Излети по реки

Тениски в akulataflyfishing.com

Бръмбари в akulataflyfishing.com

Сухи мухи в akulataflyfishing.com

Силикони в akulataflyfishing.com

Akulata.com - Fly Fishing In Bulgaria

Форумът за мухарски риболов в България
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:58 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Френска коприна
МнениеПубликувано на: Пон Мар 11, 2019 12:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Форумът изглежда спи зимен сън...
Междувременно, докато чакам тук в Белгия да се открие сезонът на пъстървата, което става винаги през третия уикенд на март, ето с какво се сдобих: Копринен шнур на Шамбор, 4-ти клас, паралелен.

Изображение

От търсенията в мрежата установих, че във Франция има поне 4 производителя, които предлагат доста приличен избор на коприни, при това цените не са невъзможно високи. Другото хубаво е, че повечето от тях си импрегнират шнуровете още при изработката, което премахва необходимостта от непрекъснато смазване и още по-важно - от сушенето след риболов! Някои от тях дори направо съветват да не се притесняваме да си оставяме шнура на макарата след излета - нищо нямало да му стане. Ще видим! засега трябва да поизчакам още около месец, докато си взема от София стъклото, за което специално е купен този шнур. Тогава ще мога да кажа и впечатления от поведението му на вода. Засега това което виждам и усещам е, че шнурът е значително по-тънък от който е да е пластмасов шнур 4-ти, че даже и 3-ти клас, но е също толкова гъвкав. Шнурът освен това си идва и предварително смазан, а много ме радват и миниатюрните клупчета в двата края, които позволяват лесен и бърз монтаж на лидера.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Сря Апр 17, 2019 6:20 pm 
Offline
Аватар

Регистриран на: Пон Фев 14, 2005 4:53 pm
Мнения: 1581
Местоположение: Хасково
Привет Ники,
Форумът аха,аха и .......... :-s Не знам какво им стана на нухарите та са вечно във ФБ ? Имам чувството,че и на риба не ходят често?!
За коприните -аз имам 4 броя,но всички се смазват както е било едно време.Не съм чул за импрегнирани шнурове,които да не се изсушават след риболов.На времето е имало такива,които са били много нетрайни заради покритието си/имаше преведен материал във форума/.По принцип и най-добрите коприни са доста евтини в паралелен вид.И се хвърлят много добре.Очаквам твоите отзиви.
Поздрави,
Веско <occasion


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
МнениеПубликувано на: Пон Апр 22, 2019 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 10, 2005 2:46 pm
Мнения: 493
Местоположение: София
Здрасти Веско,
Потвърждавам, че шнурът се хвърля много добре. Тези дни ще пусна и по-подробен репортаж.
А иначе наистина производителят препоръчва редовно смазване, но не и сушене след излета. Ето два линка с такава информация:
- на въпросния производител (в долния край на страницата са съветите) https://www.soie-chambord.fr/store/soie ... tres--miel
- и на един друг френски производител: http://www.soie-peche-mouche.com/faq.php

Информацията е на френски, но предполагам, че няма да има проблеми с превода й на разбираем език.


Върнете се в началото
 Профил  
Отговори с цитат  
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 3 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
phpBB © 2004-2015 Радослав Кискинов