Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 5:34 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 10:56 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Тази година успях да посетя отново Рибник за пет дена след няколко годишно прекъсване. Реката не е много променена от последното ми ходене, новото за мен бе ниската вода която заварихме в началото на Юли. Предните години при таково ниво сме търсили алтернатива на Плива и Саница но тази година решихме леко и лежерно да отделим всичкото време за риболов единствено на Рибник. По традиция още с престигането ни заваля дъжд и имах да някакви надежди да се повиши нивото, но два три сантиметра не бяха от особенно значиние. Реката ни посрещна с цялата си прелест въпреки ниското ниво.

Изображение

Изображение

Изображение

След като се настанихме решихме да не избързваме с риболова а пообиколихме местата с цел събиране на информация. Нямаше много хора по реката което бе добре за нас, но пък поради ниската вода и предходния месец Юни когато е пика на риболовци там рибите бяха доста капризни. Ловихме основно на малки нимфи и тънки влакна през деня, а вечер когато рибите започваха да събират като луди минавах и на суха муха. Въдиците които използвах бяха 4 клас 8.6 фута и 3 клас 7.10 фута. Ново за мен бе, че от мързел започнах да ловя с малката сопа на нимфа и въпреки големината на реката ловях също толко успешно както и с дълга сопа. Имахме късмета да ловим рамо с френския национален отбор които бяха там да тренират няколко дена и не се представяхме по зле от тях по брой на извадените риби.

Първия ден започнахме на ново за мен място - пред ресторант Комуна и до обед направихме приличен риболов но аз имах повече извадени пъстътви от колкото липани. След обяда се отдадохме на почивка тъй като бе страхотна жега и нямаше смисъл да губим сили и да киснем в реката в следобените часове когато рибите са по малко активни.

Изображение

Изображение

Тук под мен се виждат франсетата стриктно подредени от наставника на отбора. Риба имаше доволно навсякъде тъй, че не се налагаше да препускаме по реката като диви коне.

Изображение

Вечерта захладня рязко, даже леко преваля. Рибите се разиграха и който имаше малки мравки вързани от Чичо док се сцепи да вади риба след риба. Аз имах мои собствено производство но не работеха. Тук е и мястото да изкажа специални благодарности на Доки за съветите които ни даде, и за мухите с които ме съпортна. Само ще спомена, че нямаше негова муха която да съм сложил и да не е хванала риба. И друго нещо което правеше риболова много труден но всъщото време и по интересен. През цялото време се налагаше постоянна смяна на мухите като цветови гами и концепция. Ако примерно фазанова нимфа с оранжево шалче работеше добре половин час то през следващия половин час минавахме на жълта, след това зелена и пр. Една муха никога не работеше добре през целя ден но така е на реките богати от към храна и насекоми.

И така приключихме първия ден в шеги и закачки и с доволно количество риби а вечерта направихме разбор и концепции за мухите и тактиките за следващите дни.

Изображение

Изображение

Тъй като мина време от тогава много, много не помня какво се е случвало по дни, но общо взето програмата ни беше сутрин връзване на мухи, после риболов 2-3 часа, след което обяд и следобедна почивка и вечерен риболов на нимфа и суха муха. Беше много весело и забавно, който е бил с мен в Босна знае как от всяка случка се получава забавна ситуация която не сваля усмивките от лицата ни по цял ден. Не съм снимал много тъй като фотото е с развален автофокус и доста от снимките са размазани, а като има и риба ако не станеше снимка от раз я връщах във водата да не я мъча. Ето още малко снимки от престоя ни там.

Изображение

Изображение

Изображение

Долните две снимки съм добавил линк с по-голям формат защото нямам как в момента да ги редактирам да се виждат добре в форума.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тази ми е може би най-едрата риба, хванат с Sage TXL 3 клас 7.10 фута, на емърджър естествено вързан от Доки.

Изображение

Ето тази пъстърва бе много борбена и много красива, но фотото така и отказа да я снима.

Изображение

Като равносметка изкарахме пет прекрасни дни, с много риболов, доволно количество хванати риби, въпреки, че сме хващали и по повече друг път. Живот и здраве стягам се за следващич риболов там.

Поздрави и и стискам палци всеки да има шанса да усети магията на Рибник.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 1:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Еиий, айде бе Драго, няколко месеца го чакам този репортаж :D

Браво за хубавото изкарване и за добрите риби!
Вземи ходи по-често в тая Босна, че да има какво да разглеждаме във форума \:D/

Поздрави и благодаря за споделените приключения!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 8:08 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Страхотен репортаж.
Разказа го много увлекателно, а за снимките - нямам думи.
<occasion <occasion <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 10:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 2:54 pm
Мнения: 4116
Местоположение: София
Драго, не се и съмнявах, че ще изкарате екстра - малка вода -> голямо майсторство, факт! \:D/
Хубав рипорт, благодаря!

п.с. Аз края на август/ септември пак ходих за няколко дена, и с толкова малка вода не вярвах, че може да бъде Рибник - колоните на моста при Аалас бяха с храсти около основите им, но стана риболов, ще ти разправям ако се видим.

_________________
"..форумите са пълни с андрешковци и консуматори, а смисъла им е в споделянето" Мунчо
lurebg.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2017 12:36 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Прекрасен репортаж, благодаря!
Обаче не си никакъв Мухар - нямаш една риба с изваден джигер! Па много си Фнимателен бе! Да не глобяват там нещо, а? :D
Поздравления за почивката! <occasion

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2017 7:44 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Радвам се приятели, че ви хареса рипорта. Ванка, това наистина е почивката за мен. Другото свързано с морета, курорти и мега навалица си е мъчение за мен.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 18, 2017 11:29 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Чет Яну 28, 2010 8:26 am
Мнения: 1527
Местоположение: София
Страхотно преживяване... прекрасни фотки и жестоки риби и пейзажи.. тенкю че ги сподели. :smt038
Страшно ми се иска и тук у нас да има такива райски кътчета ама нейсе...
Поздравления Драго и още много слука... <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 18, 2017 3:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Авг 18, 2006 12:33 pm
Мнения: 1233
Местоположение: sofia
Драго написа:
Ванка, това наистина е почивката за мен. Другото свързано с морета, курорти и мега навалица си е мъчение за мен.

И аз така, за разлика от теб... :D

Ще опитам и наследника да го привържа към речните наслади от малък, щото да не минава по моя трънлив път като поотрасне... Ей тъй, под формата на игри и закачки да опознае красотата на риболова! :))

_________________
Боже, защо лошите живеят мечтите на добрите...?


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Окт 19, 2017 6:53 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 04, 2012 9:46 pm
Мнения: 52
Още един репортаж за образец! Качествен, без да е количествен!
Вече си мислех, че форума е станал ...еди какъв си.. ама тия последните репорти ми смениха настроението :smt038 :smt038 :smt038


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 9 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов