Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 8:50 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Нед Дек 25, 2016 10:57 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 09, 2009 9:27 pm
Мнения: 8
Здравейте.Смятам да си закупя нова макара,затова моля за компетентни мнения.
Макарата,която ползвам тежи 140 грама и балансира добре мухарката-Hardy Demon 5 клас.
Затова гледам предимно макарите между 130 и 155 грама.Изискванията ми са предимно да има мек и безшумен аванс.Това,което видях да се предлага са макарите на BFC -BFC Discovery DLA Макара 5/6 , Lamson Liquid 2.0 Макара 5/6 , Vision Deep 5/6 , Vision Kalu 5/6 , от Орозов DAM QUICK FLY TECH ST. OKUMA AIRFRAME PRE-SPOOLED , Scierra SIE EDP REEL /обаче 171 гр/
от Бент GREYS GX300 Reel #4/5/6 /също 170 гр/ BYRON TITAN fly reel BYRON
Ако се предлага нещо друго прилично на пазара в ценовия диапазон 100-220лв също би могло да ми кажете.
Моля , дайте съвет заслужават ли си парите Lamson Liquid и Vision Kalu или същата работа биха ми вършили някои от по евтините модели /ако не са шумни/
Ще съм ви благодарен за мнения.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2016 8:07 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Колега, не съм фен на макарите, поради което няма да се впускам в дълги обяснения относно посочените марки и модели...Лятото заприходих БФЦ ДЛА 3/4 и съм доволен от макарата, аванса също и е добър, макар че в нашите условия това е последното нещо, което е важно...Питането ти дали Ламсън-а и Вижън-а си заслужават парите....Да, определено са по-качествени и естетически издържани макари от останалите изброени, въпросът е по-скоро дали си склонен да дадеш тази пари за макара....Успех в избора!!

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2016 8:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 26, 2005 2:49 pm
Мнения: 5655
Местоположение: София
Пропуснах написаното от теб за "шума"...Ако говориш за щракането на аванса при елементарните макари, т.нар. click & pawl, то посочените макари в поста ти не щракат толкова силно / не съл сигурен за ДАМ-а, но едва ли и той е с най-елементарната спирачна система, доколкото въобще можем да говорим за такава /....

_________________
Уважавайте мнението на колегите, за да има мир и разбирателство във форума!!!

"Нека не гледаме миджа в чуждото око, а стримера в собственото си..." написа Мунчо!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Дек 26, 2016 9:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 09, 2009 9:27 pm
Мнения: 8
Благодаря ти за мнението,Бате Райко.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 27, 2016 12:51 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Батка, като минеш през БФЦ виж това макаре, ако ще се търси нещо качествено у нас..
https://www.bfcflyfishing.com/bg/home/2 ... D0%B0.html

Останалото дето иде реч, става естествено, но повече е само визуална илюзия за макара с наистина добър аванс. :)

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 27, 2016 7:05 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет колега. Предложението на Д-р Мишо е супер, но и цифрата на макарето е соленичка. Ако това не е проблем, може би това е избора. Иначе за грейса забрави. Кютук и половина. Мога да ти продам един нов не използван.
От другите две предложения, Ламсон и Вижън Кали, имам и двете. И двете са много добри. Вижъна обаче позволява да навиеш по голямо количество бекинг и като диаметър на шпулата (макарата) е по малък от ламсона 2.0.

Просто, ако имаш възможност, решението е на място.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Дек 27, 2016 8:11 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Виж тоя Грейс http://www.greysfishing.co.uk/greys-fly-reels/greys-gx900/1346401-0300.html#start=9 ... :wink:
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Дек 29, 2016 8:42 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 09, 2009 9:27 pm
Мнения: 8
Здравейте.Благодаря за светите.Сега да отговоря поотделно.Доктор Мишо,сигурно макарата е страхотна,но е извън бюджета ми.
Митко,доколкото разбирам според теб Vision Kalu 5/6 би бил твоят избор ако беше на мое място/доколкото разбирам повечето от вас ми препоръчват по качествена макара а не от по ниско бюджетните/.
Веско,макарата която ми предлагаш изглежда интересна.Предполагам,че е качествена и безшумна на прилична цена,само че изглежда евентуално би трябвало да пазарувам от чужд сайт ,което мисля че ще ме затрудни.Има ли друг вариант /има ли я в България/.
Весели празници на всички.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Дек 30, 2016 6:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Здравй Деяне. Чесно казано и двете са добри. За да нямам вътрешни терзания си мятам и с двете. Иначе последните риболови ползвам Калу, защото ми е комплект с въдица на Вижън.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Дек 31, 2016 6:03 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Привет Деян!
Направи си регистрации в Ибей,ПейПал и dostaviam.com.Но първо си изкарай една дебитна карта " мастър карт",от ДСК например.Нужно е само да си откриеш сметка там и ще получиш до седмица картата.Не е нужно да имаш голяма сума в нея.После когато решиш да купиш нещо,тогава ще трябва да имаш нужната сума и малко повече.Има и по-лесен начин,но струва пари-доставям ком могат да пазаруват вместо теб,но срещу малка комисионна.Те доставят всичко за теб от Англия и Германия на смешни цени!!!
Няма нищо страшно.Пей Пал защитава клиентите си и е много удобен за пазаруване.Но тънкостите ще ги научиш от някой твой съгражданин,който е отдавна във форума.
Успех!
Веско


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 01, 2017 4:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Здравей, ето и едно предложение от мен: http://ribibg.com/shop/index.php?p=s_get_product&id_product=32470&id_group=47&id_subgroup=96

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Яну 05, 2017 6:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет колеги. След като в началото на ноември станах горд собственик на макаричка Вижън Калу 5/6 клас, днес се поглезих и получих същата ама 3/4 клас. Като добавка и едно шнурче Вижън Атак WF 5 F. За шнура нищо не мога да кажа, защото в тоя студ и лед вода не е видял, но за макарата мога да споделя.
Прецизен аванс и тегло измерено в магазина на електроннта везна 124 грама. Диаметър на шпулата 78 милиметра. Това макаре побра подобаващо количество бекинг и в добавка цялото шнурче. До горния ръб останаха 4 милиметра. Просто не мога да повярвам. Баланса на това макаре с въдица Вижън 8.6 5-ти клас е невероятен. Не ме кефи много черния цвят на макарата, но наистина е много добро попадение. Ако някой иска нещо качествено и на приемлива цена, нека отиде, да го попне и да го прибере.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Яну 21, 2017 12:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 09, 2009 9:27 pm
Мнения: 8
Здравейте.Вече мога да се похваля с нова макара Vision Kalu 5/6 . Надявам се да е добра,както изглежда на външен вид.Единствено е малко по тежка /около 15 грама/ за да балансира пръта идеално,но от магазина ме увериха,че това е по добър вариант за мухарка 5 клас от макарата 3-4 клас същия модел.Между другото се оказа,че макародържача ми е по тесен и от макарите,които пробвах в няколо магазина,само 2 влизат и балансират сравнитално добре мухарката.Напролет ще се разбере как е с новата макара и новия шнур Airflo Super Dri Xceed Шнур WF5F.
Благодаря на всичи за мненията и съдействието.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 22, 2017 11:21 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Сря Юли 30, 2014 1:12 pm
Мнения: 333
Местоположение: София
Ай, със здраве,кеф и често да си ги ползваш! Това е по-важно от марки, модели, баланс....

Поздрави,

Илия


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Яну 24, 2017 8:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Честито и от мен. Колегите от магазина много правилно са те ориентирали. Не знам с каква мухарка мяташ, но за 5-ти клас е по добра 5-6 отколкото 3-4, конкретно за тази макара. Казвам го защото имам и двете и имам база за сравнение.
Още веднъж честито и много радост да ти носи.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов