Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Вто Мар 19, 2024 9:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Мар 28, 2016 11:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Днес с нашия колега и приятел Ники Енчев направихме един риболов на по-голямата карстова река у нас. Сутринта на бързо се изнесохме от прашния град и поехме към "Карсто". Докато си поприказваме в колата и пристигнахме на реката. Тя ни посрещна с прилично ниво, съвсем леко повишено и перфектен цвят на водата. Започнахме от култово място облавяно от 99.99 % от хората посещаващи реката.

Изображение

Започнахме риболова на нимфа като ловихме с фазанови и заешки нимфи на куки с номера от 14-10 номер, нищо ново под слънцето. Не след дълго се появиха и първите риби. Рибата на Ники се откачи - беше повече от мерна балканка.

Изображение

В същото време и аз се разписах с първата риба за деня. Хвана се на сива заешка нимфа, и буквално изчоплих рибата от място което бих подминал и смятах да прегазя (и прегазих по-късно де). Една бърза фотка и продължихме напред. Обловихме доста перспективни места но не успяхме да се разпишем и похме обратно към стартовата позиция.

Изображение

Обловихме доста перспективни места но не успяхме да се разпишем и поехме обратно към стартовата позиция. Връщайки се успях да закача една риба там където и Ники регистрира първата обаче и аз не успях да я кепчосам. Запалихме колата и сменихме мястото. Не го мислехме много и се изсипахме на друго култово място по реката.

Ето как изглеждаше преди години (снимката ми е предоставена от чичо Док)

Изображение

Ето и как изглеждаше днес.

Изображение

Изображение

Разпънахме набързо въдиците и поехме отново.

Изображение

Не след дълго Ники закова една прилична балканка.

Изображение

Изображение

Малко след това и аз закачих риба която се откачи, дори не можах да я видя но бая я убодох даже я поведох прилично преди да се откачи. Разходихме се до края на този прекрасен участък...

Изображение

Изображение

... който може би след време няма вече да го има и Ники изтърва пак риба а аз хванах отново на същото място където ми се откачи предната риба. Дали е същата един господ знае. Отново беше балканка.

Изображение

И така с две откачени риби и две хванати реших да спра за по бира и скара, а и Ники не протестира така, че се отдадохме на около час обедна почивка. Гледахме и се надявахме да видим риби събиращи мухи по повърхостта на реката но освен дежурния пръскач друго не видяхме. Хапнахме и се преместихме отново на друго място. Там Ники закова два яки пръскача на нимфа и реализира втората си балканка за деня.Прескочихме разни плавателни участъци по реката и се пласирахме на едно перспективно място. Ники за нула време реализира още две риби - американки, добре хранени. Аз късах мухи, влакна, схеми, монтажи, индикатори, нимфите ми привършваха както и мерака ми за риболов. Ники хвана и трета американка и ми дръпна сериозно в резултата. По някое време вързах едно парашутче подарено ми от чичо Док. След малко се откри участък където можеше да се подметне на суха муха и Ники ми предостави тази възможност - поразмятах шнура, отне ми малко време да влезна в кондиция но резултата не закъсня. Разписах се с американка на суха муха - кафяв прашут класика от чичин Доктор. Казах си берекет версин и предостъпих на Ники да пробва и той.

Изображение

Аз се изнесох на заслужена почивка. Снимах оружието, че да не ме зачеше товарищ Райко Мустаквили Орнитологович - ама какво да му гледате въдица - Сейдж Аксиз 486 + Даниелсън Оригинал Нимф + кафяв парашут

Изображение

... с камъчетата замерях мухите на Ники да не хваща повече риби, че така или иначе ме водеше в резултата, ама вие не му казвайте :D

Сега гледах по телевизията за козела "Злото Куче" който нападал рибари - та добре, че овреме се прибрахме. И двамата останахме доволни от риболова, като цяло рибите се хранеха почти през целия ден, нямаше ясно изразен хач но успяхме да хванем риби което все пак бе целта ни.

Хайде бъдете здрави и се пазете от Злото куче :D

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 5:31 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Репортажа ти е страхотно разказан Драго :smt038 ... снимките обаче не се виждат!!! :wink:
С Козела снощи доста се посмях :D ... добре че не сте го засекли, инак ще стане на пъстърма!!! :D
Поздравления за готиния разказ.. и да оправиш снимчоците да се виждат!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 5:33 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Сори Драго... сега виждам и фотките, страхотни са!!! :smt023 <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 6:37 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Поздрави Драго,добра разходка,хубави рибки,добри снимки,още по хубава компания!Това за мен са култови места,там на 1.02 тази година хванах първите ми ,,шаренки,,!Благодарности за споделеното!
Живи,здрави и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 8:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Ах тиии, маймунки хитрааа... :D :D !! Мустаквили Орнитологович оценява възможно най-най-високо репортажа ви с Ники!!! Поздравления за слуката и наздраве <occasion <occasion !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 1:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:29 pm
Мнения: 2090
Местоположение: London
Драго,супер репортаж и снимки !


Поздрави и <occasion

_________________
Когато връзвам мухи не мисля за рибата както и тя не мисли за мен. Нещото което ни свързва обаче е мухата.
Smiti

The life is too short to fish a bad Fly!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Мар 29, 2016 8:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Драго,дет се вика,за малко сте ми убегнали.
Понеже, пътувам по тази дестинация кажи-речи през ден,и винаги се оглеждам ,я за колеги,я за бракониери.
Иначе,поздрави за излета и за споделянето му.
Да не е уроки,но има все повече живот таз бара. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Мар 30, 2016 10:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Радвам се, че рипорта ви хареса. Живот и здраве ще има още.

Не знам Светли дали има повече или по малко живот, но ме притеснява, че напоследък не виждам такива хачове каквито съм виждал преди години. На излета видяхме няколко майски мухи и ручейника но не повече 10-20 насекоми за целия ден, което е нищо за тази река. Дано се дължи на нередовното ми посещение на реката.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Мар 31, 2016 7:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Браво, момци! Кефите! Особено се радвам на слуката ви на суха. От време на време и аз посещавам реката, но не я познавам добре. Последното място изглежда много добре, но никога не съм бил там. Ще съм благодарен ако ме упътите на лично.

При всички положения, благодаря за споделянето!

Поздрави,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Апр 14, 2016 10:09 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Илия, мястото е в Петревене но не очаквай нещо по така от другите места - просто една инцидентна американка на суха муха и нищо повече.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Апр 30, 2016 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Май 14, 2008 4:37 pm
Мнения: 1768
Местоположение: София
Драго, за съжаление ,хачът като цяло е много зле. Не знам, какво става.

_________________
FORTUNA NON PENIS,CON MANUS RECIPE...
-Щастието не е х**,да го задържиш с ръка...


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов