Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:56 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 1:42 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
11 ОКТОМВРИ 2017 ЯНТРА,РЕКАТА НА ,,ГОДЗИЛИТЕ,,

Здравейте приятели на мухарския риболов,поздрав и на Вас ,,разбирачи,, и критици!Продължавам да настоявам и продължавам да бера добри плодове от настойчивостта си!Как беше,който търси той намира или по риболовно му,който ходи за риба той хваща,който зарибява и опазва от бракониери на него му ,,връзва,,!

МОЯТ МОНОЛОГ- енти епизод,четиво за позитивни хора и обичащи ,,мухарлъка,,!Не е задължително да се види и прочете!

Няколко дни не смеех да припаря до Янтра заради високото и ниво вследствие на падналите обилни дъждове,но въпреки това реших да се пробвам с риск да остана капо!Когато стигнах до реката и видях,че нивото бе спаднало с над половин метър ,първото нещо което мина през главата ми бе ,,бат Вал,този път хвана капото,,!Защо ,ами от опит знам приятели,че от рязкото покачване и спадане на водите рибите се стресират и почти не се хранят.

По късно , вследствие на добрия риболов който се получи ,разбрах,че всяко правило има изключение!

И така стига приказки и да започна моя монолог......(забранено за .....)

Още по първи петли(останаха ли такива)или по народно му по първи доби на ,,пистата,,

Изображение

Изображение

последни приготовления

Изображение

Всичко е ОК и ,,шоу годзила,, може да започне!

Изображение

А реката в есенната си премяна е направо приказно красива

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

При начина ми на риболовства не нищо различно от предните ми излети-5 клас въдица,плетен повод,лидер ф.0,40,муха бръмбар на стримерова кука н.8 и попова лъжичка,като и на двете имах слука,проходилка......или всичко необходимо за един добър и ризултатен риболов.

Изображение

Ето и ,,башовета,, както казваме по нашия край на по големите неща

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави , <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови!

П.П. Малко инфо за ,,разбирачите или кажи си бат ВАЛ,кажи си,че да ти олекне!

-разполам с риболовен билет
- нямам снимка с бира в ръка ,защото не пия бира
- няма кефал по голям от 40 см,ако Ви се струва,че рибите са с по голям размер имате проблем с очите,съветвам Ви да отидете на очен лекар
-всички уловени риби са пуснати по живо и здраво
-не съм бъркал на рибите по хрилете,отпред,отзад и където Ви стига фантазията
-по време на риболов не употребявам алкохол и никакви наркотични средства
-при управлението на проходилката спазвам всички правилници,наши и европейски
И за да не изглеждам идеалния риболовец ще Ви издам една тайна,нещо като бонус-НЕ РАЗПОЛАГАМ С КНИЖКА ЗА УПРАВЛЕНИЕ НА ВОДНО ПРЕВОЗНО СРЕДСТВО!!!!!!
И нещо обещавам за днес да е последно,наскоро си купих един много здрав и дебел ЯМУРЛУК,който носи,ама много носи на всичко........
-

-


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 3:30 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 21, 2013 11:46 am
Мнения: 68
Местоположение: София/Ямбол
Супер излет отново. Благородно завиждам. Я кажи повече за плетения лидер, какъв му е диаметъра в дебелата и тънката част, гледам един плетен лидер в сайта на БФЦ ама там пише само 2,4м. медиум, с какви типети може да се лови с тоя лидер, типет 0,40 не е ли дебел, бръмбара как се полага с такъв повод? Доста въпроси станаха, ама така сме компютърните мухари, дето нямаме река наблизо. Благодаря предварително.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
За лидера и аз съм любопитен, понеже е медиум. Потъването му с такива бръмбари малко ме притеснява.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
[quote="koi4a"]Супер излет отново. Благородно завиждам. Я кажи повече за плетения лидер, ....

Здравей колега,ще се радвам,ако мога да ти обесня схемата с плетения повод.Навремето човека който ме запали по мухарлъка ловеше така ,та ученика да не остане по назад....В момета ловя точно с тоя за който ме питаш.Преди имаше на ,,Лазер,, които бяха много здрави и издръжливи,с някои съм ловил по сезон и половина,но някъде изчезнаха,а тия с които използвам не са чак толкова зле,само дето правят повече възли.По принцип те са конусовидни, има с различна дължина,като гледам повода да е от ,1.60 до 2 м ,а лидера от 1 до 1.50 .Защо ловя с 0.40?Отговорът е елементарен,да мога да извадя уловената риба!Изтърваните риби през годините ме научиха да озползвам 0.30-0.40!Факта,че ловя толкова добри риби,значи дебелината на влакното не пречи.Есента и пролетта използвам 0,15-0.20 ,а зимните месеци слизам на 0.10-0.15.При кастинга не виждам някаква разлика от дебелината на лидера!
Моя съвет е пробваш,виждаш и ,ако ти хареса продължаваш!Успех и ,ако имаш други въпроси насреща съм.

П.П.Вчера бях по Тунджа,получи се много добър риболов със страхотни риби,тези дни ще кача репортажче.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Окт 16, 2017 6:59 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
mitko2 написа:
За лидера и аз съм любопитен, понеже е медиум. Потъването му с такива бръмбари малко ме притеснява.

Поздрави
Митко


Привет Митко,къде се загуби бе приятел?Не се притеснявай,дори с ,,поповата лъжичка,, се държи добре.И на теб ще препоръчам да пробваш и,ако ти ......да продължиш.Виждаш,че почти целогодишно ловя така,а риби всякакви ловя,да не мислиш,че само ,,годзили,, хващам!И малки риПки се хващат,с нищо не ги плаши този повод.Това с тънкия повод,типет и лидер са разбирания,останали от риболова на пъстървови риби,но при риболова на кефал,распер и щука според мен не са миродавни!
Едно птиченце ми шушна,че тези дни помъдряваш с още една година!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 17, 2017 7:04 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 8:52 am
Мнения: 460
Привет Бат Вальо. Малко болнав ама вече съм добре и съм тук. Верно утре помъдрявам и с жената ще празнуваме подобаващо. Иначе благодаря за информацията. Ако дал бог, в събота шъ пробвам схемата.

Поздрави
Митко


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Окт 24, 2017 8:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
18 ОКТОМВРИ 2017 Г.- ПОСЛЕДЕН РИБОЛОВ ЗА ГОДИНАТА С ПРОХОДИЛКАТА НА ЯНТРА

,,Циганското лято,, ме провокира да си пробвам късмета още веднъж и независимо от резултата бях решил това да е последното ми спускане с проходилката за годината.

Намирам реката покрита от гъста мъгла-типично за есента.Изчаках около час да понамалее и тогава се спуснах.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение






До обяд реката бе в това положение,рядка мъгла и студ.Никакви признаци за наличие на риби.Бях решил да ловя докъм обяд.Полека лека мъглата започна да се вдига и слънцето да понапича.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Хубавото време веднага изкара рояк от хвърчащи насекоми,които провокираха рибите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение










След днешния риболов спокойно мога да кажа-Янтра благодаря Ти за фантастичните дни и невероятните ,,годзили,, (кефали) с които ме дари през тази година!Дано и догодина да си толкова дашна!
Човек винаги трябва да знае кога да спре,особено след добър риболов като този,при който в началото,заради мъглата бях пред отказване,но за късмет и радост като пекна всичко си дойде на местото,дори повече от нужното!

Това колеги бе всичко от Янтра ,поздрави, <occasion и не забравяйте,че къща риба не лови-ходене му е майката,а баща е риболова!!!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2018 9:32 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте колеги,здравей бати Радо,

питаш има ли мухари.....има приятелю !

Много се радвам,че отново се върна към любимото хоби Радо!Много се зарадвах и с голям интерес изчетох и изгледах новите ти писания!

Макар и с голямо закъснение(два месеца) Янтра се смили над нас и си отвори душата и сърцето!Обикновено,при нормална година риболова ни от проходилка започва в средата на юни....но тази година не е като нормалните-много валежи,високи и мътни води,стресирани риби!
Не,че не се пробвахме с Наци в средата на август

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Високи и на места много мътни води!Все пак си хванахме(на разлети места)някоя и друга риПка!Аз лично по голяма от 10(десет) см не успях да уловя,Наци имаше малко по добра слука,но много далече от рибите за които идваме по тия места-,,Янтренските годзили,,!Това са кефали(кленове) над 50 см дължина и над15 см ширина!

Народа е казал,,търпение му е майката,,!Търпяхме,стискахме зъби...... дойде деня на истината.Нивото на Янтра спадна с около метър(далече от нормалното за август) в последните десетина дни,цвета на водата се поизбистри,рибите се поразмърдаха!
Неделя,26 август, ,р. Янтра- разходка с ,,проходилка,, и с ,,мухарка,, в ръка в търсене на ,,годзилите,, !

6.45ч началото на риболова

Изображение

След около половин час

Изображение

Изображение

Изображение

7,15 ч - първата ,,годзила,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

50 плюс както се казва,като за начало много добре!
ето и видеото
https://www.youtube.com/watch?v=RlGMUOcOQOc

Изображение

Изображение

Изображение

След едночасова разходка(нямаше никакви признаци на риба) в 8.23 дойте и втора трофейна риПка

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
60-ка както се казва

Изображение

Изображение
Хвани и пусни" / "Catch And Releaseу

ето и видеото

https://www.youtube.com/watch?v=HHH6T-IIDKA

В следващите час и половина се поразмърдаха и по малките кефали(35-45 см),почти на всяко подаване удар,но за тях друг път!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

9.52 ч. -и третата,,годзила,, се обади

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
55-ка

ето и видеото

https://www.youtube.com/watch?v=XguoxMLEtvw

Не след дълго,точно след 24 минути в 10.16ч дойте ,,вест,, от четвъртата ,,арна,, риПка

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ето и видеото

https://www.youtube.com/watch?v=FnWY1Nu-JKE

само след 15 минути ,в 10.31 ч. поредната,петата Янтренска годзила

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
втора 60-ка за деня!

Изображение

Изображение

видеото

https://www.youtube.com/watch?v=tkXkQ7s0vz8

В следващия половин час спрях(човек трябва да знае кога да спре) да ловя и се наслаждавах на невероятната красота на Янтра в компанията на самотен лебед

Изображение

Изображение

И така приятели каква бе равносметката-за четири часа и 15 мин. пет ,,годзили,, и една дузина 35 ки до 45-ки !Какво повече може да поиска един ,,мухар!
И нещо за такъма- 6 клас,9 фута мухарка,плетен повод,лидер 0.35 и за стръв бръмбар на 8 номер стримерова кука!

Поздрави , <occasion и наслука приятели!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Сеп 08, 2018 8:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте,колеги и приятели на риболова на Янтренски ,,годзили!

Ще ви направя съпричастни на един риболов

на кефал(клен) от проходилка с мухарка по Янтра който направих на 2 септември.Огромна(за сезона) река,сахарски температури(36-37 гр.),силен вятър(по обяд),на моменти езерни вълни.....или казано с две думи много труден риболов!И все пак ,,арестувах,, няколко ,,годзилки,, !

Труден риболов,тежки условия,мудни риби.....много рафтинг!Но тия страхотни ,,годзилки,, ме накараха бързо,бързо да забравя за всичко лошо!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
около 60 см

Изображение

Изображение
също 60 см ,но доста по дебел от предния

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
60 плюс см

Изображение

Изображение

За пет часа осем риби над 55 см!За сега това е най ,,дашния,, риболов за тази година!Надявам се следващия път да е още по добре.......

И нещо за такъма-мухарка 6 клас,2,70 м,шнур 5-6 клас,плетен повод , лидер 0.35 и за стръв ,,янтренския килър,,-бръмбар вързан от Акулата на 8 номер стримерова кука!

Това бе колеги....за сега,поздрави, <occasion и добра слука!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 30, 2018 4:34 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на риболова на ,,годзили,,- кефал(клен) над 50 см.

В следващите редове ще Ви разкажа за последните ми два излета(14 и 27 септември) по река Янтра с проходилка и мухарка.В сравнение с предходни години,когато правех минимум по два излета на седмица то тази година това не се случва по една единствена причина-обилните юлски дъждове ,които напълниха язовир ,,Стамболийски,, на Росица,вследствие на което от язовира се изпускаха обилни води,които поддържаха високото за сезона ниво на Янтра .Всичко това прави риболова повече на рафтинг,но все пак..... и тези трудности не ме спряха да си пробвам късмета !

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Всеки един излет започва с изгрева

Изображение

и появата на първите ,,годзилки,,

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

До обяд рафтинг и студ(2-8 гр),но ,,слънчо,, вдигаше градусите(15-на) , мушиците и ,,годзилките,,!

За такъма нищо ново,старата ми изпитана схема,като ти върви играта смяна не се прави!

Поздрави, <occasion и до нови срещи колеги!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Окт 17, 2018 2:48 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
5 ОКТОМВРИ 2018 г. -СЕФТЕТО ЗА ОКТОМВРИ

Здравейте колеги ,

бях решил да приключа с риболова по Янтра,най вече заради високите води,но от първи октомври намалиха водоподаването от яз. Стамболийски по р. Росица,вследствие на което нивото на Янтра рязко спадна!Миналите години това се случваше през юли и съответно влизах с проходилката тогава за разлика от тая !

Изображение

Изображение

Виждате колко много се е прибрала Янтра

Реших да се пробвам,въпреки,че очакванията ми бяха за много труден риболов!Две бяха причините за да съм на това мнение,първата бе стреса на рибите от рязкото спадане(над метър)на водата,а втората,много важна бе,че по това време на годината рибите започват да се събират и да полягат по дъното.От опита който натрупах през годините(над15 г.) в риболова от проходилка по Янтра съм запомнил едно,че ,,рибите имат къща,, т.е. местата им за събиране през този период са едни и същи!Интуицията и опитът ми и този път изиграха ключова роля в този риболов!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
55 плюс

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
около 60см

Изображение

Изображение

Това бяха рипките на 50 см,имаше и по малки,на за тях по нататък.Използвах стандартния за мен такъм-5-6 клас мухарка,плетен повод с 0.40 лидер и за стръв ,,Янтренския,, килър ,бръмбар на стримерова кука 8 номер,вързан от Акулата!

Изображение

Поздрави, <occasion ,наслука и не забравяйте,че сега идва времето на трофейните кефали(кленове)


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 41 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов