Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:29 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Кленски неволи..
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2017 12:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет.. :smt039
Отдавна не съм ви пускал нова тема, не е имало за какво да пиша.. то не че сега има кой знае какво, ама....
Искъра при Гара Бов.. датата 8-ми Юли... от обилните валежи предните дни реката си беше мътна и голяма, въпреки всичко се заиграх за кратко там...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С това приключих тук и се отправих къде дивиОт северозапад...
Ей ви мънечката Цибрица...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На 10-ти Юли запалихме към Огоста... този път се отправихме към Гложене.
Нали съм си вечният карък, тази река все не мога да я нацеля така както ми се иска... или ще е огромна, или пък ледено студена... е този път водата не стига че беше мътна и топла, ами и прекалено ниска според експертите дето ежедневно са там... все пак, пипнах няколко рибета за цвят..
Адската жега направо ми изпържи мозъка там...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от Огоста... на връщане минахме по черните пътища и пътечки, дето още умът ми не го побира.. поне 20 км. карахме сред морето от царевици и слънчогледи.. гледките са удивителни... Целта ни беше едно язовирче над Козлодуй... беше арендовано и се плащаше по пет кинта на пръчка... дори не си вадих мухарката там... но все пак ще ви го покажа и него и морето от насаждения дето спира дъха..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И Дунава за финал от тези места... доста беше спаднал..

Изображение

Миналият петък се разходих по Струма...
Ей ви я в самото начало след Лобош..

Изображение

Изображение

Ей ви я при Земен.. при вливането на Треклянска...

Изображение

Изображение

Изображение

Бистра, плитка... и изключително ледена за сезона... рибите са като препарирани в тези води.. приключих с тези места и се отправих там, дето са си моите познати местенца...
Нещата покрай наше село бяха съвсем различни... около 25 км разстояние от Земен, водата беше топла, активността на рибите завидна... наскубах се здраво там под сенките на дърветата които бяха оцелели след пагубната сеч преди известно време... осичките на Радо се отчетоха подобаващо...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от мен... квото можах снимах и споделих... бъдете здрави и слука на всички!!! <occasion

р.с. Ако не се виждат фотките... ей ви ги тук..

https://photos.google.com/share/AF1QipN ... REQmsyaGRB


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2017 12:16 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здраво си начесал крастата!Поздрави Сотка !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2017 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
vasilev написа:
Здраво си начесал крастата!Поздрави Сотка !


Благодаря бат Вальо... не можах да пипна годзили кат твоите, ама колкото, толкоз...
Поздрави и наслука... ако не друго, то поне се радвам на репортажите които пускаш... истинско удоволствие са годзилите за окото!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Юли 26, 2017 9:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Соте,

Време беше да се отчетеш с тема <occasion <occasion <occasion
Снимките са супер, както винаги. Началото леко минорно, но си завършил подобаващо.
Взе да ми липсва Струма.

Поздрави и все по-голяма слука.

ПП: Ама друго си е клЯна с черната перка :)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2017 9:42 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Струма река славна не бива да се забравя! :)

Браво, Соте, прекрасни снимки от реката, които ме връщат в спомени сладки!

Поздрави!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 27, 2017 7:06 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Ради с една осичка мачкам кляна трети сезон. Ако оцелее до септемри, ще ми врътнеш ли десетина, ей така за адет дет се вика.
Сотка, браво Бате страхотни фотки.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юли 28, 2017 11:46 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Дааа друго си е клЯна с черната перка, интересното е че си е запазената марка на Струма.
Така е Радо.. спомените от Струма ме преследват денонощно.. реката обаче не е това което беше.. да не говорим че се носят грозни слухове за ВЕЦ над горният праг при наше село (дано не са верни че не ми се мисли).. Митичните пасажи от скобари.. Йедрите клянове.. кротушките.. змиорките.. зелените рачета.. и Бог знае още колко други видове отдавна са мит.. останаха ни само спомените за Струма.. ама то не е само за нея.

Благодарности за хубавите думи момчета.. поздрави и слука на всички!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Юли 31, 2017 6:01 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Отново сме на Искъра по дефилето... :smt039
Реката отново я заварвам голяма и леко замътена, рибарите дето бяха там се оплакаха че нищо не пипа... разпънах си циганията и нагазих смело в бурните води.. този път в основната схема вързах две мухи.. освен осичката заложих и на ручейник от жълта гума съчетан с еленова козинка.. така мятах с две мухи едновременно, малко е сложно защото оплитането е неизбежно, но с повече старание се получава.
При всяко падане на мушетата пръскачите скачаха като обезумели.. няма спасение от тях, доредиха се и кленчоците.. голям кеф, набарах ги в едно заливче и по бреговете в по спокойните местенца напичайки се на слънце.
Газенето в самата река по тези места е доста опасно заради ръбатите камъни по дъното.. справих се обаче както винаги.. с напълнени ботуши разбира се..
Като цяло доста рибки се уловиха.. имаше едно място на което реката се дели на четири лъча.. в началото на тези поточета доста кленчоци се бяха настанили, докато не им наруших спокойствието...
Ей ви и фотките..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ей го гладничето.. ма тя главата му е по мъничка от осата.. :D

Изображение

Изображение

Изображение

Ей го и заливчето...

Изображение

Изображение

Изображение

Живота е жилав както казва Бате Райко..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от мен.. бъдете здрави и слука на всички!!! :smt023 <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 11:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички колеги и приятели.. :smt039
Ще използвам тази тема да не товаря форума излишно.. та, таз седмица си бях по Струма.
Топла, бистра и с доста понижено ниво.. говорим за горните течения на реката.
Температурите на въздуха убийствени.. спасението по реката под дебелите сенки имаше ефект.
Беше ми ясно че за да пипна некое риби си беше нужно чудо.. все пак насочих вниманието си към по тесните и бързи участъци.. въпреки че в тихите зони, точно след даден бързей, ясно се виждаха цели пасажи от скобари да се въртят в кръг и да се стрелкат кат луди като ме усетят.. тотално загубена и недостижима мухарска кауза.. поне за мен.
Като цяло, риби се ловяха само в бързеите.. в тихите зони улових един дребосък.. въпреки че ползвах леки кадиси на изтичане под дърветата, рибата спечели този гейм.
В бързеите обаче атаките към мухите бяха доста резки и отчетливи.. борбата дори и на дребосъка беше голяма...
Най смешното което се случи (жалко че нямаше кой да запечата тази ситуация).. закачил съм си кепа на гърба, да не изпусна някой интересен момент... лепна се нещо здраво на осата, кратка борба и вече беше при мен.. посягам за кепа ама нееее, беше се закачил по някакъв смотан начин за ципа на гърба на елека.. и не помръдва ](*,) ... през това време докато се борех сам със себе си и с рибата, видях само гърбинката на рибето.. и те така.. седнах и почнах да се смея сам на конфузната ситуация.. демек, и с кеп и без кеп все таз.. :D
Ай стига лакърдии... ей ви фотките..

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Дааа.. местата от последните снимки носеха доста свежест, не ми се мърдаше от там..
Толкоз от мен.. бъдете здрави и слука на всички!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 12:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Страхотен репортаж, както винаги.
С последната снимка си уловил реката като по спомените ми от този период на годината. В последно време силно я подценявам, ще трябва да я включа в плановете.

Поздрави.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 1:51 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
В тая жега ,направо шапка ти свалям Соте !Напук на топлото време рибата проявява учудваща активност!Никога не съм риболовствал по тия места,от твоите страхотни репортажи през годините съм я заобичал като моя! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 7:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет на всички приятели.. :smt039
Изкарах няколко динамични часа по любими места... тъй като нивото по Струма драстично спадна особено по моите места, реших да заложа на нещо по сигурно..
От Искъра по дълбоко нема.. та ей мЪ по Искърското дефиле.
Доста беше спаднал и той, но пък това направи някои места по достъпни, иначе при по висока вода е невъзможно да притесня кленчоците там.
Рибите бяха доста активни и изобщо не се ослушваха.. брутални атаки и доста адреналин за мен.. доста изпуснати риби поради липса на кеп.. (когато го нося резултата е плачевен, затова нарочно го оставих този път)... :D
Ей ви и фотките...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Толкоз от мен и не отписвайте дефилето.. винаги може да се чакат изненади там.
Бъдете здрави и слука на всички.. <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 04, 2017 11:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Апр 04, 2013 11:45 am
Мнения: 67
Местоположение: с.Галиче
Здравей, Соте на река Огоста е най добре да се лови при селата, Лехчево и Грумошин, защото по надолу по реката има доста вецове и от тях зависи нивото на реката, бих ти препоръчал да утидеш на река Бутуня при село Добруша, излизат доста труфейни кефали. Следващия път когато решиш да идваш по моя край ми се обади да те разведа по нашите географски ширини. Браво за хубавия излет.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2017 9:15 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Привет приятели. :smt039
Това може би беше последният излет който си спретнахме с Марто и Славчо... времето от тук нататък не се знае какво ще ни поднесе.. да се надяваме на още хубави дни и добра слука.
След тежката и разбиваща съботна траш метъл вечер, Марто ме измъкна от вкъщи рано сутринта.. нИ мЪ питайте как станах, но тръгнахме да превземем Струма.. нема майтап, направо си бях пиян.. изтрезнях едва като стъпихме на брега на реката.
А тя реката божествена... акостирахме в Симитли... бреговете на реката бяха тотално окупирани от мръвкари и железари, зорлем си намирахме свободни пространства за мятане...
Ей ви и фотките...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ето ви ги всичките да не задръствам форума със снимки.....

https://photos.google.com/?pageId=none

Доста рибки пипнахме.. доста и се откачиха, Марто успя да арестува една доста едра, две, три му скъсаха нервите.. при мен една ми скъса и отнесе мухата.. смених 0.12 влакно с 0.14 .. но гадинките вече не се излъгаха..доволно беше всичко.. направихме истинско показно на Славчо, той едва спаси капото накрая с едно откачено и едно заловено рибе.
Толкоз от мен, пък занапред времето ще покаже... бъдете здрави, наслука и до нови срещи приятели!!! <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 23, 2017 9:20 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Ето ги всички фотки... че нещо не се виждаха горе...

https://photos.google.com/share/AF1QipO ... 5vcUFJeUF3

:smt023


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 15 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 6 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов