното е да си прекарате добре в компанията на приятели и съмишленици и след това да го споделите!Е ако природата се смили и имате малко късмет да хванете някоя и друга риба по нашия край му казваме,,берекет вересим,,Запомнете още нещо риболова е спорт когато го практикуваме и изкуство когато го разказваме!Така,че повече изкуство приятели,имате добрия пример на Батката Райко!Поздрави на всички Ви , <occasion и голяма слука!Валентин


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 10, 2015 8:55 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Бате Вальо, добре казано! За съжаление не намираме много време за съвместни излети. Това много ми липсва - с приятели на реката е по-приятно. Много ви се кефя на задружната компания в Лудогорието!

Поздрави!

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 14, 2015 8:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Момци, днес имах късмета да погазя из Искъро за малко повече от час. По традиционното място срещнах колега, който не заговорих, за да не се приближавам до водата в отсега на облавяне. След кратка разхотка по течението ето в този вир спасих капото:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Условията не бяха оптимални - вятър и мнооого листа. Като добавим и факта, че в бързината на тръгване от вкъщи съм взел грещната комбинация прът-макара-шнур. Наложи се във вятъра да мяткам с по-лека линия ](*,)

Все пак разходка се получи.

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 7:55 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Илийка поздрави за излета,поздрави,че го споделяш с мухарското общество,поздрави ,че при тия лоши условия си хванал и риба!Приятелю запомни,рибата никога не идва у вас,а ти отиваш при нея!Очаквай тези дни ще кача филм с уникални кадри от риболова ми през тази седмица,улавях риби с невероятни размери за есента в рамките на 50 см и нагоре!Ако имаш фейс може да ги видиш на Валентин Василев.Поздрави и се надявам през новата година да направим съвмесни излети <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 8:36 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Илия, браво за слуката, па макар и единична!! В интерес на истината това е един от най-хубавите вирове по реката. До преди година изглеждаше по съвсем различен начин - това е един от примерите, че безумното залпово изпускане на Пънча през цялата година имаше и положителни страни!! Поздрави за излета!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 12:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Къпя муите като пич и немам спомен откога такава рибка ми е била в ръцете. Браво Илия. Днес под стената се ядваше, но риба нЕма. Ама поне хубаво време уцелих.
Бат Вальо, давай филмчето, че поне да оплакнем очите.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 15, 2015 6:01 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Момци, реката е толкова красива през есента, че само тя ми е достатъчна за пълноценна разходка. А когато се хване и някоя рибка - безценно. Вчера рибетата бяха всъщност две, а можеше и да са повече, но за съжаление не бях 100%-тов при атаките.
Бате Вальо, рибите, които хващате са извънземни! Тук при нас само от Пънча съм хващал подобни. За съжаление времето ми е много ограничено и не мога да пробвам някоя друга река.

Дано слуката да е с вас!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Ное 16, 2015 6:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
...те ме и мен:

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 21, 2015 7:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ха-хаааа!! Здравейте, мили мухари!! Днес, въпреки ужасяващия вятър, нападнах реката с ясното съзнание, че може би правя закриване на сезон 2015, ако синоптиците познаят за идващия студ...Реката се отчете с две рибки и още две ялови атаки по мухата...Ето фотки:

Изображение

Изображение

https://lh3.googleusercontent.com/-y1_S ... e1e7_o.jpg

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 21, 2015 7:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Чекайте, че обърках нещо и пуснах поста преди да съм го довършил :-s :-s ..Те ви още фотки:

Изображение

Изображение

Удоволствието от "закриването" беше двойно, тъй като го направих с третото ми попълнение от култовия модел Фрийстоун FS на Шимано...:

Изображение

Изображение

Изображение

Студът иде....:


Изображение


Изображение


Изображение

Толкоз от Бат ви Райка!! Поздрави на сичкото мухар!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 21, 2015 7:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Браво Батка,виждам ,че заслужаваш да те нарека напълно заслужено,,и сам войнът е войн,,на мухарския фронт!Просто си неудържим,как беше го казал народа,,шило в торба не стои,,мисля,че си добър пример за младите колеги ,просто така се става мухар,с ходене и пак с ходене.....Иначе да се повтарям,че добре си отразил излета,мисля,че няма смисъл,защото при теб отразяването на всяко мироприятие се е привърнало в еталон за ,,висша мухарска фотография,,!
Да се надяваме,че грешиш в едно и то е за приключването на сезона!Иначе днес,без моето участие моите хора са извадили 60+ и доста други добри риби!Поздрави <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 266 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 18  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов