Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:27 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 341 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Пон Май 30, 2016 10:22 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Е Батка,както се казва честито на печелившите!Най естественото,макар и с малко закъснение най после се случи,надигнаха се и легендарните Пънчевски кефали!И нищо изненадващо,че решиха първо да позират на теб приятелю,корифея,легендата,гуруто на мухарския риболов в България!Надявам се,че този репортаж ще постави основата на поредицата ти от красиви и успешни пътеписи в стил,,бате Райко,,! :smt039
Жив и здрав, <occasion и много емоции с любимата,,убавиня,,Батка!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Вто Май 31, 2016 6:40 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Бате Вальо, и аз се надявам вай-накрая да потръгнат нещата, макар че в неделята отново греда - десетина дребосъка :-s :-s ...Направо не мога да разбера тая пасивност на рибата :-k :-k .....Както и да е - сезонът е пред нас :D !!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Пон Юли 25, 2016 7:50 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Здравейте младежи!! Отминаха и тези почивни дни...Както казват хората, плановете се правят за това, за да бъдат нарушавани :-s ...Смятах да поспя поне в съботата малко, но уви, след няколко будения през нощта, в пет сутринта всякакви надежди за поспиване се изпариха :( ...За съжаление и риболовът бе неочаквано слаб, като изключим заиграването ми с едно стадо бронтозаври около базата на гребците, завършило с късане от динамичен старт на целия повод от 0.14мм....Такова чудо не ми се беше случвало 8-[ ...В неделята, зареден от съботното преживяване, отново нападнах великия Пънч...Тъкмо бях стигнал почти до средата на бреговата ивица от към германския бряг и се чудех как може да нямам нито едно вземане и..... вземането стана....Не беше нищо особено, затова не му обърнах особено внимание..След първите дежурни три-четири силни потегляния към дълбокото осъзнах, че въобще не мога да "вдигна" рибата да глътне въздух. Работех с лек такъм - уникален графитен МакФарланд с бланки Винтидж на Ци Ти Ес, осем фута, 3 клас. Тогава разбрах, че имам работа с хубава риба и започнах да "работя" по-внимателно...В крайна сметка след няколко минути "увещаване" един от панчаревските титани / пръв за тая година / излезе за фотосесия...Насладете му се и вие....:

ИзображениеDSC03937 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC03936 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC03941 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC03943 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC03970 by Rayko Zagorov, on Flickr

ИзображениеDSC03973 by Rayko Zagorov, on Flickr

Това ми бе напълно достатъчно.....Излезе още една прилична риба, непосредствено под масите на заведението с водните колела и лодките. Посетителите останаха изненадани от възможностите на мухарката...

ИзображениеDSC03961 by Rayko Zagorov, on Flickr

За пръв път от три седмици виждам живот и в преливника...Беше станало към един и половина, жегата беше страшна и нямах сили да слизам до долу да ги пробвам...Нищо, тая седмица да се готвят....

ИзображениеDSC03967 by Rayko Zagorov, on Flickr

Ами...Толкоз от Бат ви Райка, молодци!! Дано и вие сте имали добра слука!!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Вто Юли 26, 2016 2:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Е най накрая го покори тоя Пънчо, :smt038 доста те измъчи,но тъй ти било писано Бате,по трудния начин!Ама трудните са най сладки приятелю!Дано следващия път масовите риби да са колкото тия убавци,дето сега си ги ,,арестувал,, с ,,убавинята,,!
Поздрави Райко и <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Сря Юли 27, 2016 6:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Лукав е Пънчо, Бат Вальо, шавлив :-s :-s ....Като същинска женка, мамка му...Ако не мине котка път, тая седмица ще пробвам титаните в преливника....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2016 6:21 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Колко на далеко трбва да се метка Батка, за да ги стигнеш тез прекрасни рибки.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2016 9:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Мите, туцовете в преливника са много лукави...Държат се плътно до "отвеса", в участък от десетина-петнадесет метра, мерени от падането на водата от езерото. Единственият възможен и удобен за мятане подход е да застанеш плътно пред стената на преливника, нагазил в по-плиткия преливник. И така разстоянието до тях е 20-25 метра....Иска си кастинг и не само....Имаш "право" на не повече от две до три подавания, след това просто е безмислено...

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Чет Юли 28, 2016 12:02 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Значи Батка, нема да съм тоя дето ще ги гони. Меткам 12-15, след това отпред става жужу мужи, калбета и прочие. Явно ще се вземат уроци за кастинг, нема как сам.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Нед Авг 07, 2016 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 29, 2015 11:48 pm
Мнения: 59
Местоположение: Rugby
mitko2 написа:
Значи Батка, нема да съм тоя дето ще ги гони. Меткам 12-15, след това отпред става жужу мужи, калбета и прочие. Явно ще се вземат уроци за кастинг, нема как сам.

Поздрави
Митко

Може и сам да се научиш ако знаеш какво трябва да правиш. Направи си видео клип как замяташ или помоли някой който знае как да мята да те види отстрани какво правиш грешно. Няма страшно на мен ми отне около година докато се науча. :smt039 :smt039

п.п. 12-15м не много голяма дистанция с каква пръчк и шнур мяташ?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Пон Авг 08, 2016 11:34 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет колега Дунавски. Принципно ловя с Рединктън 8,6" #4 клас. Напоследък съм с Рединктън 9" #5. Иначе колега ме засне. Изчистихме грешките и вече нещата са далеч по-добре.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
 Заглавие: Re: Пънчо...
МнениеПубликувано на: Чет Окт 12, 2017 7:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Дек 03, 2004 9:08 pm
Мнения: 241
Утре мися да се робвам на Пънча. То тази година не остана време та там ми е най биз. Мисля да пробвам вливането на реката , също така смятам да се кача и нагоре по реката. Стискайте палци. Май тази година ще закриваме сезона, и мото и риболовния рано-рано.

_________________
fly fishing to the limit


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 341 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 19, 20, 21, 22, 23

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов