Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 1:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Яну 24, 2016 7:37 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Здравейте момци!
Докато вие вързвахме,ние решихме да не пропускаме.И така към 11ч. се метнахме на "голямото говедо" и с много настроение и хъс потеглихме към една от "нашите" реки.Термометъра показваше -3 градуса,но в колата беше топличко,а и слънцето си грееше безоблачно!В близко градче се отбихме за традиционните кюфтенца и черен хлебец,а винцето си кротуваше отзад между ваданлъците. :wink: След около десетина минути стигнахме в селцето и акостирахме на левия бряг на реката.Тя беше незамръзнала и в прекрасен нимфен цвят, без никакви индикации за живот.Слязохме и видяхме две отлитащи чапли и един корморан,което беше добре.Явно имаше рибки,но дали щяхме да ги намерим е отделен въпрос. 8-[ Разделихме се и всеки остана сам със себе си и реката.Аз вързах имитация на хирономус,която преди снега беше убийствена нимфа.Течението беше по-бързо от последния път когато имахме успешен риболов.Затова потърсих рибите в по-тихи места,в близост до върбите по брега.Нямах индикации за кълване.След половин час се събрахме до колата.Никой нямаше регистрирано кълване и решихме да сменим дестинацията с друго село,но на по-горното течение на реката.
Там реката беше променена много.Явно не беше валял сняг,а дъжд и нивото и е било огромно.Бяха се оформили добри вирове ,а гьоловете,които бяха запълнени с наноси отново бяха станали дълбоки.Явно природата си знае работата.И тук нямахме успех,но хапнахме кюфтетата и пийнахме домашно винце-Да е жив и здрав майстора му!!! =D> Ето малко снимки от излета.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
На последната снимка се вижда до къде е била водата!
Към 15,30 си поехме към Хасково като си подсладихме обратния път с кафенце и вафла"Престиж"...Минахме и покрай друга река,която течеше кафява.Прибрахме се уморени и доволни,а другата седмица отново ще повторим излета.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 24, 2016 8:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Май 17, 2010 1:06 pm
Мнения: 516
Местоположение: София
Веско, много хубаво сте направили. Риба несте хванали но кифтенца и винцок на природа, неземен кеф. :smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2016 7:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Аве, брат, дека ви е снега бре 8-[ 8-[ 8-[ !!! Тука ни се скинаа шушоните от студ майка :( :( .....Поздрави на групата!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2016 8:57 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Поздрави за излета,рибите полека лека ще дойдат Веско!Важна е компанията и природата,а виждам и ,че времето е по хубаво при вас,почти не се вижда сняг,а и градусите са доста по високи от тия при нас.При нас е истинска каменна епоха,над 50 см сняг и -12гр.темп. вчера,но въпреки това сърце мухарско не трае!Вчера с Жорката също се разходихме из ,,риболовните ни вилаети,но за това ще разкажа по късно,че имаше доста емоции с браконери на пастърва!
Успешна година Веско на теб и на цялата Ви дружина,много ме кефите! <occasion от мен и от моите приятели от МК,,Лудогорие,,!

п.п.Не знам по каква причина миналата година почти не споделявахте излетите си,но се радвам,че отново се завърна!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2016 11:19 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Дек 09, 2008 10:52 am
Мнения: 133
:smt038 :smt038 Браво бате Веско за репортажа,страхотни местенца сте пребродило,а пък на мен ми е още едно такова студено м......ка му стара. :sram .Поздрави

_________________
ЖИВИ И ЗДРАВИ МУХАРИ


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2016 11:41 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Браво, момци!
Добре сте упорствали, както на реката, так и на софрата. Респект!

Живи и здрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Яну 25, 2016 12:47 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Поздравления за споделеното... някак душите ни се топлят с подобни репортажи!!! :smt038
Това е то.. съвсем друга България е при вас.... :D <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 26, 2016 3:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Нека си призная момчета,сутринта в неделя беше -10 и в Хасково си имаме снежец/10-15см,слегнал/,но тази река е на около 50 километра от града.Там явно не е валял сняг,а предимно дъжд.Затова и нивото е било с около 250 см нагоре.
Поздрави на всички от мен!!! :D
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 7:23 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Още миналия четвъртък посетихме близката река.Аз и моя приятел Нешо.Тръгнахме в два и половина следобед и бяхме на реката в три.Избрахме възможно най-горно течение.Реката беше с добра видимост,около половин метър и в зеленикав нимфен цвят.Разделихме се и аз вързах моя фаворит-оранжев гамарус.След няколко замятания към отсрещния бряг където имаше няколко надвиснали върби последва удар и първата рибка беше на куката! :D Много се зарадвах,защото след последния сняг нямахме успешен излет.Денят беше необичайно топъл и слънчев.За час и половина успях да закича надвисналите над водата клони с три,четири мухи и един индикатор,но това въобще не ми развали настроението.Рибите кълвяха ту в самия бряг,ту в талвега на реката.Явно се местеха и търсеха храна.Няколко пъти вземаха индикатора,който беше съвсем бял и затова смених нимфата със сухи мухи.Кефали се вдигаха,но не успяваха да догонят мухата заради бързото течение и пак се наложи да мина на нимфи.Смених гамаруса с майска и светъл ручейник и също успях да хвана риби.Но гамаруса беше най-успешен.Имах уловени около петнадесет риби на него и три от тях бяха доста добри.Времето се изниза неусетно и скоро Нешо дойде при мен.И двамата ловихме във вировете под и над моста в селото.По него минава основното шосе,което свързва доста села в околията. Непрекъснатия шум от преминаващи коли и камиони плаши кормораните и чаплите.Затова и рибите се бяха групирали там.
Денят преваляше и небето се обагри в червено.Решихме,че е време за тръгване и тръгнахме към колата.Бях станал вир-вода.Оказа се,че температурата е 21 градуса на сянка,а на мен слънцето ми светеше час и половина в гърба! 8-[ .След около половин час се прибрахме у дома.Ето три снимки от началото на излета:
Изображение
Изображение
Изображение

Веско :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 07, 2016 8:36 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Дек 23, 2011 5:43 pm
Мнения: 9
Поздравления за успешния излет и страхотен репортаж Веско! :smt023 Би ли споделил коя е рекичката?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 08, 2016 8:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Малеее, брат!!! Пак сте им разтрили гърбинките на клянетата!!! Наздраве на групата <occasion <occasion !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Фев 09, 2016 12:14 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Река Банска.
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2016 7:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Отново ветровито време,високо ниво и плувкари на всяко стратегическо място... :-s Това не ни развали риболова.Напротив! Моите приятели застанаха точно срещу колегите и започнаха да вадят риби под носа им.Въпреки,че прехвърляха цялото течение и подаваха в отсрещния бряг.
Рибите вземаха в малки тихи участъци,в самия край на реката.А те не бяха много.Духаше яко по течението сякаш вятърът го беше закъсал с плана.Вместо да се кротне както подобава в неделя,той не спря да се дуе нито за миг.Въпреки това за час и нещо имахме по десетина уловени риби.Само на мухи,които бяха наполовина под водата.После хапнахме и се преместихме в друго село на същата река.Там ни посрещна колона от род-оф джипки,целите в кал до уши.Всеки с номера си! :D Намерихме по-живописен уастък от реката,където не бяха изсякли дърветата и имаше добри рибни места.За около час нашия шофьор хвана около 30 риби.Ние също се записахме,но с по пет-шест само ](*,) .
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Двамата ловихме с коприна,която се представя много добре във вятъра.Позволява далечни и точни подавания под клоните на отсрещния бряг.И то паралелна и ДТ.Представям си как ще е ВФ-фа...
Поздрави и наздраве на който ходи на риба и на който не ходи... :D
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Фев 28, 2016 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 10, 2013 12:02 pm
Мнения: 441
Поздрави на цялата група,много добър риболов сте направили <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Фев 29, 2016 11:03 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Евала, брат!!! Туканка само лиги точим и чакаме...Годо....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 5 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов