Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:13 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 19, 2017 4:40 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:28 pm
Мнения: 6
Местоположение: Sofia / Yambol
Здравйте, колеги!

Надявам се, че скоро ще сменим обръщението на "приятели"!

Как ли да се представя...Хмм... :-k

Роден съм в столицата, но за щастие отрасъл другаде - там, около онова райско кътче, наречено р.Тунджа и по-точно в Ямбол.

И така, помня един абсолютно нормален ден, когато баща ми се върна от някаква екскурзия с две въдици, които нарече спининги... Звучеше много яко, не като въдици, нали, ала години по-късно разбрах, че тези 3,60 телескопи с акция 150-300 нямат нищо общо със спининга. :D

Видиш ли обаче, беше много приятно през лятото с тези колци за домати да хоцкаме с другите деца на едно гьолче, което беше арендовано, беше близо и държеше много каракудки. Щастие - пълно!

Уви, с идването на тийнейджърството, се забравиха тези хобита, бе, знаете как е...

След като станах студент в София, хрумна ни с авери да направим един "рибарлък". Взех си смело пръчките / ония същите "спининги" с корда от 2002-ра /и хайде ще ходим да вадим риби едно след друго... Да, ама нъцки! Пътувахме толкова си километри, подготовки, работи и глупости и цък - скъсах кукичка на второто мятане... Пък да връзвам - не мога :( Всичко пропадна, остана само едното пиенье, нали...

Много ядосан, следващата седмица опънах вкъщи едно платнище и давай, сега ще се уча. Помолих един приятел за помощ и АЛИЛУЯ! - вързах първата си кукичка... Веднагически газ на колата и на гьола до рибарника в Панчарево. Успях да хвана най, ама най-малката слънчевка на света, ама хванах... \:D/

Някъде четох, че риболовът бил препоръчван на хора, които са по-възрастни и тем подобни, защото бил спокоен спорт. Значи, на мен като ми удари и пулсът ми става 300...

Мина време, в което търсих себе си из риболовните среди. Почнах, естествено, с "ширани", но бързо-бързо ми мина, след като хванах няколко по 3-4кг. После започнах с фидер, но и там бързо угаснах. Болото - същата работа. И така, сетих се, че веднъж като малък, баща ми ми обясняваше как на това "желязо" може да се хване риба... Без стръв, без захранки, без половин кола обурудване. Звучеше тоооолкова невероятно, но все пак в 21-ви век, всичко може да се прочете в нета...

И така, помня как се засилих към несъществуващия вече магазин "Щука", купувайки си първия спининг... Беше цели 21 лева, защото "бе, ай тия ше ма мамят да си купу'ам скъпи работи"...
Сега, когато случайно го видя из гаража, се чудя как съм ползвал тоя колец за домати!?

Лудостта, позната на всички започна - четене, проби, загуби, успехи == 0. Полудях! Изгубих поне 5 кила примамки, докато се науча на кастинг. Отчаях се, защото мина година - риба нямам. Но чудото се случи, когато на един 8-ми март, за да избягаме от празнуващите, палнахме към рибарника на Пънча. След отказа ми да търся щуки, успях да закача една платена пъстървичка и от тогава, има ли една локва с повече от 35л. вода в нея, аз съм на брега и мятам...

Гарантирам две неща:
1. Споделям максимата, която прочетох в друг рибарски форум - "Остави нищо повече от стъпки, вземи само снимки" / на английски звучи по-яко /. Catch & Release 4 Ever !

и Второ - за риболова, в частност спининга, съм прочел повече, отколкото за двете си висши образования, ха ха ха :)

Смятам, че стигнах известна висота в спининга, като дори се опитвам да въвлека още хора. Но филмите на Радо, не ми дават мира и се родиха едни нови идеи в главата, а както знаете - те не могат да умрат...

Реших, че искам да се включа в редиците, на най-големите майстори в най-високата класа в спорта, затова и съм тук!

Ще се радвам, да споделяме опит, излети, идеи и щастие!


С уважение,
Антоан Виденов

_________________
Вижте моите приключения тук :)
http://www.tonysadventures.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 8:11 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Апр 10, 2012 4:38 pm
Мнения: 227
Добре дошъл.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 8:27 am 
Offline
Forum Admin
Аватар

Регистриран на: Нед Ное 07, 2004 11:16 pm
Мнения: 1961
Местоположение: Sandanski, Bulgaria
Здрасти, Тони,

Добре дошъл в редиците на форума!
Радвам се, че по някакъв начин съм ти въздействал и увлякъл в хобито!
Не се страхувай да питаш, сигурен съм, че ще намериш отговорите на въпросите си, надявам се също и колегите да бъдат отзивчиви към теб.
Личи си, че имаш страст към риболова, което е в основата на успеха!

Желая ти го от сърце и ще очаквам твоите споделени риболовни приключения!

Поздрави,

Радо


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 20, 2017 9:24 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пет Мар 09, 2012 3:50 pm
Мнения: 39
Местоположение: Kustendilll
Добре дошъл Тони, аз също до преди мухата бях спинингист и ей ме на ся - с мухи в главата!!! :D


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 21, 2017 7:10 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 02, 2007 4:27 pm
Мнения: 1671
Привет Тони,

Добре дошъл във форум и много риболовни успехи с мухарката в ръка.

_________________
The grass was greener, The light was brighter, The taste was sweeter, The nights of wonder, With friends surrounded, The dawn mist glowing, The water flowing, The endless river. Forever and ever.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Сеп 22, 2017 8:27 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Нед Авг 04, 2013 2:45 pm
Мнения: 109
Местоположение: София
Добре дошъл колега много ми хареса ентусиазма ти и за да ти помогна в това хоби ще ти направя безплатно въдица за да можеш да се развиваш и забавляваш с това хоби. За мен ще е удоволствие защото с това се занимавам в свободното си време. 0895 60 25 34 това ми е телефона обаждай се когато поискаш за каквото поискаш. Успех и всичко добро :smt023

_________________
Захари Пеков


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2017 1:26 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:28 pm
Мнения: 6
Местоположение: Sofia / Yambol
Здравейте, приятели,

Уау! Не очаквах такъв ентусиазъм и толкова топло посрещане :) Съжалявам, че чак сега отговарям, просто ми пристигна една изненада и не съм бил на линия отдавна! :)




Поздрави!

_________________
Вижте моите приключения тук :)
http://www.tonysadventures.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Сеп 26, 2017 8:00 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Тони добре дошъл в този уникален форум.Преди доста години като се запалих по мухарския риболов този форум ми бе основния наръчник,препочитал съм го по няколко пъти и винаги научавах по нещо ново.Съветвам те да почнеш да прегледаш всички писания,особено тези от първите години когато пишещите колеги бяха по искрени и честни в писанията си.
Често идвам на Тунджа и риболовствам със Сабин Чаушев от Ямбол,един много добър мухар и още по добър човек.Може от него да научиш много .Успех


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 27, 2017 1:57 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Сеп 19, 2017 1:28 pm
Мнения: 6
Местоположение: Sofia / Yambol
Аз само съм ямболлия, но уви... на Тунджа съм стъпвал 2013-та последно :(

_________________
Вижте моите приключения тук :)
http://www.tonysadventures.com


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 04, 2017 10:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Яну 20, 2012 5:24 pm
Мнения: 41
Здравейте мухари.Отдавна не бях влизал във форума.Сега гледам колегата от спинингист ще става мухар.Това е супер,колега, желая ти много емоции в новото поприще,защото то е най вече това .Аз пък от една-две години залитнах по силикони.Нещата са други,но пак опира до емоциите.Така че меткай смело и много риби.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Съб Ное 04, 2017 12:38 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Вто Окт 28, 2008 8:16 pm
Мнения: 334
Местоположение: София
Здравей и добре дошъл и от мен.

Пожелавам ти много приятни изживявания с мухарката. :D

_________________
Какво му трябва на човека? – Пръчка, макара, шнур и една муха!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов