Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 12:32 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пет Авг 04, 2017 3:21 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
Привет на „всичкото“ Мухар,
Най-накрая остана време и да поизтупам праха от мухарката. Направих нещо като откриване. То, за някои идва време за закриване, но така е – LIFO, FIFO т.е. който по-късно открива, по-късно и ще закрива.
Бях по Враца и след кратка консултация с един приятел, и зададените параметри: „наблизо“, „набързо“ и все пак да има вода (евентуално и риба), мястото беше определено. Една ТАЙНА ПЪСТЪРВОВА РЕКА, на която няма да споменавам името……….започва с „Иск“ и завършва на „р“.
Не бях ходил в участъка около Мездра, но с тия модерни тел‘фонье, няма тайни. GPS-то вика: „ стигна местоназначението“, „ тук ще застанеш, в тая посока ще метнеш, а дъртиО пъстърв се крие ей там“.
Стигнах рано,
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

но вече имаше колеги

Изображение
Изображение

Подминах, да не преча и почнах с едни къси подавания, щото дългите съм ги забравил (не че много съм ги умеел). Мятам , но така, някакси ми се струва, че нещо мърда. Всичкият взор е във водата – муха, шнур, има ли атака, засмукване или други там целувкоподобни дейности. Нищо. А чувството, че нещо се движи си остава. Като вдигнах поглед метър-два-три над водата и разбрах

Изображение

Един хвърковатичък се омотал в една скъсана рибарска жилка на дървото и от време на време прави опити да литне, от което положението му се усложнява повече. Ми, викам си, айде да взема да го спася животинчето, че така ще си замине. Малко чупене на клони, щото това дърво, не обърнах внимание на сорта, беше обрасло като метла и няма от къде да се провреш. Стигнах бедстващото врабче, взех го и си дадох сметка, че е много вероятно и аз да увисна на дървото като него или понеже съм малко по-тежък, то може одраскващо да се „лизна“ през клоняците и с цялата снимачна и GSM техника, за която споменах в началото, да цамбурна „у ИскърО“. Хубаво, че опасенията ми не се сбъднаха. „Врабчето“, така ще го наричам, понеже не му знам модела, тук може орнитолозите да се включат с жокер.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Та, врабчето се беше закачило за крилото и беше омотало жилката през главата си, така че при всяко движение затягаше примката и главата му се завърташе настрани, завързана за крилото.
Свършиш пионерското си добро дело, почувствах се хубаво и ………“риболовът продължава“. Мяткане ту в тихото, ту в бързото. Проба да видя къде се крият. И почнаха да се показват.

Изображение

Излъгах 15-на рибоци със завидните размери

Изображение

под педя.
Пообиколих участъка, но на доста места не ставаше за мухарка. Бреговете бяха обрасли и трябваше да се гази, а в тия непознати води малко не смеех. Нали знаете, че „ от Искъро по-длибоко нЕма‘‘. Срещнах един колега. Изненадах се какви спининг-кепове правят хората.

Изображение

А мухарските – с некакви мижави дръжчици, не може да се почешеш по „гръбО“.
Часовника показа, че имам още 40мин от предвидените. Смених мястото с няколко километра. На новата точка имаше доста хора. Явно знаят де се крият раците. И за мухарка ставаше. Красиво, но активност – никаква. Тук вече нямах батерия за снимки.
Равносметката - хванати: един врабец, 15-на кленчета, няколко хубави пейзажа, 3 часа откраднати за мухарлък и зареждане батериите на моя милост. Риболов – не много, но като цяло изкарване – добре.

Поздрави се дръжте прилично, щото винаги някой ви гледа:
Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2017 8:11 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Браво, Жоро,

Как хубаво си го разказал. Дръж мухарката без прах, защото липсва на форума!

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Авг 05, 2017 11:18 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Поздрави за хубавия излет колега,за снимките нямам думи !Успех !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Авг 07, 2017 11:06 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Браво колега.
Много увлекателен разказ. Поздрави и за доброто дело.

ПП: LILO -last in , last out май е по-точното определение.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 08, 2017 10:13 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Юни 26, 2008 12:12 pm
Мнения: 159
Изображение

Изображение


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Авг 09, 2017 9:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Съб Фев 24, 2007 5:00 pm
Мнения: 580
Местоположение: Плевен
Колега ,от много време не бях чел хубав разказ като твоят.Релакса е важен,а при теб се е получил плюс добро дело.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов