Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:47 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: Пон Май 28, 2018 4:15 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели и колеги на риболова на муха,

в следващите редове ще стане въпрос за традиционното пролетно зарибяване с пъстърва на р.Голяма Камчия организирано от мухарите от Шумен (вече членове на РК,,Чисти брегове,,от Велики Преслав) и подкрепено и подпомогнато от колеги риболовци от цяла България.

На 26 май 2018 с помощта(финансова,административна и участие в зарибяването) на приятели , съмишленици и Горското В.Преслав зарибихме защитения участък ,,Омуртагов мост-яз. Тича от р.Голяма Камчия с 10000(десет хиляди)бр.балканска пъстърва.В зарибяването се влючиха над 40 човека,което е рекорд в дванадесет годишната история на нашите зарибявания.

Изображение

Всичко започна така в 6.00 ч. от рибарника на Козарево,Твърдишко

Изображение
Пенко Стоянов,Дон Никилето,Коцето и аз

Изображение

Изображение

Изображение
водосвет отслужен от отец Неделчо

Защитената пъстървова зона от р.Голяма Камчия -,,Омуртагов мост-стената на язовир Тича,, е с дължина 10 км.Затова предварително я разделихме на 10 участъка ,или на всеки км. се падаха по хиляда пъстървички, десет екипа от три до четири човека всеки,като във всеки имаше по един човек с опит в такива зарибявания и по един местен човек познаващ добре реката.За по добра ориентация раздадох на всеки екип по една топографска карта с обозначени точните места на които да се пускат риПките.Голяма помощ ни оказаха от Горско стопанство Велики Преслав,като ни осигуриха високо проходим джип-пикап Тойота,с който покрихме със зарибяване трудно достъпни части от реката,които в дванадесетгодишното ни зарибяне до сега почти не бяхме зарибявали!

Изображение

Екипа на Росен Велев от Русе,един от най опитните хора в България в подобни мероприятия.

Изображение
Ниското (временно,заради ремонт на ВЕЦА) ниво на реката ни улесни много при зарибяването ,а и за по бързата аклиматизация на риПките

Изображение
темпериране на чувала с пъстървичките

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

p.s.Едно голямо БЛАГОДАРЯ на колегите ми мухари от Шумен,на Емил Мяринов председател на РК,,Чисти брегове,на Пенко Стоянов,Росен Велев и Бранко Марков от Русе,на групата от Велико Търново начело с Кънчо Борисов и на всички други,които по един или друг начин бяха съпричастни към зарибяването!!!Без Вас приятели щеше да ни е много трудно!До месец септември,когато ще е следващото зарибяване!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пет Юни 01, 2018 8:29 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Ето и малко видео от зарибяването

https://youtu.be/ydiTMr4p8m4


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юни 28, 2018 8:06 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на мухарския риболов,

със следващите редове ще се помъча да Ви направя съпричастни на събитие номер 1 в мухарския живот в България за 2018 г.За втора поредна година домакин бе ,,Еко комплекс Клисура,, -Клисура

ПУСТИТЕ КЛИСУРЦИ СТАНАЛИ (МОСКОВЦИ) МУХАРИ !

Изображение

Събора бе открит от Председателя на мухарите в България Данчо Савов

Изображение

В своето слово благодари на главните организатори на съборите в последните години Росен Велев и Кънчо Борисов,без които надали това хубаво събитие щеше да види ,,бял,, свят!Последва ,,добре дошли,, на чуждестранните ни гости-Надица и Игор от Македония, Бане Тодорович от Сърбия,Рой от Ирландия ,Стоян Филипов(живеещ от 15 г. в Лондон) и ЛЕГЕНДАТА Тео Атанасов(в Берлин повече от 40г.)

Изображение
Росен,Кънчо,Игор и Надица

Изображение
Росен със Бане и Рой

Изображение
Стоян Филипов

В края на своето слово Данчо Савов награди с плакети Тео Атанасов,РК,,Чисти брегове,,-Велики Преслав и Валентин Василев(не е грешка,това съм аз) за принос в развитието на риболова на муха в България!

Изображение

Изображение

Изображение


Наградите за мен и за РК,,Чисти брегове,, Велики Преслав(от няколко месеца повечето колеги от Шумен сме членове на този клуб). Наградите са и за всички приятели и колеги които помогнаха проекта ,,Голяма Камчия,, да се осъществи!ПОКЛОН!

Не мина и без традиционната снимка за спомен

Изображение
Една легенда(Тео),една икона(Бате Райко) и една плеада техни последователи ,за радост повечето от тях мои приятели!

Оформиха се три места,които набързо станаха център на внимание
-Масите с ,,муховръзвачите,,
-Поляната за кастинг
-Сергиите с риболовни принадлежности

Изображение

Изображение
Уроци лично от Председателя

Изображение
Дори и по късни ,,доби,, продължи лекцията на ,,иконата,, Бате Райко

Изображение

Изображение
Брат Пен (Пенко Стоянов) изпробва новите модели на Вижън

Изображение
,,прясното,, семейство Мънкови

Както винаги най интересно бе около масите с ,,майсторите,,!

Изображение

Изображение
Игор

Изображение
Надица

Изображение
Дъщерчта на Игор и Надица



Изображение
Бане

Изображение
Рой

Изображение
Рой дава уроци на младия колега от В.Търново-Митко

Изображение
Стоян Филипов

Изображение

В ,,блажни,, приказки много бързо се изниза съботния ден....

Изображение
С Пенко,Жоро Геров,Росен Велев,Данчо Савов и Ивайло Йолов

Изображение
С ,,големите,, в мухарлъка-Мънков,д-р Калев и Стоян Филипов

Изображение
в компанията на ,,иконата Бати Райко,Мартуни,Ники Свиленов и Жоро Геров

Изображение
С Бане,Кънчо и Жоро

Изображение
С ,,Легендата,, бате Тео Атанасов,д-р Калев,Росен и Жоро

Изображение
Пред символа на Клисура-Боримечката с Иво и Жоро

Изображение
С Кирето

Изображение
С Бате Райко,Жоро Геров и Митко от В.Търново

Изображение
Бранко,Кирето и Стоян

Изображение
Краси от Плевен

Изображение
Д-р Калев със съпругата си

Изображение
Росен и Ванката от Свищов

Изображение
Председателят и Ко

Това са само малка част от ,,Героите,, на събора.

В края на вечерта не мина и без традиционната томбола

Изображение

Е който си има късмет си имаи аз се ,,облажих ,, с една кожена калъфка за макара направена от колегата от Търново Аврам

Изображение

Изображение

,,Бинго,, удари и Жоро Геров с кепа маде ин Илиан Трифонов

Изображение

Не мина и без ,,другарската,, среща,като отново първия тост бе вдигнат от Председателя

Изображение

Изображение

Изображение

И така до......кой колко устиска !

В неделята общо взето бе волна програма,обяд и кой от където е.....

Това бе един перфектно организиран събор,откъдето и да го погледне човек!Благодарности за Федерацията на мухарите в България,на Росен Велев и Кънчо Борисов и на всички колеги ,които с присъствието допринесоха за добрата атмосфера!

До следващия,11 поред колеги, <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2018 9:14 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Не всичко е риболов приятели!

В следващите редове ще Ви разкажа за едно много приятно и хубаво събитие,което се случи на петдесет метра от ,,Райската,, река,в ,,Лагера,,

Колеги от Пловдив решиха да рибовстват на ,,Райска,, за три дни.Настаних ги в Лагера,който се намира само на стотина метра от реката.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Техните риболовни преживявания и слука не ще да коментирам,нека те да я споделят!Но ще споделя едно събитие което отпразнувах ме едната вечер от тяхното пребиваване-рождения ден на Коди,една от емблемите на мухарския риболов в България,уважаван и обичан от голяма част от голямото,,мухарско,, семейство!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Пловдиската група-Коцето,Жоро Стоянов,Мариус,Емо и Петър

Изображение
Рожденника с мен и Жоро Геров

Изображение
тортата с една от емблематичните мухи ка Коди,подарък от мен

Изображение

Изображение

Изображение

Това е първият рожден ден отпразнуван на ,,Райска,, та река,надявам се да не е и последния!

П.П. Коди,Коце приятелю горд и щастлив съм ,че сме приятели,надявам се повече такива хубави поводи да ни събират ,жив и здрав бъди !


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2018 12:04 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Драги почитатели на риболова и чистата природа, приятели и съмишленици ,съвместно с Риболовен клуб "Чисти брегове" Велики Преслав Ви каним да се включите в есенното почистване и зарибяване на р. Г. Камчия с10000(десет хиляди) пъстърви. То ще се състои на 22.09.2018 г. (събота), в национално защитената пъстървова зона от яз. Тича до Омуртагов мост. Начален час 12,00 ч. Сборен пункт - Пътния кантон в м.,,Боаза,,.Всеки от вас може да подпомогне начинанието финансово или с участие в самото зарибяване.
Благодарим за вашето съдействие и ви пожелаваме здраве и успешен риболовен сезон.

P.S. За повече информация пишете ми на лично.
Искам да благодаря на всички колеги които заявиха своята съпричастност към зарибяването, <occasion и надявам се с повечето от Вас да се видим на Райската река!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Авг 28, 2018 12:30 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте приятели на риболова на пъстърва,

продължават съвместните ми излети по ,,Райската ,,река(Голяма Камчия) с приятели и колеги мухари.

Гостуваха ми Иван Варчев и Станислав Мънков(за пръв път)

Изображение

Изображение

Красива река,риПките повече от водата,не че са толкова много,но водата драстично е намалена!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ванката имаше шанса да закачи и извади доста прилична риПка

Изображение

Изображение

С Мънков бе колега мухар от Швейцария

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Голямо удоволствие за мен бе да риболовствам с Мънков!

п.п Ако някой от Вас реши да риболовства по ,,Райска,, да ми пише на лично,ще окажа пълно съдействие!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Сеп 30, 2018 3:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Здравейте колеги,
в следващите редове ще Ви разкажа за поредното ,,Райско,,зарибяване с пъстърва на р.Голяма Камчия

,,За да пожъне човек,първо трябва да посее !,,Това бе мотото на есенното ни зарибяване с пъстърва и почистване на река Голяма Камчия(защитен участък),което се проведе днес,22.09.2018г.Бяха пуснати 10500 пъстърви-балканка,дъгова,сивен и за пръв път с хибрид м/балканка и сивен!Искам да изкажа благодарности на всички колеги и приятели които ни подкрепиха финансово, на тези приятели отделили от свободното си време и изнесли самото зарибяване на своите плещи в този така специален за България ден!Поклон и пред приятелите от РК ,,Чисти брегове,, Велики Преслав.

Всичко започна така...

-6,15 ч ,развъдника в с.Козарево,квартал на Твърдица, от който традиционно закупуваме пъстървите.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Галин Гавраилов,без него не минава нито едно зарибяване!

Изображение
С Пенко Стоянов и собственика на рибарника Начев

,12.00 ч.-р. Голяма Камчия. Началото бе поставено с водосвет от отец Неделчо от Велики Преслав

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

.Председателя на федерацията на мухарите в България Данчо Савов връчи плакет на РК,,Чисти брегове,, Велики Преслав за развитието на пъстървовия риболов в България.Плакета бе получен от председателя на ,,Чисти брегове,, Емил Маринов!

Изображение

Изображение

Изображение

След това..... както повеляват каноните

Изображение

Изображение

Изображение

Това бе колеги, приятели и съмишленици на чистата природа,на риболова на пъстърва и на зарибяванията,поздрави, <occasion и до нови срещи!


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Вто Ное 06, 2018 7:32 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
НЕ ВСИЧКО Е РИБОЛОВ

Здравейте колеги и приятели на мухарския риболов, в следващите редове ще Ви разкажа за няколко мероприятия,иницианирани и реализирани от нашия клуб на р. Голяма Камчия в защитената зона от ,,Омуртагов мост до стената на яз. Тича.

Веднага.след влизането на забраната за улов на пъстървови(без американката) риби поставихме около 20-на табели посочващи влизането и продължителността на забраната в близост до табелите оказващи статута на защитената зона ,за да няма после ни чул ни видял!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

След това дойде ред и на поредното ,,Райско ,,почистване!След големите грижи,които полагаме за развитието и опазването на пъстървата в защитената зона от р.Голяма Камчия дойде и време за ,,ГОЛЯМОТО,, почистване и премахване на натрупани наноси и стебла на дървета по трудно достъпни участъци на Камчия.Големи благодарности за Областна управа Шумен,екипите на регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“ и на Североизточно държавно предприятие- Държавно горско стопанство „Преслав“ без които това почистване не би се случило!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

В началото на миналата седмица от ИАРА получихме този имейл

Изображение

Първото нещо което ми мина през главата бе ,че ,,Боговете,,(учените) полудяха!!!!И то в размножителния период на пъстървата....
,,Око да види,ръка да пипне,, !
Екипа на доцент д-р Лъчезар Пехливанов ме покани да присъствам и лично да се убедя в безопастността от електроулова.Предварителната ми негативна нагласа бързо бе разсеяна!Обследвани бяха два участъка по сто метра.Мерене на температура и кислород на водата,електроулов с кеп,мерене на тегло и размер на риПките и по най бързия начин във водата!Изненада бе големият брой уловени речни попчета и изчезналите през последните години ,,главочи,, ,които са ,,деликатес,, за пъстървите!

Изображение

Изображение

Електроулов по ,,райска,, река......с научноизследоватеска цел.......по време на размножаване на пъстървата!Въпреки притесненията,които имахме от това ,,преброяване,, мисля,че имаше полза !

Те така си ,,почиваме,, от пъстървовия ,,маратон!Поздрави и едно голямо <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Ное 11, 2018 10:47 am 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
,,Райски ,, нагледци!Ни чули,ни видели,ама риПката прибрали!Единия с билет и риба в кофата,другия без,но с въдица в ръка,само бил носил на ,,майстора доспехите,,!Сега на ход са ИАРА,от мен толкова,снимки,видео,самопризнания!

https://www.youtube.com/watch?v=uWlD2BxmFVA

Нито един воден обект не е застрахован от ,,неканени гости,,!Това е част от ,,играта,, ,но мисля,че за сега се справяме!

Поздрави


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Дек 30, 2018 3:49 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
РАВНОСМЕТКА 2018 г

Един ден остава до края на 2018 г и е време човек да направи равносметка за това как е преминала годината в личен,служебен и обществен план!В следващите редове ще се опитам да направя малък ,,отчет,, на ,,мухарите,, от РК,,Чисти брегове за това какво направихме,какво не направихме и какво ни предстои по проекта ,,Голяма Камчия,, ,за излетите които осъществихме по красивите Български реки и водоеми и за националния мухарски събор 2018 в Клисура.

НАЧАЛОТО, 6 ЯНУАРИ 2018г ЗЛАТАРИЦА

Първия риболовен излет за годината направих с колегите от клуба Жоро Геров и Дидо (шефа) на Златаришка река

Изображение
с Дидо

Изображение
Жоро Геров

Изображение
сефтето за 2018

ПРОЕКТА ,,ГОЛЯМА КАМЧИЯ,, или както е известен ,,РАЙСКА,,река.

В края на 2017 г дойде радостната и дълго очаквана новина,че р. Голяма Камчия от стената на яз. Тича до Омуртагов мост(10 км) влиза от 1 януари 2018 в режим ,,хвани пусни,,

Изображение

Още в първите дни на януари поставихме обозначителни табели на видими места

Изображение
с Брат Пен или Пенко от Сливен,но роден и израсъл в Шумен

Изображение
привилегията да забия последния пирон

Имах удоволствието да открия риболова на пъстърва на 1 февруари в компанията на колегите от МК,,Царевец,, -В,Търново

Изображение
Кънчо,Стефчо,Страхо и Аврам от Търново и Галин от Шумен

на 3 февруари с голяма част от колегите от Шумен и Преслав направихме официално откриване- молебен

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

През май и септември направихме две по 10000 зарибявания с балканска и американска пъстърва,със сивен и хибрид от балканка и сивен

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Председателя на Федерацията на мухарите в България Данчо Савов

Изображение

В организацията,финансирането и осъществяванията на зарибяванията голяма помощ ни оказваха колеги риболовци от цяла България,ФМБ,горското от Преслав.Благодарности на колегите мухари от Русе,начело с Росен Велев,от Търново с Кънчо Борисов,от Свишов,Варна,Пловдив,Сливен,Дубай,Малта......

Покрай зарибяванията се правиха и почиствания на реката

Изображение

Изображение

Изображение

Екип от БАН направи изследвания на реката- кислород,храна,популация на риба,температура на водата.....

Изображение

Изображение

Ден преди забраната поставихме табели,които да подсещат недобросъвестни риболовци

Изображение

Това е колеги което направихме за Райска река през 2018 г.Не успяхме да поставим на места за отдих по реката пейки,маси и барбекюта.Оставили сме го за догодина.Планували сме отново две зарибявания от по 10000 бр,като сме стартирали кампания за набирания на средства от продажбата на календара ,,Райска приказка,,направен от нас със снимки на колеги от р. Голяма Камчия!

НАЦИОНАЛЕН МУХАРСКИ СЪБОР 2018 КЛИСУРА

Изображение

Изображение

Останах приятно изненадан и горд от наградите ,които ми бяха връчени на мен и клуба ми ,,Чисти брегове,, за това ,което правим аз и колегите ми за развитието на пъстървовия риболов в България и по специално за проекта ,,ГОЛЯМА КАМЧИЯ,,!

РИБОЛОВНИ ИЗЛЕТИ БЕЗ КРАЙ...........

ГОЛЯМА КАМЧИЯ

Изображение


Изображение

Изображение
ГЕРОВ

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Пенко

Изображение
Росен Велев

Изображение

Изображение
,,райския ,,рожден ден на Коди

ЛЮБИМАТА ЯНТРА , ПРОХОДИКА И ГОДЗИЛИ

Изображение

Изображение

НЕ МИНА И БЕЗ ТУНЖАНСКИТЕ КРАСАВЦИ

Изображение

Изображение

Много емоции,без брой излети ,нови запознанства......така на кратко мога да обобщя изминалата 2018 г.!Надявам се новата 2019 г. да бъде още по добра!
Приятно прекарване на новата 2018 г, <occasion и до нови срещи през 2019г.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Нед Яну 06, 2019 2:52 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Ное 09, 2009 4:00 pm
Мнения: 474
Изображение

За много годинииииии......,,Райски,, пожелания за спорна,щастлива и ,,дашна,, 2019 г.

Изображение

Изображение

БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ

В края на 2018 мухарската секция от РК ,,Чисти брегове,, Велики Преслав съвместно с Федерацията на мухарите в България направихме Благотворителен календар за 2019, който нарекохме ,,Райска приказка,,!Календара бе изработен и отпечатан от наши колеги мухари от Търговище на символична цена,като бяха използвани снимки на мухари риболовствали на р Голяма Камчия през 2018г.Календарът е направен със снимки от ,,Райска,,река ,12 месеца,дванадесет страници!Ще краси много добре всеки един офис или дом !

Приятели, за първа година издаваме подобен календар!Благодарим на всички, които които участваха в изработката, закупиха или проявиха интерес към нашата инициатива!Напомням,че цената на календара е 20(двадесет)лева,които ще бъдат дарени на сто процента за зарибяване с пъстърва на р.Голяма Камчия през 2019г!

Изображение

Изображение

Приятели, с удоволствие ви съобщаваме, че първото издание се изчерпи за една седмица!!Благодарим на всички, които си закупиха календар(и) !Отпечатахме и второ издание,което вече е на ,,пазара,,!

Ако някой желае да си закупи да ми пише на лично.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 641 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 39, 40, 41, 42, 43

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 10 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов